Sunteti Multumit De Logan Pe Gpl?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Sunteti Multumit De Logan Pe Gpl?

    vreau sa spuna toti cei care au gpl daca sunt sau nu multumiti.a va rog sa spcificati daca este gpl din fabrica sau montat ulterior si nr de km facuti cu gpl

  • #2
    Sal, sunt foarte multumit datorita consumului, eu am instalatie Tomasseto pusa de fostul proprietar, si am circa 20.000 km cu instalatia fara nici'o problema, masina are aproximativ 80.000
    "PH-66-SIX"
    Dacia Golan 1.4

    Comment


    • #3
      GPL din fabrica. 10 000. Cea mai buna afacere a vietii mele de sofer.

      Comment


      • #4
        Salut.
        Landi montata aftermarket anul trecut la 28703km....acum am 43400km fara absolut nici o problema.
        Numai bine.
        Un Logan----YNG-----
        Numai bine.

        Comment


        • #5
          Originally posted by Augustin-Yng View Post
          Salut.
          Landi montata aftermarket anul trecut la 28703km....acum am 43400km fara absolut nici o problema.
          Numai bine.
          sa inteleg ca deja ai recuperat banii pe instalatie

          stie cineva cat costa o chiuloasa noua cu scaune si supape speciale?
          Last edited by biancamarius5; 5 July 2011, 14:21. Reason: Automerged Doublepost

          Comment


          • #6
            Eu am de 20.000+ km,am amortizat deja banii pe ea,iar acum merg pe plus,sa zic asa.
            Probleme nu am avut.
            Instalatia este stag ,si am montat-o cam pe la 54.ooo.
            La cata economie faci,o sa-ti permiti in caz de se "duce" chiuluasa,sa cumperi alta,noua sau sh.

            Salut!
            sigpic
            "BRABUS" STYLE

            Comment


            • #7
              Originally posted by biancamarius5 View Post
              sa inteleg ca deja ai recuperat banii pe instalatie

              stie cineva cat costa o chiuloasa noua cu scaune si supape speciale?
              Salut.
              Teoretic DA,dar poate practic sau 100% NU.........dar ma indrept sigur spre economie.
              Un motor SH de benzinar mai mult de 500E nu e.Asa ca o chiuloasa nu poate costa mai mult de 200E[asta cu tot cu mecanicul care va rezolva problema].Mai mult sau mai putin.Nu ma interesat sa aflu acest aspect,deorece cu cine am vorbit inainte sa pun si eu gpl pe masina.Mi-a spus ca el avea 150000km de cind avea gpl si nu a reglat decit de 2 ori tachetii.
              Deci eu sa zic ca de abia peste vreo 5 ani sa ma gindesc la asa ceva.Oare cine stie,voi mai avea aceasta masina sau poate alta???????!!!!!!!!!!!!!
              Numai bine.
              ps:pina se vor ivi probleme[daca se vor ivi sau nu,vom vedea]se vor rezolva........din diferenta de bani pe care o economisim la fiecare plin
              Un Logan----YNG-----
              Numai bine.

              Comment


              • #8
                57 000 de km 1.4 mpi GPL Landi Renzo

                Salut,

                Am 57 000 de km cu Logan 1.4 mpi GPL Landi Renzo de uzina.

                Nici o defectiune cu GPL ul pana acum.

                Economia este de minim 8 RON la 100 de km fata de consumul daca ai merge pe benzina.

                Pana acum am economisit aproximativ 46 de milioane de rol in 3 ani de cand am Loganul (in cazul meu o intalatie de GPL de 2300 de ron s-ar amortiza in 1.5 ani)

                Sunt foarte multumit pana in acest moment.
                Logan GPL 1.4

                Comment


                • #9
                  sal .......am loganul din februarie 2008 cu gpl landi din fabrica super multumit de achizitie nu ma gandeam ca o sa ajung sa zic asa ceva crezand ca am facut o greseala dar vazand cum creste benzina si motorina la noi mam linistit in privinta asta si sunt mandru ca am gpl si ieftin si cu mai putine noxe......masina are 43000km la inceput am avut probleme dar sa rezvolvat la garantie gen ulei la cureaua de distributie si antigel pe t-uri in rest km cat cuprinde............

                  Comment


                  • #10
                    am 70000 facuti 95% pe GPL cu instalatie Landi din fabrica. Nicio problema pana acum. Economica estimata de este aproximativ 7500 ron pana acum fata de benzina.

                    Comment


                    • #11
                      Foarte multumit. Am instalatie Tomasetto montata aftermarket, de vreo 5000km . O singura problema : In rezervor toroidal de 52 litri multivalva se inchidea la 34 litri. S-a rezolvat prin indoirea tijei plutitorului in sus.

                      Comment


                      • #12
                        si acum cat intra?daca ai indoit tija plutitorului ?
                        sigpic
                        "BRABUS" STYLE

                        Comment


                        • #13
                          am cei mai multi km de aici? masina are 180 k si gpl i-am pus la 62 k . legat de gaz i-am schimbat de 2 ori filtrele , o data injectoarele de gaz (cu 200 ron) si i-am reglat tachetii o data cand am facut si distributia. merge ca in prima zi ...

                          nu va ganditi la chiuloase , motoare , etc ci mai degraba ca va rugini toata tabla pe masina peste cativa ani )
                          o/____\o
                          (i)
                          .........

                          Comment


                          • #14
                            Originally posted by matheo66c View Post
                            si acum cat intra?daca ai indoit tija plutitorului ?
                            Acum intra 41,2 l. Se incadreaza in limita de 80% din capacitatea rezervorului (de 52 litri).

                            Comment


                            • #15
                              72k multumit de fabrica, am avut inainte un break dacia la care am montat eu gpl si am mers cu ea cam 24k pe gpl, apoi am vandut-o si am luat loganul nou .am fost multumit de dacie si acum foarte multumit de logan
                              AG-73-BAR garib1973@yahoo.com

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google