Viteza Maxima 1.6 GPL

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    mai avea putin si se dadea ceasu peste cap nu ?
    Logan TAXI http://www.loganclub.ro/forum/logan_...4.html?t=27374

    Comment


    • #32
      Te-ai dus sau nu cu 200???
      Daca nu...atata ai mers, 190 .
      La toti ''ar mai fi mers'' dar al drac ca se gasesc mai tot timpul scuze ca s-a terminat tarlaua, a trebuit sa franez, nu mai avea rost, etc.

      10 km in plus sunt foarte greu de atins la viteaza aia.

      Comment


      • #33
        eu mai mult de 183 nu am luat niciodata pe ceas ... asta vorbind pe benzina

        pe gaz 172 a fost viteza maxima atinsa !
        Logan TAXI http://www.loganclub.ro/forum/logan_...4.html?t=27374

        Comment


        • #34
          acum vreau sa incerc masina lui tata tot mcv 1,6 +gpl...are 950 km la bord dar o las sa faca ceva km mai multi....sper sa ajung la 200/kmh si sa filmez bordul in mers...dar nu stiu dk nu cumva au si camere radar pe autostrada soarelui nu de alta dar vreau sa nu mai fiti asa rautaciosi cu comentariile...ratanilor
          "Dacă planul A nu merge, stai calm! Alfabetul mai are încă 25 de litere."

          Comment


          • #35
            Daca NU ai mers, atunci spune cu CAT ai mers! Nu e nici o rautate.

            Astea sunt povesti nemuritoare cu ''ar mai fi mers''.

            Ai de grija cu filmarile la viteza aia, posibil camera de filmat sa-ti mai dea vreo 10 km in plus (asta poti s-o iei ca rautate).

            Comment


            • #36
              nu ma apuc de editat imagini de dragul artei asa ca chiar daca esti rautacios un pic nu-i bai.....Cand timpul va fi frumos am sa incerc sa vad dk ajung la 200 kmh cu loganul nou
              "Dacă planul A nu merge, stai calm! Alfabetul mai are încă 25 de litere."

              Comment


              • #37
                Daca ai 1.6 8v cu gpl pe mcv eu zic sa o lasi in pace ca o omori degeaba. Din cate stiu eu viteza maxima constructiva este de 167 km/h ceea ce e foarte departe de a avea 200 pe bord. Si daca ai 16 v , viteza maxima constructiva e 175 parca ceea ce e departe de a avea 200 pe bord

                Comment


                • #38
                  Adonis lasa masina lui taticu in pace, si joaca-te doar cu alte tale jucarii.
                  Plus de asta, 190 km/h cu MCV de 1.6... E demn de Tom si Jerry.

                  Comment


                  • #39
                    Eu am mcv 1,6 16v 52k km si merg cu 200 pe bord ,este adevarat nu tot timpul doar asa sa se mai curete si ea, 90% este folosita in oras reprize scurte 5-10 km si pauza,deci merge chiar mai bine pe gpl decat pe gazolina
                    Duster 4X4 1.5 dci 110 magarusisigpic

                    Comment


                    • #40
                      Ma eu incerc ....un lucru este sigur.... 190 kmh logan mcv 1,6 gpl ia fara probleme...acum depinde si de cum aveti voi reglate instalatiile gpl...k daca vreti consum de 8% gpl ...normal k oricat ai baga talpa in "podea" se va chinui...se va smuci...si in final isi va da obstescul sfarsit pe la 160 / kmh...altfel la un consum extraurban de 10%... cred ca este foarte posibil sa se duca peste 190/kmh....ramane de vazut cine are dreptate !
                      "Dacă planul A nu merge, stai calm! Alfabetul mai are încă 25 de litere."

                      Comment


                      • #41
                        Maine jur ca ma duc la doc sa imi dea benzina garla din soft si ma duc pe autostrada si pana nu iau bordul nu mai plec de pe ea.

                        Comment


                        • #42
                          Originally posted by o8MeLC View Post
                          Maine jur ca ma duc la doc sa imi dea benzina garla din soft si ma duc pe autostrada si pana nu iau bordul nu mai plec de pe ea.
                          Ar fi perfect dk n-ai umbla la soft...sau daca softul ar fi doar putin ajustat in sensul in care sa zicem ca.... ajustat ai avea un procent de 1% consum in plus pe benzina...daca umbli la soft sa-i dai consum de 15 % este posibil sa accelereze pana la 180-190 kmh cu logan 1,4 insa ...niciodata ....nu se va duce la 200 km Loganul de 1,4 fie el si modificat din soft...
                          "Dacă planul A nu merge, stai calm! Alfabetul mai are încă 25 de litere."

                          Comment


                          • #43
                            mie pe gpl mi-a stat acul putin sub 180, mai mult n-a vrut nici in 5 km de blana
                            Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                            Comment

                            Working...
                            X
                            Anulare DPF
                            Politica de Securitate Google