Problema Afisaj Gaz Brc

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Problema Afisaj Gaz Brc

    salut, am instalatie brc sequent 24 am avut rezervor cilindric si acum am montat un rezervor toroidal, luat de la dezmembrari dar are multivalva de landi renzo.
    problema este ca acum imi stau toate ledurile aprinse la gaz desi butelia are prea putin gaz in ea. ce as putea sa fac cu acel senzor de pe multivalva sa-mi afiseze si mie ceva in masina.
    Last edited by Niki; 21 June 2013, 18:44.

  • #2
    Pentru a fi in regula cu acte, ar trebui sa schimbi multivalva cu una continuta in licenta de BRC si imperecheata (test bonfire) cu rezervorul pe care il ai, la un atelier autorizat care iti poate da si un act de schimbare a rezervorului, asta daca acesta e continut in licenta de BRC. Pe multivalva respectiva pui senzorul BRC sau unul 0-90ohmi.
    Daca vrei doar sa indice si sa te risti cu comisiile RAR, ITP, plata interventie pompieri si eventuale daune daca ia foc vreodata, poti pune un senzor 0-90.
    Daca multivalva este fabricata de Landi Renzo si nu este de fapt Tomassetto cu marca LR, nu ai nici o sansa sa gasesti un senzor compatibil (are sens invers de rotatie de la gol la plin, iar toti senzorii de pe piata sunt 0 gol, 90 ohm plin, deci va indica pe dos).
    Din 13.09.2014 cea mai puternica masina cu sistem GPL BRC (571CP) din Ro este Bentley Continental GT. Asteptam replica concurentei...

    Comment


    • #3
      In CIVul masinii, la omologarea pe GPL, nu e trecuta si seria rezervorului? Intreb si eu.
      Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

      Comment


      • #4
        multivalva de pe butelie este landi renzo si momentan o las pe aceasta, pana fac rost de bani sa iau una brc care am vazut pe net ca (ar) costa 350 de lei.
        pe mine pentru moment ma intereseaza treaba asta daca pot face macar sa-mi arate ca mai am putin gaz in butelie...
        Last edited by Niki; 21 June 2013, 18:44.

        Comment

        Working...
        X
        Anulare DPF
        Politica de Securitate Google