PRETURI Si CALITATE La Firmele De Montaj GPL - FEED-BACK-uri

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Se poate face autocalibrarea de x ori nu i bai.
    Daca merge bine las o in pace...
    Diagnoza-reparatii-montaj instalatii GPL
    Contact pe site-ul din Profil- infotehnic

    Comment


    • Am si eu o intrebare.Am instalatie gpl stag 200,si intrebarea este daca autocalibrarea facuta initial adica la montarea instalatiei mai trebuie repetata dupa un timp sau numar de km?Sau nu se deregleaza nimic si merge forever?Multumesc!

      Comment


      • Citeste mai sus. Daca schimbi filtrele la timp, nu pui gaz de la statii dubioase, nu trebuie sa ti bati capul.
        Reviziile la timp pe benzina, filtre , bujii, fise, reglaj culbutori...
        Alte griji nu ai...
        Diagnoza-reparatii-montaj instalatii GPL
        Contact pe site-ul din Profil- infotehnic

        Comment


        • Nu stiu ce sa zic Moog, eu mi-am verificat calibrarea in weekend si era decalata mapa de gaz fata de cea de benzina asa ca a trebuit sa o fac. Masina nu prezenta nici o simptoma ca ar fi ceva in neregula, am facut verificarea mapelor asa din curiozitate sa vad daca inca se suprapun. A fost a 2-a calibrare a instalatiei (prima am facut-o in decembrie 2012 la putin timp dupa montaj). Din asta inteleg ca se decalibreaza in timp asa ca o sa-i mai trag cate o verificare la 6 luni.

          Comment


          • Nu ti bate capul...
            Harta nu se modifica ...se modifica numai datele de intrare...
            Curbele sant dinamice si se culeg tot timpul...
            Iar regimurile de mers gaz benzina difera...de aici diferenta...
            Astea se modifica si dupa 4 zile de la reglare...
            Diagnoza-reparatii-montaj instalatii GPL
            Contact pe site-ul din Profil- infotehnic

            Comment


            • Multumesc pentru raspunsuri!

              Comment


              • La AUTONET VALCEA nu a montat nimeni de aici din forum ca sa-mi dea si mie un feedback despre montator?
                Are oferta tare de tot la BRC si vreau sa-mi montez la ei,binenteles daca sant profi ,altfel ma duc la Vernesti ,ca in zona ar mai fi un montator de BRC -uri in Deva dar monteaza ca porcu ,ca am vazut un BMW cu BRC meshterit de Doreii aia din Deva.

                Comment


                • Vezi ca si pe la Pitesti mai erau ceva montatori parca (desi multi din zona noastra au pus la Deva (inclusiv eu)). Oricum si eu cred ca cei mai profesionisti sunt cei de la Vernesti din cate am mai vorbit cu oameni care si-au pus la Vernesti.

                  LE: Ai grija cu superofertele ca am mai auzit de BRC la superoferta insa era montat cu injectoare ieftineli ( nu erau INO cum vine BRC-ul standard) iar omul s-a prins tarziu dupa montaj - de acolo iesea superpretul
                  Last edited by Johnny_L; 15 September 2013, 00:50.

                  Comment


                  • Originally posted by Johnny_L View Post
                    Vezi ca si pe la Pitesti mai erau ceva montatori parca (desi multi din zona noastra au pus la Deva (inclusiv eu)). Oricum si eu cred ca cei mai profesionisti sunt cei de la Vernesti din cate am mai vorbit cu oameni care si-au pus la Vernesti.

                    LE: Ai grija cu superofertele ca am mai auzit de BRC la superoferta insa era montat cu injectoare ieftineli ( nu erau INO cum vine BRC-ul standard) iar omul s-a prins tarziu dupa montaj - de acolo iesea superpretul
                    oferta mi-a facut-o pt instalatie BRC plug and drive cu rezervor toroidal de 52l si injectoare INO03MY09,AUTONET SERVICE din Valcea.Experienta au mai mare decat ala din DEVA.Service-ul arata mai profi decat anexa de langa spalatoria auto din Deva.
                    Dar daca nu mi-l recomanda nimeni ,ma duc la Vernesti sa o montez ,ca daca vad fire legate rasucit (in loc de papuci)si izolate cu banda si furtune rigidizate cu banda in loc de coliere de plastic, DEVA -style ,numai ma enervez si fac taraboi la montaj si sigur i supar pe DOREII care executa sherparaiul si ne mai si certam si plec de acolo si cu nervi si fara instalatie.

                    Comment


                    • In Sibiu s-a mai deschis un service autorizat care monteaza numai instalatii LANDI RENZO in curte la Transcom in cartierul turnisor!

                      Comment


                      • Originally posted by maurice2001 View Post
                        oferta mi-a facut-o pt instalatie BRC plug and drive cu rezervor toroidal de 52l si injectoare INO03MY09,AUTONET SERVICE din Valcea.Experienta au mai mare decat ala din DEVA.Service-ul arata mai profi decat anexa de langa spalatoria auto din Deva.
                        Dar daca nu mi-l recomanda nimeni ,ma duc la Vernesti sa o montez ,ca daca vad fire legate rasucit (in loc de papuci)si izolate cu banda si furtune rigidizate cu banda in loc de coliere de plastic, DEVA -style ,numai ma enervez si fac taraboi la montaj si sigur i supar pe DOREII care executa sherparaiul si ne mai si certam si plec de acolo si cu nervi si fara instalatie.
                        Pai si care e oferta ? Ca la Vernesti e 2750 cu toroidal de 58 l. Daca n-o fi mai crecut din iulie.
                        Esti cam departe de Vernesti. Totusi, daca vrei lucru de calitate, fa un efort si pune la ei.
                        Dacia Duster 1,6 16V - benzina & Gpl

                        Comment


                        • Am fost acolo.E o hala mare de reparat camioane.Stau si freaca pingeaua pe langa camioanele lui carabulea ,seful de atelier e plictisit de viata la maxim si daca i intrebi ceva habar nu au sau n-au chef sa raspunda. Service-ul e brici,curat,imens,cu elevatoare si tot ce trebuie dar oamenii sant dezintereasti si plictisiti la maxim.Nu era nici o masina la montaj sau reglaj si nici nu stiu daca intra vreuna curand.

                          Originally posted by radu2008 View Post
                          In Sibiu s-a mai deschis un service autorizat care monteaza numai instalatii LANDI RENZO in curte la Transcom in cartierul turnisor!
                          Uita-i pe aia de Trascom ca numai instalatii de gas nu monteaza acolo.E o hala de reparatii camioane cu mecanici plictisiti si sef de sectie care habar nu are sa de-a un raspuns legat de gpl.

                          Vernestiul mi-a facut oferta pt. landi evo one cu rez.toroidal de 56 la 2250 lei si BRC 24.11 cu injectoare INO si rezervor toroidal de 59 litri la 2500 lei.Nu mai e inghesuiala la montaj nici acolo ,te programeaza in 2 zile .
                          Last edited by maurice2001; 16 September 2013, 18:50. Reason: Automerged Doublepost

                          Comment


                          • Originally posted by maurice2001 View Post



                            Vernestiul mi-a facut oferta pt. landi evo one cu rez.toroidal de 56 la 2250 lei si BRC 24.11 cu injectoare INO si rezervor toroidal de 59 litri la 2500 lei.Nu mai e inghesuiala la montaj nici acolo ,te programeaza in 2 zile .
                            Este cu 250 lei mai ieftin decat am pus eu (BRC). Eu zic ca nu vei regreta. Succes !

                            Originally posted by john Q View Post
                            Imi poate recomanda cineva avizat o instalatie GPL?
                            Nu stiu cat de avizat sunt, dar iti recomand LR sau BRC montat la Vernesti. Daca te mai intereseaza. O zi buna.
                            Last edited by cos123; 16 September 2013, 19:36. Reason: Automerged Doublepost
                            Dacia Duster 1,6 16V - benzina & Gpl

                            Comment


                            • Maurice, ai o oferta chiar buna de la Vernesti (eu am pus 24.11 cu INO si cu toroidal de 43l cu 2700 anul trecut in noiembrie) - deci per total iti scoti si benzina dus si gazul intors pana acolo

                              Comment


                              • Stiu ca e buna si oferta si montatorul dar acum m-am uitat mai bine pe harta si am de facut 650km intr-o zi ,plus vreo 4-6 ore de stat pe acolo pt montaj si iesit in probe la reglaje ,etc.Sa nu adorm pe drum la intoarcere ca e aproape cat un drum de viena dus(750km) ,dar ala se face pe autostrada nu pe DN-uri travesand Carpatii.))))
                                Eu zic ca sant la fel de priceputi si mai aproape ca distanta si cu aceiasi oferta ca si Vernestiul ,dar nu au reclama si vizibiliate asa mare.
                                Last edited by maurice2001; 16 September 2013, 23:09.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google