Schimbare indicator GPL

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Schimbare indicator GPL

    Stie cinave daca este posibila inlocuirea vechiului indicator GPL pe leduri cu un indicator normal,adica sa arate cu aprox de 2-5L cat ai in rezervor.Eu cred ca ar fi posibil dar totusi astept pareri mai ales al meseriasilor


    Edit: si asta cu leduri primeste info de la sonda deci teoretic ar trebui sa mearga
    www.Vand Schimb Logan.tk **Fara spatii**
    si
    www.PS3OnlineStore.tk

  • #2
    orice e posibil. depinde ce vrei, analogic, sau tot cu led-uri, dar mai precis...si depinde cat esti dispus sa investesti in treaba asta
    Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

    Comment


    • #3
      Unu analog dar mai mic asa frumos
      www.Vand Schimb Logan.tk **Fara spatii**
      si
      www.PS3OnlineStore.tk

      Comment


      • #4
        Se poate pune un indicator analogic cum e cel de la Peugeot 107 de exemplu, pe viziera.
        Se trage un fir din UCH sau pe direct si se monteaza.
        Cel mai nou proiect auto din România!
        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

        Comment


        • #5
          Deci un indicator de benzina extern......si ai si cumva o schita sa ma ajute sa trag firu din UCH sau o poza?
          www.Vand Schimb Logan.tk **Fara spatii**
          si
          www.PS3OnlineStore.tk

          Comment


          • #6
            Dar nu mai bine iei tu firul care e acum la indicator si il pui pe celalalt?
            Cel mai nou proiect auto din România!
            Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

            Comment


            • #7
              Pai am zis sa nu ma bag la comutator/indicator pt ca chiar nu stiu ce ii pe acolo si nu de mult am rezolvat o problema cu consumu ce am avuto si nah persupun ca is mai mult de 2 fire acolo si de aia ziceam eu de schita
              www.Vand Schimb Logan.tk **Fara spatii**
              si
              www.PS3OnlineStore.tk

              Comment


              • #8
                Nu mai este nimeni cu vre-un sfat

                Din asta(ma rog am alt model dar tot aia ii)


                Vreau sa fac asta(ii mai beton mai ales cu un ceas custom)


                Daca observati sunt 5 fire daca am numarat eu bine si cred ca da pt ca 1 tre sa fie de la comutator si 4 de la leduri.
                www.Vand Schimb Logan.tk **Fara spatii**
                si
                www.PS3OnlineStore.tk

                Comment


                • #9
                  ce vrei tu sa faci e destul de greu, pt ca acul respectiv e actionat de un motoras pas cu pas, comandat de microcontroller, la fel ca acele din bord. numai dac gasesti un ceas de-ala vechi, in genul unui un voltmetru...hai azi la intalnire la 16 la stadion si stam de vorba
                  Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                  Comment


                  • #10
                    Din pacate azi nu pot sa ajung .Problema ii ca eu nu ma prea pricep la asa cev da nah am facut o schita cu cea ce m-am gandit eu dupa raspunsul tau csebalyn.
                    www.Vand Schimb Logan.tk **Fara spatii**
                    si
                    www.PS3OnlineStore.tk

                    Comment


                    • #11
                      Eu am cautat in tot orasu pe cineva sa ma rezolve cu asta dar nu am gasit .Chiar nu stie nimeni de aici pe cineva la care sa merg???????
                      www.Vand Schimb Logan.tk **Fara spatii**
                      si
                      www.PS3OnlineStore.tk

                      Comment


                      • #12
                        Mai baieti , ce are indicatorul cu leduri ??? Credeti ca va consuma mai mult sau mai putin daca ii schimbati vechiul indicator ???? NU ii vad sensul !!!! Toata treaba e sa consume normal ( acceptabil ) sa ai cu ce sa bagi gaz si in final sa se invarte roara !!!! Daca era cazul sa se schimbe modul de indicare o facea producatorul instalatiei .

                        Comment


                        • #13
                          Pai sa fie custom(la fel ca body kit,int tuning,etc...)
                          www.Vand Schimb Logan.tk **Fara spatii**
                          si
                          www.PS3OnlineStore.tk

                          Comment


                          • #14
                            Salut prieteni !!!
                            Nu am mai zis nika de mult pe aci, dar am stat cu ochii pe voi ca pe butelie...ca tot e forum de GPL )
                            Buuuun, maine ma duc la baieti sa-mi livreze "frumosul" meu nou nout cu GPL din fabrica.
                            O intrebare scurta si la obiect , va rog sa-mi spuneti si voi, ca e clar ca acum aveti experienta nu ca mine, unde s-ar gasi in aceasta "capitala" a noastra cel mai de calitate GPL.
                            M-am mai uitat si pe ce a-ti scris voi...fara suparare...unele pareri se contrazic, unii spun ca OMV si Mall ar fi cei mai buni, altii dimpotriva ca de la OMV se baga aer cu aroma de GPL.... ceata deasa...nu mai inteleg nimik.
                            So...UNDE SE LIVREAZA CEL MAI DE CALITATE GPL IN BUCURESTI ?
                            sI va rog eu frumos pt ca de ex m-am dus la Mall si mi-au dat un pliant cu absolut toate statiile lor de benzina din tara dar despre statiile lor de gpl nu mentionau nimik, poate odata cu recomandarea imi spuneti si adresa sau macar strada unde pot gasi statia de gpl recomandata de voi.
                            Multumesc frumos anticipat !!!
                            Iar despre intalnirea baietilor... duminica fiind abia a doua zi cu masina noua , nu o sa vin la intalnire...( am de ales huse, montat senzori ...mp3player, citit carticelele masinii ) dar promit sa vin duminica 2 martie.
                            Va salut cu respect , va doresc un weekend cat mai placut si va rog help meeeee cu raspunsuri la intrebare.

                            P.S. Sper sa nu se supere moderatorii, dar fiind o intrebare presanta, o sa o postez pe toate forumurile de GPL.

                            Comment


                            • #15
                              MARFA !!!
                              pana acum nimeni nu stie unde e cel mai bun gpl in bucuresti...
                              eu pun numai de la OMV - pieptanari si LukOil - oricare si sunt multumit...
                              niciodata nu am pus de la CrimboGas sau CriboGas sau alte statii obscure...
                              asta iti recomand si tie...pune din peco nu de la toti tarabagii

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google