Revizii LOGAN GPL

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by mywrc View Post
    Sall..


    Voi ati schimbata placutele de frana la Loganurile voastre...Ca al meu are cam 30 k si park nu mai tine frana asa bine...problema este ca nea" Vasile " de la service . mi-a spus ca pot merge cu aceste placute pana la urmatoarea revizie , adik pana la 40 k , ...

    Aaaaaaaaaaaaaa... si sa vedeti Romani idioti ...

    placute de frana pt logan fara ABS - 70 Ron, iar pt cele cu ABS 185 Ron ...


    DC?diferenta asa mare ??????? ce au alea de ABS in plus ?sau cum ?
    Daca are careva vre-o informatie legata d'asta ...


    multzam... :x
    Salut mywrc.Unde ai facut reviziile pana acum?Maine sunt pragramat pt revizia de 30km la Slobozia si asi vrea sa stiu daca tot la Slobozia ai fost si daca sunt buni mecanicii de acolo.

    Comment


    • sal lungu Dan


      nu-ti recomant international Service Slobozia , d'acolo , am luat masina si a fost ultima data cand am calcat pe la ei prin firma.. pt ca mi-au facut numai probleme... am avut cva batai de cap cu garantial la inceput ...in fine nu conteaza... Recomand cu mandrie Simpotransul ... sunt cei mai tari ....m-au servit de cate ori am avut nevoie , frumos , curat , iar dak vrei sa le dai spaga le dai , dak nu , nu!! nu te obliga nimeni ... si cu spaga si fara spaga, se misca la fel...tot respectu pentru ei ...
      :animal_spider2: LOGAN 1.4 MPI Laureat + GPL :ninja4:

      Comment


      • Originally posted by mywrc View Post
        sal lungu Dan


        nu-ti recomant international Service Slobozia , d'acolo , am luat masina si a fost ultima data cand am calcat pe la ei prin firma.. pt ca mi-au facut numai probleme... am avut cva batai de cap cu garantial la inceput ...in fine nu conteaza... Recomand cu mandrie Simpotransul ... sunt cei mai tari ....m-au servit de cate ori am avut nevoie , frumos , curat , iar dak vrei sa le dai spaga le dai , dak nu , nu!! nu te obliga nimeni ... si cu spaga si fara spaga, se misca la fel...tot respectu pentru ei ...
        Merci pentru indrumare ,dar maine o sa ma duc la international service ca am programare si o sa vad daca o sa repare bine masina pt ca am cateva probleme cu ac si cu ledul de la gpl.Apropo unde este simpotransul?

        Comment


        • Originally posted by lungu Dan View Post
          Merci pentru indrumare ,dar maine o sa ma duc la international service ca am programare si o sa vad daca o sa repare bine masina pt ca am cateva probleme cu ac si cu ledul de la gpl.Apropo unde este simpotransul?


          Slobozia - Urziceni ( treci sa bem un cico impreuna , pt ca aici stau ) -Bucuresti , Treci de primul pod si undeva in afumati pe partea dreapta - se vedeeeee mareee DACIA...


          multa bafta ..
          :animal_spider2: LOGAN 1.4 MPI Laureat + GPL :ninja4:

          Comment


          • Offtopic:
            Acum sunteti campioni! Bravo voua!

            PS: da si tu un Brifcor!
            sigpicLaureate 2007 GPL

            Comment


            • Originally posted by mywrc View Post
              Slobozia - Urziceni ( treci sa bem un cico impreuna , pt ca aici stau ) -Bucuresti , Treci de primul pod si undeva in afumati pe partea dreapta - se vedeeeee mareee DACIA...


              multa bafta ..
              Stiu unde este acum.Tocmai am facut revizia la Slobozia si mi-sau parut de treaba cei de la casa si mecanicii.Toata treaba m-a costat 770lei schimbat filtre(aer si gpl)schimbat ulei,buji au scos freonul de la ac si au bagat altu pt ca era prea mult in instalatie si ITP si cam atat.

              Comment


              • Originally posted by koldun View Post
                Offtopic:
                Acum sunteti campioni! Bravo voua!

                PS: da si tu un Brifcor!

                slave... bravo baietilor... Cinste orashului ... "noi" campioni...
                Am fost la meci ... Am fost si sunt Stelist / Unirist ) Ma bucur foarte tare cand am vazut fair play in tribune ... CINSTE SUPORTERILOR / GALERIEI - STELEI . Sunt super multumit ca toata lumea este multumita mai putin Dinamovistii , de care nu-mi pare rau , deoarece Blat- la blat trage ... rusine sa le fie ... ( suporterii nu au nici o vina ) . Vreau sa spun ca timp de 90 de min , am cantat cot-la-cot cu Stelistii ...
                Anunt : la ora 6 jutamte azi : 11.06.09 : vor iesii cei de la Unirea pe strada...pentru Dezmatz total.... DD

                Imi pare rau pentru Buzau ca vor cadea in B ...



                Scuze Admin , pt off topiic ... Dar la bucurie ... faci orice ...

                PS: nu-mi pare rau dak ve-ti sterge acest mesaj ...sunt bucuros ca-l pot posta


                Promit ca dau !!!
                :animal_spider2: LOGAN 1.4 MPI Laureat + GPL :ninja4:

                Comment


                • Originally posted by urobert25 View Post
                  cei care au masini cu revizii la 20k au mai schimbat ceva intre timp ? eu am si un logan pe motorina cu revizii la 10k si le-am facut la timp, dar la 1.4 mpi GPL mi se pare cam mult 20k km pentru prima revizie...
                  tine uleiul de motor pus din fabrica 20k km ?
                  pt cele cu 20k km ce se schimba la prima revizie ?
                  Regulamentul de ulei de schimbare în Germania

                  1.5dci : 2 ani sau 20000 km

                  Benzină : 2 ani sau 30000 km

                  GPL : 2 ani sau 30000 km

                  Comment


                  • Verificaţi şi reglaţi supape

                    Regulamentul supape ajustate (laterală 24)

                    Joc reglaj la rece (mm)
                    - Admisie: de la 0,10 la 0,15 mm
                    - Evacuare: de la 0,25 la 0,30 mm (fără schimbare supape)
                    - Evacuare: de la 0,20 la 0,25 mm (cu schimbare supape)


                    Motorul meu (1.6 MPI) 12000 km - de control clearances

                    Cilindru 1
                    Supapă de admisie 0,10
                    Supapa de evacuare 0,20

                    Cilindru 2
                    Supapă de admisie 0,05
                    Supapa de evacuare 0,15

                    Cilindru 3
                    Supapă de admisie 0,10
                    Supapa de evacuare 0,10

                    Cilindru 4
                    Supapă de admisie 0,15
                    Supapa de evacuare 0,15

                    noua setare:

                    Cilindru 1-4
                    Supapă de admisie 0,15
                    Supapa de evacuare 0,25

                    nou control la 20000 km

                    Compresie de la 12.2 la 12.4 bar

                    http://www.bilder-hochladen.net/files/ashe-q-jpg.html

                    http://www.bilder-hochladen.net/files/ashe-s-jpg.html

                    http://www.bilder-hochladen.net/files/ashe-r-jpg.html

                    Motor de temperatura 16 grade Celsius
                    http://www.bilder-hochladen.net/files/ashe-o-jpg.html

                    Comment


                    • salut baieti!Am si eu o intrebare.Nu am schimbat filtrele GPL la 30000,si nu stiu ce sa fac.Acum am 34000,masina nu da nici-un semn ca ar avea probleme din cauza asta,dar totusi nu stiu ce sa fac.Se poate strica ceva???Astept un raspuns de la voi.

                      multumesc mult.

                      o zi placuta

                      Comment


                      • La ce limita ai revizia, 15 sau 20.000 km? Filtrele de gpl se inlocuiesc, functie de anul de fabricatie al masinii, la una din aceste limite, daca nu, risti sa pierzi garantia.

                        Comment


                        • Daca ai mai mult de un an si jumatate de cand ai cumparat masina , faza cu pierderea garantiei nu isi mai are rostul ca ai garantie la gpl DOAR un an jumate!!! Decizia de a te tine de reviziile din carnetul de garantie iti apartine si nu te obliga nimeni sa faci reviziile la reprezentante Dacia !!!!

                          Comment


                          • salut , am si eu o intrebare :cam cat m ar costa revizia cu toate filtrele si ce se mai schimba ? Mentionez ca am abea 4100 de km dar fac anu acu in iulie si nu stiu la cati bani sa ma astept sa dau.

                            Comment


                            • Originally posted by vallio View Post
                              salut , am si eu o intrebare :cam cat m ar costa revizia cu toate filtrele si ce se mai schimba ? Mentionez ca am abea 4100 de km dar fac anu acu in iulie si nu stiu la cati bani sa ma astept sa dau.
                              La revizia de un an sau 20.000 km, prima care se atinge, se schimba obligatoriu uleiul si filtrul de ulei, cost, depinde de tine. Uleiul costa in jur de 150 ron iar filtrul 20 ron. Daca e cazul se schimba si filtrul de aer (25 ron), daca nu, se sufla. La 20.000 km se schimba si filtrele de gpl, stare lichida si stare gazoasa, operatie care costa cca 400 ron. Ca sa concluzionez, pe mine m-a costat revizia de un an (ulei elf 5w40, filtru ulei renault, suflat filtru aer, manopera), 245 ron. Bafta!

                              Comment


                              • Te costa cam 700 de lei. si pe benzina si pe gaz. pe factura apar amandoua.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google