Injectoare Logan Gpl Fabrica

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Injectoare Logan Gpl Fabrica

    Va salut,

    Detin un logan 1.4 din 2008 cu gpl din fabrica, 40 000 km facuti, dar de o luna am urmatoarea problema. De exemplu in trecerea din viteza 2 cu 3 pe gaz imi da in nas, adik nu pot obtine demaraj si mi se aprinde in bord martorul de defectiune la motor. Initial m-am gandit ca problema este de la filtrele instalatie de gpl si am fost la un service autorizat gpl sa le schimb plus un test la motor si instalatie. Omuletii au gasit ca injectoarele sunt problema si culbutorii dereglati. Totala reparatie 8 mil vechi cu injectoarele lor si 10 mil vechi cu injectoare renault.

    Masina are toate reviziile facute la timp chiar si mai devreme atat la motor cat si la instalatia de gaz numai la reprezentanta si nu imi prea vine sa cred diagnosticul lor!

    A mai patit cineva asa ceva, vreo idee?

    Va multumesc

  • #2
    pai...

    pe benzina merge bine?
    o/____\o
    (i)
    .........

    Comment


    • #3
      Originally posted by Costi-bc View Post
      pai...

      pe benzina merge bine?

      Da, pe benzina foarte bine...

      Comment


      • #4
        nu vreau sa te dezamagesc , dar cam asta ar fi. eventual poti incerca si in alta parte sa vezi ce zic. stiam ca instalatia din fabrica "Landi Renzo" are injectoarele cam proaste si in plus trebuie schimbate toate odata... la 40k km e cam devreme , dar fiecare cu "norocul" lui...

        sfatul meu e sa-ti pui alte injectoare , dar nu landi sau reno cum le zici tu ci d'astea pe care le poti schimba separat cate unul. is si mai fiabile ...
        o/____\o
        (i)
        .........

        Comment


        • #5
          Originally posted by Costi-bc View Post
          nu vreau sa te dezamagesc , dar cam asta ar fi. eventual poti incerca si in alta parte sa vezi ce zic. stiam ca instalatia din fabrica "Landi Renzo" are injectoarele cam proaste si in plus trebuie schimbate toate odata... la 40k km e cam devreme , dar fiecare cu "norocul" lui...

          sfatul meu e sa-ti pui alte injectoare , dar nu landi sau reno cum le zici tu ci d'astea pe care le poti schimba separat cate unul. is si mai fiabile ...

          Da, multumesc mult pentru promptitudine. Mi-a recomandat un prieten o firma din Vernesti jud. Buzau care sunt foarte profesionali si cu experienta. Am sunat, 750 roni cu garantie 45 000 km, iar la o eventuala problema se schimba doar kitul care costa 100 roni si mi-am facut programare. Numai bine si multumesc

          Comment


          • #6
            Originally posted by aldos View Post
            iar la o eventuala problema se schimba doar kitul care costa 100 roni
            adica ? 100 lei un injector nu ? kitul ce inseamna ?
            o/____\o
            (i)
            .........

            Comment


            • #7
              Tinand cont ca la mine in oras e 1800 ron instalatia GPL cu totu ,inclusiv instalarea ei + garantie 100000 km mi se pare ca te-au intepat grav de tot .Nu ma intrebati ce instalatie este ca nu mai stiu pe unde e factura si nici cand am pus-o n-am fost curios ) ,dar o caut daca va intereseaza .
              La targoviste am inteles ca e 1500 ron .
              Last edited by daat; 17 June 2010, 21:52. Reason: completari

              Comment


              • #8
                Chiar te rog daca totusi dai de factura sa vezi ce instalatie este si mai ales unde anume in slobozia.

                Comment


                • #9
                  La prima cautare n-am dat de factura .Firma se numeste SAM GPL .E la iesire din Slobozia spre Braila pe partea stanga . Maine pot sa intreb la ei amanunte si sa iti las un nr de telefon .
                  Last edited by daat; 17 June 2010, 22:31.

                  Comment


                  • #10
                    scrie in certificat si in cartea masinii ce instalatie e .

                    eu am zis de mult ca instalatiile din fabrica is cam panarame si nesimtit de scumpe, dar aveai garantie din prima si te abureau ca ai supapele si chiuloasa vrajite ...
                    o/____\o
                    (i)
                    .........

                    Comment


                    • #11
                      Se pare ca pretul era 1800 fara tva ,instalatia ajunge la cost total 2190 ron si este TOMASETTO . Oricum eu sunt multumit ,o am de 2 ani si n-am probleme .Garantie 2 ani sau 100000 km .
                      La o cautare pe google am gasit o firma care monteaza instalatia asta si cu 2000 ron .Probabil mai sunt si altele .

                      Comment


                      • #12
                        tomasetto am si eu. tot 2 ani sau 100.k km. deabia a iesit din garantie la 2 ani si n-am avut probleme. eu am dat 2400 lei pe ea in Bacau , dar am 1.6mpi (cica difera putin injectoarele) rezervor in locul rezervei , etc
                        o/____\o
                        (i)
                        .........

                        Comment


                        • #13
                          Originally posted by aldos View Post
                          Da, multumesc mult pentru promptitudine. Mi-a recomandat un prieten o firma din Vernesti jud. Buzau care sunt foarte profesionali si cu experienta. Am sunat, 750 roni cu garantie 45 000 km, iar la o eventuala problema se schimba doar kitul care costa 100 roni si mi-am facut programare. Numai bine si multumesc
                          Thank you, this is good news for new visitors.



                          __________________
                          Watch Eat Pray Love Online Free

                          Comment

                          Working...
                          X
                          Anulare DPF
                          Politica de Securitate Google