Problema Logan Cu GPL

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Problema Logan Cu GPL

    Buna ziua.
    Am un logan de 1.4 cu instalatie GPL montata ulterior si de ceva vreme ma confrunt cu urmatoarea situatie.
    Cateodata (intr-o zi tot drumul) in timpul mersului, cand trebuie sa incetinesc (deci scot din viteza si pun frana) mi se opreste motorul. Acest lucru mi se intampla atat pe benzina cat si pe gpl.
    Senzorul de turatie mi-a facut ceva probleme, mai demult, dar si-a revenit de la sine.
    Motorasul pas cu pas a fost curatat.
    Am dus masina in service, am schimbat bujiile, a fost pusa pe calculator, nici o eroare.
    Ulterior, aceeasi problema, se opreste motorul, intra in trepidatii cand pun frana si se opreste (nu tot timpul dar destul ca sa fi injurat in trafic).
    Am observat ca desi motorul e pe gaz de peste 100 km (ca exemplu), imi scade din liniutele de la benzina.
    E posibil sa fie problema ca motorul sa fie alimentat in acelasi timp si cu benzina si cu gpl si asta sa fie motivul trepidatiilot si a opririi motorului la frana, deci de la motor turat la relanti? Si daca da, nu ar fi fost aratat la calculator in service?
    Poate cei din service-ul dacia la care am fost sunt mai nepriceputi si poate imi dati o solutie.
    Va multumesc anticipat.

  • #2
    Nu trebuia sa deschizi topic separat... s-a invertat search-ul...
    Daca se intimpla si pe benzina de ce ai postat in sectiunea GPL?
    Daca ai avut probleme cu senzorul de turatie crezi ca s-a reparat de la sine?
    Discutia cu liniutele e si aici:
    Diagnoza-reparatii-montaj instalatii GPL
    Contact pe site-ul din Profil- infotehnic

    Comment


    • #3

      Comment

      Working...
      X
      Anulare DPF
      Politica de Securitate Google