Pret Gpl

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • off: Am renuntat la Lukoil pt ca la autogaz=(AGROM) service mi-au scos un pumn de pilitura/mizerie de 2 ori din filtre. De atunci bag numai de la Autogaz pompe si de la aceeasi butelie de pe str. Toporasi.

    on: Alimentat azi plin 2.89 lei/L si fac minim 345km in buc, rezervor 43l = 125 lei
    Logan PH2 1.4 MPI ABS+AFU+GPL ProiectoareEchilibru perfect.

    Comment


    • Originally posted by Johnny_L View Post
      Ar fi bine sa lamurim totusi mitul asta despre Luckoil si filtrele imbacsite. Eu tocmai am trecut pe Luckoil si cum spui tu in momentul asta nici eu n-am idee de unde o sa alimentez.
      Eu am alimentat in mare parte de la Lukoil si nu am avut treaba cu filtrele imbacsite. Cel de stare lichida l-am schimbat prima data la 26k si nu avea deloc mizerie in el. Am pus poze care se pot vedea pe topicul despre filtre gpl. Si sunt multumit si de autonomie si de pret. Poate pilitura aia provine din buteliile de gpl montate cu mizerie in ele, la asta v-ati gandit? Alimentati de la statii cu rulaj mare si bagati km fara probleme.

      Comment


      • Da, pilitura e din butelii, mizeria e, din pacate, din gaz. Gpl e un reziduu de la rafinarea benzinei, din pacate. Dar am cam deviat de la subiect pretul Gpl
        Last edited by cos123; 16 September 2013, 07:35.
        Dacia Duster 1,6 16V - benzina & Gpl

        Comment


        • Alimentat azi de Lukoil Fundeni 2.79 lei
          sigpic

          Comment


          • MOL Tg. Mures - 3.35 lei/l, am alimentat cu durere in buzunar )

            Comment


            • Salut. Stie cineva un pret in Tulcea, e o statie partener Rompetrol pe centura, cand mergi spre Agighiol. Merg vinerea viitoare pe acolo, spre delta. Multumesc.
              Dacia Duster 1,6 16V - benzina & Gpl

              Comment


              • Diferenţele sunt relativ mici, aşa că nu-ţi bate capul cu preţul.
                Somnul adânc ajută la prevenirea îmbătrânirii, mai ales dacă dormi la volan.
                Nu goni mai tare decât poate îngerul tău să zboare!

                Comment


                • Pret GPL Lukoil Rm. Valcea, 2.69 lei, statia de unde alimentez eu.
                  Last edited by PrietenCuTine; 21 September 2013, 09:57.
                  sigpic

                  Comment


                  • Lukoil pret gpl 2.89 ron!

                    Comment


                    • 2,75 la Brăila, Lukoil.
                      Somnul adânc ajută la prevenirea îmbătrânirii, mai ales dacă dormi la volan.
                      Nu goni mai tare decât poate îngerul tău să zboare!

                      Comment


                      • 3,09 caracal

                        Comment


                        • un pic cam sus
                          la rucar insa este si mai sus 3.15

                          Comment


                          • Braila Rompetrol la fostul IDMS 2,75 Tulcea pe centura partener Rompetrol 2,95.
                            Dacia Duster 1,6 16V - benzina & Gpl

                            Comment


                            • de ce in sud e asa mic pretul la GPL?peste tot e sub 3 lei, pe cand in ardeal e de la 3,2 lei in sus

                              Comment


                              • pentru ca voi aveti un nivel de trai mai bun, no ....
                                lukoil fundeni 2.79, se mentine binisor
                                Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google