Cum Ne Reglam Instalatia GPL?Cu Ce Softuri?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Multumesc alexys pt raspuns.Bujiile sunt noi iridium pt gaz , fise schimbate.Distribuitorul am incercat cu altul ca am 2 motoare acasa , unul pt piese.Instalatia electrica la injectoarele pe benzina am verificat-o de 2 ori ca in documentatie.Totul ok. Nu am avut timp astazi sa anulez injectoarele de gaz dar maine sper sa ma ocup.

    Comment


    • In Balan nu cred ca are montator...Si cred ca nici in Gheorghieni...poate in MCiuc...
      Iar pe analizor nici la RAR nu ai baza foarte mare
      Eu unul mai degraba ma bazez pe sonda mai ales ca merge si "on-road"
      Sau in caz particular reglat dupa curbele de pe STAG...iese aproape de realitate...
      Verificat de mine pe tigaia proprie...abateri de +-5% cu mici scapari spre 7-8...
      Asta daca ai rabdare si ceva timp...
      Diagnoza-reparatii-montaj instalatii GPL
      Contact pe site-ul din Profil- infotehnic

      Comment


      • licenta Plus max 2010

        Este cineva care sa ma ajute cu obtinerea codului de licenta Plus max 2010 ?
        Programul este compilat in .net dar nu detin 100% cunostine in analizarea codului.
        Last edited by ovi730; 30 October 2013, 10:01.

        Comment


        • Iata care sunt rezultatele dupa marire duze la 2mm si ridicarea presiunii la 1.1, am mai setat temperatura de trecere la 40, la 1500rpm. Va rog sa-mi spuneti ce puncte de pe mapa actuala ar trebui miscate dupa autocalibrare! Personal cred ca este cu totul alta poveste acum





          Comment


          • Originally posted by vyc_323 View Post
            @einstein1984 Multumesc de sfat.O sa incerc la un service rar sa fac un test.Injectoarele de gaz nu prea am cum sa le declupez ca raman adaptoarele care sunt infiletate in galeria de admsie si trage aer fals.Am mai incercat o varianta ca sa imi ies din parere si am anulat toata instalatia electrica de la gpl.Ecu , firul de citeste turatia , firul de apa si nici o rezolvare.Tot oribil merge pe benzina.Maine o sa incerc sa scot injectoarele de gaz si sa astup cumva stuturile din admisie sa o testez asa.
            Nu demonta injectoarele, daca are serviceul o clema de furtun pui pe furtunul intre injector si stut. Sau robinet pe plaman...
            De asemenea, un service cu osciloscop poate urmari ce semnale ajung la injectoare (daca se piloteaza aiurea alea de benzina pe gpl sau invers).
            Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

            Comment


            • In zona unde stau eu chiar nu exista asa ceva in serviceuri.Si deja am fost la 3 serviceuri dintre care 2 specializate in gaz si sa numai aud de ei.Numai carpaci care isi dau cu parerea si la sfarsit vor si bani pt ca s-au uitat ca vitelul la poarta noua la masina.

              Comment


              • Mai bine bagi gaz pentru un drum la bucuresti sau la pitesti si o rezolvi odata si bine.
                Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                Comment


                • Ultima varianta asta va fi . Mai incerc cate ma mai pricep eu si cu ce ma mai ajutati voi pe forum dar sfarsitul cred ca asta va fi.

                  Comment


                  • harta

                    Va salut.
                    Poate sa imi spuna cineva daca aceasta harta este ok?
                    Va multumesc.
                    Attached Files

                    Comment


                    • Ai reglat culbutorii la timp si cum trebuie ?
                      Ai depresiune mica (MAP -sus) ...daca pe benzina nu "scade" spre 0.3-0.35 culbutori...
                      Daca da, ridica usurel harta pina cand timpii din prima coloana scad la ~3.5(cum ar trebui sa ai si daca o comuti pe benzina) -relanti, motor la regim...
                      Diagnoza-reparatii-montaj instalatii GPL
                      Contact pe site-ul din Profil- infotehnic

                      Comment


                      • Originally posted by ovi730 View Post
                        ajute ?
                        lc02.jpg

                        informații ECU fotografie

                        Comment


                        • Versiunea de hardware este HW3. Este posibila utilizarea softului SW PLUS 4.0.3 cu update-ul Upgrade_PLUS_20110203 ? in loc de plus max ? Detin user si parola pentru site-ul landi daca cineva este intersat. Manuale , toate softurile, calibrari. Problema lor este ca pentru instalatiile aftermarket (acestea vin si firmware versiune AMxxxxxxxG34 se utilizeaza tampenia aia de plus max pt care nu mai acorda licenta.

                          Comment


                          • pas cu pas
                            1. autocolante fotografii
                            2. recomandarea software

                            Comment


                            • Nici macar o parere? Nici macar o indicatie despre noile setari?

                              Comment


                              • Ai amestec bogat...cred...
                                In mod normal cred ca pe benzina ai timp injectie ~3 nu 2.6ms ca pe GPL...
                                Prima coloana de timpi injectie trebuie sa ramana ~la fel indiferent ca esti pe benzina sau pe GPL...
                                Pare a fi ok in rest...eu unul prefer multiplicator mai mare putin...peste 1.4...
                                Diagnoza-reparatii-montaj instalatii GPL
                                Contact pe site-ul din Profil- infotehnic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google