Imbunatatiri Logan GPL

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Imbunatatiri Logan GPL

    Salutare

    m-ar interesa si pe mine care ar fi imbunatatirile pe care le-ati recomanda pentru 1.6 GPL Laureate (exemplu - bara stabilizatoare, jante mai bune etc). Ma intereseaza mai mult cele care pot ajuta la condus si mai putin cele estetice (nu sunt o prioritate dar daca am bani aici ma pot orienta singur ). Nu sunt un sofer experimentat asa ca de asta va cer sfatul.

  • #2
    1. remapare. merita fiecare leu si se simte si cand mergi pe gpl

    2. becuri Philips Vision Plus +50%, sau ceva mai bun sau chiar xenon daca ai bani

    3. suspensie sport pentru mai buna stabilitate

    4. jante de aliaj cat mai usoare posibil

    5. roata de rezerva ingusta pe care sa o poti prinde de spatarul banchetei

    6. prelungire bara fata in partea de jos. asa cum are 1.2 16v Ph2

    7. Anvelope Vredstein, Continental, Michelin etc orice marca mai spalata
    Logan GPL 1.4

    Comment


    • #3
      La 1.6 crezi ca merita remaparea?

      Comment


      • #4
        Merita cu varf si indesat. La 150 de ron e pomana curata. Eu am facut la Doc si diferenta se simte. La 1.6 efectul remaparii este mai mare decat la 1.4.
        Logan GPL 1.4

        Comment


        • #5
          Atunci o sa fac si asta mai spre sfarsitul garantiei. Daca iti mai vine in minte ceva te rog sa nu eziti.

          Comment


          • #6
            n-ai probleme cu garantia.
            Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

            Comment


            • #7
              Logan

              Ce este remapare si unde se poate face?
              Am un MCV 1,6 cu GPL

              Comment


              • #8
                Remaparea este schimbarea anumitor parametri din modulul electronic de comanda al motorului astfel incat motorul sa primeasca mai multa benzina/gaz in anumite conditii si astfel sa iti creasca puterea motorului.

                Cauta pe net firma Dimsport sau ia legatura cu utilizatorul Doc.
                Logan GPL 1.4

                Comment


                • #9
                  2 metri de furtun de gpl, un pistol de umplere cu gpl, un robinet si un reductor de butelie si ai o sursa de gaz pentru un resou perfecta pentru orice gratar sau alta iesire la iarba verde.
                  Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                  Comment


                  • #10
                    @einstein

                    Multam dar prefer gratarul clasic. Ma intereseaza alea care ma ajuta la condus.

                    Comment


                    • #11
                      Dat fiind ca nu prea am auzit de imbunatatiri care pot fi aduse instalatiei de gpl care sa "ajute la condus" in afara de bricolat harta de injectie, intrebarea ta putea primi raspunsuri mai pertinente intr-o alta arie a forumului.
                      Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                      Comment


                      • #12
                        Amice eu zic sa te impusti si sa vanezi numar de posturi in alta parte. Daca ai chef de bascalie mutati fundul de frustat si lasa-ne pe noi muritorii de rand in pace.

                        Comment

                        Working...
                        X
                        Anulare DPF
                        Politica de Securitate Google