Pistonase Injectoare Gpl Murdare De O Solutie Asemanatoare Uleiului De Motor

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pistonase Injectoare Gpl Murdare De O Solutie Asemanatoare Uleiului De Motor

    am desfacut rampa de injectoare la un logan pentru a curata pistonasele,instalatia fiind tomasetto,iar pe pistonase am gasit o solutie asemanatoare uleiului de motor numai ca este foarte lipicioasa,stie careva de la ce ar putea fi solutia? eu suspectez membranele la vaporizator ca ar fi sparte iar apa in contact cu gazul sa se transforme in solutia asta

  • #2
    Nu este apa.Sunt reziduuri din GPL.Incearca sa le cureti cu solventi,dar sa nu amesteci pistonasele intre ele pentru ca ai pus-o de altele noi !

    Comment


    • #3
      Ce ai gasit tu sunt reziduri bituminoase cu cele de amoniac.GPL este compus din amestecul de butan cu propan, dar din considerente de profit cat mai mare[traim in Romania] pe timp de vara[cand nu ingheata] se foloseste mai mult butan care este mai ieftin.Gasesti in magazinele cu piese auto un spray care il introduci in instalatia GPL si curata tot sistemul[citesti instructiunile pe recipient].

      Comment


      • #4
        gasesti aici si aici de ex

        Comment


        • #5
          spray-ul acela cum elimina vopseaua, impuritatile si celelalte mizerii din instalatie?

          cumva prin teleportare?

          vorba "negustorilor" de pe plaja: nu dati banii pe prostii, luati bomboane la copii!
          fost 1.4 MPI / GPL
          actual 1.0 SCE

          Comment


          • #6
            toate impuritatile se depun in filtre, pe care apoi le schimbi

            Comment


            • #7
              Salut.
              Deci ar fi recomandat ca dupa folosirea acestui spray si dupa terminarea plinului sa se faca si schimbul de filtre?Eu asa as face.
              Numai bine.
              Un Logan----YNG-----
              Numai bine.

              Comment

              Working...
              X
              Anulare DPF
              Politica de Securitate Google