Cum Ne Reglam Instalatia GPL?Cu Ce Softuri?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pentru cei care insa se indoiesc de gpl.
    Am mai lucrat un pic la harta de gpl si apoi am pus masina pe dyno
    Diferenta intre benzina si gpl este de 9 hp in cazul meu. O pierdere de 4% numai.
    STFT si LTFT au fost si ele ok.
    Attached Files
    Last edited by i860; 27 April 2017, 15:08.

    Comment


    • Am facut astazi ultimul update de soft la Stag QBox-Plus si vad ca au mai adaugat un reglaj Petrol Portion (gass press).Stie cineva la ce foloseste?
      Attached Files

      Comment


      • De ceva vreme tot nu imi ezuta in prima parte a acceleratiei, la spritz parca se inneaca, iar ca sa plec de pe loc trebuie sa turez bine. La mers turat era ok. Azi am pus interfat si aveam ce se vede in prima imagine.

        Dupa asta am scazut presiunea pana la 1.20 si am obtinut ce e in urmatoarele fotografii.
        Pleaca mai frumos de pe loc dar nu stiu daca e ok.
        Attached Files
        Last edited by ionmatei; 7 May 2017, 21:33.

        Comment


        • E cazul sa fac niste precizari:
          1. Masina este rover 45 , 1.6, 109 hp.
          2. Nu am umblat la duze, cel mai probabil sunt de 1.75 (valtek 3ohm).
          3.Am scazut presiunea acum pentru ca imi dadea pe lambda amestec bogat (stft -14/-15 % chiar mai mult ).

          Comment


          • cine stie unde este amplasata mufa pentru diagnoza la o instalatie gpl landi renzo de fabrica,( dacia logan 2014 ) ms
            sigpic

            Comment


            • Ghinion, din câte știu nu ai... Se face pe OBD...
              Diagnoza-reparatii-montaj instalatii GPL
              Contact pe site-ul din Profil- infotehnic

              Comment


              • trebuie rereglata instalatia gpl dupa fiecare schimbare de filtre?
                multumesc pentru raspuns(uri)

                Comment


                • Am testat eu programul landi renzo omegas 4.0 pe EVO. Din pacate mare lucru nu poti configura. E limitat.

                  Comment


                  • Salutare. Am si eu cateva nelamuriri.

                    La ce ajuta compensarea temperaturii reductorului ? Ce face teoretic aceasta compensarea ? De exemplu la temperatura de 30 de grade are valoarea de -8%. -8% din ce ?

                    Aceleasi intrebari si la compensarea presiunii reductorului. Ce se intampla fizic defapt si la ce ajuta ?

                    In manualul instalatiei prea multe informatii nu am gasit despre aceste 2 setari.

                    Am o problema atunci cand trece pe gpl pana cand apa din motor ajunge la 70 de grade motorul da sa moara cand accelerez si sunt nevoit sa o tin pe benzina pana se mai incalzeste. Instalatie e setata la 30 de grade sa treaca pe gpl. Ma gandesc ca as putea rezolva din compensarea temperaturii dar nu stiu cum functioneaza aceasta setare.

                    Va multumesc anticipat.
                    Attached Files

                    Comment


                    • Originally posted by LexDeeJay View Post
                      Am testat eu programul landi renzo omegas 4.0 pe EVO. Din pacate mare lucru nu poti configura. E limitat.
                      Si eu l-am testat...macar am oprit sunetul de avertizare pentru filtre...

                      Comment


                      • De unde aveti softul?.nu-l share-uiti?

                        Comment


                        • Ozzy incearca aici: http://projekt-tech.ro/?desc%C4%83rc%C4%83ri,3

                          Comment


                          • Este exact ceea ce spune . In turatiile mari poti sa ii dai 10% benzina . Va trage mai bine in turatii mari .

                            Comment


                            • Care din ele ca sunt o droaie.

                              Comment


                              • Intrebarea corecta era: eu am xxxx care dreacu e softul ?
                                Diagnoza-reparatii-montaj instalatii GPL
                                Contact pe site-ul din Profil- infotehnic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google