Pret Gpl

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Petrom Buzau, peste drum de Vama, 2,44 ron/l. Au scazut pretul benzinei si au marit pretul GPL-ului.

    Comment


    • Am alimentat astazi de la un partener Rompetrol la iesirea dib Strehaia spre Craiova pe partea stanga a drumului cu 2.75 lei/litru.
      In apropiere de Craiova pe la Ade gas, sau alti particulari cu butan gas sau bulrom aveau preturi intre 2.61 si 2.65 lei/litru.

      Comment


      • 2,29 Lukoil Afumati, ce parere aveti de gazul de la Mol fata de Lukoil ?

        Comment


        • Petrom Jiului 2,33 pret redus de weekend

          Comment


          • Salutare, ieri am fost o fuga pana la Bucuresti si am constatat:
            Lukoil Colentina: 2.25 ron
            Rompetrol Colentina: 2.25 ron
            Lukoil Fundeni: 2.29 ron
            Rompetrol Fundeni: 2.29 ron
            La Buzau lucrurile stau in felul urmator:
            Rompetrol iesire Bucuresti: 2.44 ron
            Lukoil: 2.38 ron
            Alascom: 2.39 ron.
            Pe de alta parte, la Braila si Galati, gpl- ul costa ca pe litoral, adica de la 2.74 pana la 2.99, si asta la Rompetrol si partenerii.

            Comment


            • cea mai tare statie la intrare in babadag pretul era 3.39. am alimentat la lukoil in tulcea cu 2.40

              Comment


              • Costatam ca in Buzau, in ciuda faptului ca au scazut preturile la benzina si motorina, GPL-ul a inceput sa creasca. Acum 10 zile la Alascom pretul era de 2,36 lei/litru, acum s-a facut 2,39 lei. 3 bani/litru n-ar fi o tragedie, dar cand se ieftineste benzina, parca nu da bine.

                Originally posted by ic252 View Post
                Amicul tau nu e la curent cu preturile.
                In Oradea preturile sunt 2,67-2,7lei, dar gasesti si la 2,45 la Partener Rompetrol pe Calea Borsului (iesirea din Oradea spre Vama).
                Omul a zis "pe la Oradea" deci nu chiar in Oradea si pot confirma si eu ca la parteneri Rompetrol, pe DN 79, pe langa Baile Felix, spre sfarsitul saptamanii trecute, preturile bateau inspre 3,7 lei.
                Last edited by niros; 31 August 2015, 17:43. Reason: Automerged Doublepost

                Comment


                • Lukoil Bd. Tudor Vladimirescu 2.35 lei/litru ( - 15 bani/litru = 2.20 lei/litru)

                  Comment


                  • sal

                    pe autostrada drajna- bucuresti 3,46 cam peste tot unde are si gpl

                    La Slobozia la Petrom 2,47
                    Last edited by manujupanu; 6 September 2015, 14:08. Reason: Automerged Doublepost

                    Comment


                    • Salutare, la Lukoil Sinaia si Busteni pretul la gpl era ieri 2.60 ron.

                      Comment


                      • Suceava, statia BlueGas din parcare Carrefour = 2,64 lei, Mol si Lukoil = 2,59 lei, zona Radauti = 3,40 lei. Diferente de 0,80 lei la 30 km. intre Suceava si Radauti.

                        Comment


                        • Hațeg - statia gpl de lângă Lukoil 3.1
                          Curtea de arges - 2.25 n-am retinut cum se numește statia.
                          Târgoviște - Lukoil 2.68
                          Bucuresti - Lukoil sos Chitilei 2.38
                          http://dintrafic.files.wordpress.com/2010/09/w.jpg

                          Comment


                          • In Buzau de vreo cateva zile pretul la gpl e in cadere libera.
                            La Alascom, la iesirea spre Bucuresti, la sensul giratoriu spre Spataru, azi afisau un pret de 2,17 lei/litru. Ieri afisau 2,21 lei/l, alaltaieri, 2,29 lei/l.
                            Langa ei, la Lukoil, pretul e constant de mai bine de o luna, 2,38 lei/l. Pe langa targul Dragaica, la Rompetrol, aveau cu 2,42 lei/l. Mai inspre oras, langa podul Dragaicii, in Bariera Ploiesti, la Trans Gaz, pretul era de 2,17 lei/l.

                            Comment


                            • facut plinul sambata dimineata, Petrom Jiului, 2,29ron/L, redus de weekend de la 2,35 in timpul saptamanii...
                              am renuntat la Lukoil dupa ce au reusit performanta de a baga 45L in rezervor de 47

                              Comment


                              • Vin cu o mica erata: in postarea mea anterioara, in loc de Trans Gaz e vorba de Total Gaz, tot cu aceea locatie. Surprinzator sa constat ca la statia de pe Mesteacanului a aceluiasi distribuitor Total Gaz, aveau afisat un pret de 2,37 lei/litru. Ceva mai incolo, la Trans Gaz, langa fosta Fabrica de Contactoare, acelasi pret. Repet, la Total Gaz de la iesirea spre Ploiesti, afisau 2,17 lei/litru. Ciudat, in aceeasi localitate, ladoar cativa km. distanta, la acelasi furnizor sa fie preturi cu diferente de 20 bani/litru?!
                                Last edited by niros; 15 September 2015, 21:59.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google