PRETURI Si CALITATE La Firmele De Montaj GPL - FEED-BACK-uri

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • PASCARU IG
    referitor la consum eu am un landi si sunt multumit
    atat stag 4 cat si landi au acceasi garantie adica 2 ani si am instalatia de 1 an si nu am avut nici o problema
    cu 400 lei in plus poti sa faci 4 plinuri de gaz

    Comment


    • Salutare,
      Cand e mai bine sa montez instalatia acu iarna sau sa astept pana la primavara?
      Are vreo influenta anotimpul?

      Multumesc mult.

      Comment


      • Depinde de cand vrei sa incepi sa mergi mai ieftin . Anotimpul nu are nici o impotanta

        Comment


        • Programat pentru maine pentru un tomaseto stag 4,miau lasat la pretul de 2500 de la 2850 la adi gpl.le-am spus ca am gasit landi la 2450 si miau facut o reducere ca sa o iau de la ei,sper sa nu fac o greseala cu instalatia,
          Va multumesc ptru sfaturi sa va voi tine la curent .
          Primul drum bacau-cluj si retur ptru sambata ,un total de 750-800 km.sunt curios ce consum voi avea.
          O seara buna la toti.

          Comment


          • Stai linistit ca nu faci. Aceeasi instalatie o am si eu si sunt multumit de ea. Totul e sa o regleze bine. Bafta
            sigpic1.6 16v Euro 5 + GPL

            Comment


            • Buna alegere ai facut si pretul este ok. Sa o stapanesti cat mai multi km fara incidente. O sa iti dai seama ca singura greseala e ca n-ai montat mai demult. Recomand o butelie cat mai mare.
              Ce butelie ai ales? Eu am aceeasi instalatie cu rezervor toroidal de 47L si intra ~37.5l in ea full. Am o autonomie de 450-500 de km in functie de stilul de mers. Mi-ar fi placut o butelie mai mare dar nu au avut mai mare cand am montat eu. E foarte ok si asa...
              Bafta!

              Comment


              • Salutare am pus 38 litri si mai intra dar nu mai aveam bani la mine,maine ii fac plinu ochi sa vad cat intra,mi-au reglat pe loc au scos noxele si a iesit bine ,merge rotund, trecere automata la 30 grade,.
                Acu tre sa merg cand fac 1000 km,sa o mai regleze.
                Vaporizatorul este in partea stanga la fel si filtrul de gaz,nu am pus sub borcan,am spus ca e mai comod asa ,am acces la el tot timpul.
                O seara buna.

                De la montaj mi-au dat doar cartea de garantie si factura,mai trebuia sa-mi dea ceva?o carte groasa de citit sau vreun cd de la soft?cum imi dau seama ce am pe ea?
                Last edited by PASCARU IG; 29 November 2013, 20:22. Reason: Automerged Doublepost

                Comment


                • sunt din Pitesti si am montat pe 23 .10 la LPG auto green expert la alexys un tomasseto stag 4 + cu rezervor toroidal in locul rotii de rezeva . Pretul ~2500 RON si sunt super multumit de lucrare cat si reglaje . Motajul curat si punctual, cu protectie pe elemntele metalice(acolo unde s-a intervenit )

                  Imi pare bine ca nu am mers unde plecasem la inceput .
                  Azi reglat culbutori tot la ei si pe langa culbutori , s-a refacut in concordanta si calibarea ... gaz in conformitate cu reglaje benzina (aveam jocuri destul de aiurea fata de cum trebuia la culbutori si mers usor neregulat .)

                  Acum totul e in parametri si motorul merge mai rotund decat inainte .

                  Recomand cu incredere,si am vazut ca erau clienti si din alte parti pentru montaje si reglaje .

                  Bfata multa Domnule , si sa dea domnul ca tot mai multi oameni sa devina profesionisti si amabili cum esti .

                  o seara buna si jos palaria.
                  Last edited by aliuta2000; 29 November 2013, 21:30. Reason: uitata detalii despre pret

                  Comment


                  • Am ajuns de la cluj si vreau sa va impartasesc urmatoarele,
                    am facut 720 km cu 68 litri asta ar insemna un consum de 9,5.oare este bine?nu are consumul cam mare?este un consum aproximativ,acum am plinu si las sa se goleasca pana comuta pe benzina si pe urma pot spune exact.
                    Ca fapt divers in masina eram 3 persoane eu 100 kg,tata 100 kg,cumnatu 80 kg
                    plus altele de vreo 40 kg si 2 liniute de benzina.
                    O seara buna.
                    Oare de ce nu am pus gpl mai devreme?
                    RECOMAND ADI GPL BACAU,AU LUCRAT O ZI LA MASINA DAR NICI NU SPUI CA A FOST UMBLAT LA MOTOR.

                    Comment


                    • Poi depinde cat te dai la ea. Mie de obicei imi consuma in jur de 9-9.5% pentru ca afara merg cu 140-160.
                      Saab 9-5 Aero

                      Comment


                      • unde e afacerea ta daca consuma 9 afara ?eu la mers relativ alert (110-120) am consum de 6-6,5 la benzina?

                        E oferta pt logan la landi renzo cu rezervor cilindric de 50 litri 1999 lei.
                        Last edited by maurice2001; 1 December 2013, 15:11. Reason: Automerged Doublepost

                        Comment


                        • Vine iarna si probabil se stie ca in jurul anului nou lumea nu mai monteaza gpl. Noroc ca exista si instalatii mai ieftine gen milano, cangas, landi renzo, ca oricum tot aceiasi clienti sunt, dar macar au de unde sa aleaga. Oferta asta e la Sibiu sau la Deva?
                          Din 13.09.2014 cea mai puternica masina cu sistem GPL BRC (571CP) din Ro este Bentley Continental GT. Asteptam replica concurentei...

                          Comment


                          • Salut sunt nou pe forum. As dori sa stiu ce instalatie gpl s ar potrivi cel mai bine pe masina mea si unde as putea sa o montez? Precizez ca detin un logan 1.4 din 2006. Doresc sa montez o instalatie de calitate ca sa nu am probleme cu masina.
                            Locuiesc in Bucuresti.

                            Comment


                            • Originally posted by maurice2001 View Post
                              unde e afacerea ta daca consuma 9 afara ?eu la mers relativ alert (110-120) am consum de 6-6,5 la benzina?
                              Lasand la o parte consumul de 6% la 120 km /ora......
                              Afacerea este urmaritoarea: 6,5 X 6=39 ron/100 km benzina
                              9 X 3=27 ron/100 km gpl.
                              Deci facem economie minim 10 ron la fiecare 100 km rulati !Intr-adevar pare putin.......
                              La 100.000 km rulati avem 10 X 1000=10.000 ron !O nimica toata,100 de milioane de lei vechi numai din carburant !O juma' de masina noua !
                              Daca mai adaug si intervalul de schimb ulei majorat cu minim 5000 km,avem inlusiv o revizie si jumatate in minus la Gpl la rulajul de 100.000.
                              Am pus benzina la 6 ron si gazul la 3.Se gaseste gpl la 2,8 si benzina la 5,7 dar am facut o medie !
                              Nici afacerea asta nu este buna ?

                              Comment


                              • Originally posted by PASCARU IG View Post
                                Programat pentru maine pentru un tomaseto stag 4,miau lasat la pretul de 2500 de la 2850 la adi gpl.le-am spus ca am gasit landi la 2450 si miau facut o reducere ca sa o iau de la ei,sper sa nu fac o greseala cu instalatia,
                                Va multumesc ptru sfaturi sa va voi tine la curent .
                                Primul drum bacau-cluj si retur ptru sambata ,un total de 750-800 km.sunt curios ce consum voi avea.
                                O seara buna la toti.
                                In locul tau alegeam una italiana:Landi Renzo,Lovato sau BRC nu una poloneza cum e tomasetto,nu ca as avea ceva cu astea poloneze dar in primul rand m-as gandi la injectoarele de gpl,cat tin astea poloneze?
                                Last edited by nebundemult; 3 December 2013, 22:17. Reason: Automerged Doublepost

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google