Probleme Buton Comutare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Probleme Buton Comutare

    De ceva vreme imi ies firele din butonul de comutare gaz-benzina din cand in cand. Asta se datoreaza faptului ca doreii care au montat instalatia au pus 1m de banda izolanta in jurul firelor care intra in buton. As vrea sa le bag mai bine si sa le fixez insa imi este frica sa nu fac vreo boacana si sa nu nimeresc ordinea lor (banda aia izolanta mentine ordinea asa ca stiu cum sa le bag acum daca ies). Imi poate spune cineva care este ordinea corecta?

    Multumesc anticipat

  • #2
    daca ne-ai spune si ce tip de instalatie ai poate te-am putea ajuta
    dar de ce nu te duci la baietii care ti-au montat gazul pe masina?
    banuiesc ca mai este in garantie

    Comment


    • #3
      Landi Renzo de fabrica (am vrut sa scriu dar mi-a scapat). Ideea era sa nu merg bat drumul la ei pentru atat mai ales ca ala care se ocupa de gaz la reprezentanta Dacia e praf.

      Comment


      • #4
        Pai ordinea ca ordinea, dar firele alea trebuiau sa stea intr-o mufa cuminti si la locul lor, intr-o ordine anume. Mufa aia ce s-a intamplat cu ea? Ca daca nu mai e, trebuie facut rost de una. Atentie cu scurt circuit intre fire, e un risc fiindca ai 5v pe firul rosu.
        Din 13.09.2014 cea mai puternica masina cu sistem GPL BRC (571CP) din Ro este Bentley Continental GT. Asteptam replica concurentei...

        Comment

        Working...
        X
        Anulare DPF
        Politica de Securitate Google