Rodaj Logan Pe GPL

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Rodaj Logan Pe GPL

    In cateva zile astept sa-mi vina golanul acasa(Logan Preference GPL de 1,4). Cum rodajul este o operatie esentiala in buna functionare a masinii am si eu o intrebare: Cum este mai bine sa-l fac? Mergand pe benzina sau pe GPL si care este nr. de km pentru rodaj. Multmesc anticipat.

  • #2
    Sautare ...eu sunt posesor de app 10 zile de un golan gpl Laureat.Parerea mea este sa tii fff mare cont de ce scrie in carte...adik : >> 1000 de km schimbat intra 2500-3500 r/m . Eu asa l-am facut....Dar este bine sa il mai ciupesti cateodata "doar putzin"zic eu....Adica asa am auzit ...Sper sa nu ai probleme cu el ! Ca eu unul am avut ! Muuuuuuulta bafta si la mai multi KM fara incidente ....Si stai linistit ..ca iese ff repede din rodaj..ca ti-e drag. .ai sa vezi...Salutare...
    :animal_spider2: LOGAN 1.4 MPI Laureat + GPL :ninja4:

    Comment


    • #3
      Imi vine si mie loganu 1.6 Laureate pe GPL in 2 saptamani... Abia astept
      Regards,

      Emanuel Sescu

      Comment


      • #4
        Cand va vine masina nu va grabiti sa va urcati in ea > dati o cheie si dupa aceea talpa ...
        Aveti putintica rabdare si mai intai cititi cartea tehnica si abia apoi puteti sa ii faceti rodajul.
        De regula cand cumparam un obiect nou , mai intai aruncam cartea tehnica si dupa aceea folosim obiectul .... NU PROCEDATI ASA !!!!

        Comment


        • #5
          Rodajul pe gaz se face ca la benzina. Scrie in manualul de utilizare, primii 1000km nu e indicat sa se depaseasca frecvent 3000-3500rpm. In tr5, la 3000rpm aveti 110km/h. Suficient pt rodaj
          cum informatii despre rodaj sunt in manual si in alte topicuri de pe forum, acest topic se opreste aici.
          Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

          Comment

          Working...
          X
          Anulare DPF
          Politica de Securitate Google