As Vrea Sa Plec Cu Masina In Grecia

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Banuiesc ca acesta ar fi traseul de tranzit (ruse-makaza): http://distanta.ro/ruse/41.266068,25.432902 , sau mai trebuie "tras" / ajustat ceva la el? - cineva care a mai fost poate sa confirme?
    Multumesc!
    ex Dacia Logan Preferance 1,5dci E3/03-2006-->08-2012(76.100km) BV 29 --H

    Comment


    • Grecia este frumoasa merita

      Comment


      • Grecia merita este super dar trebuie sa pui pe navigator daca-l folosesti din localitate in localitate mai ales in Bulgaria
        Attached Files

        Comment


        • Da acesta este traseul numai ai grija: la Gurkovo instinctul iti spune sa o iei inainte numai ca tu trebuie sa faci dreapta. E bine sa pui GPS u din aproape in aproape.
          Nu e mare bai daca o iei inainte prin Nova Zagora, numai ca ai vreo 10 km de drum pietruit. In schimb ca si timp recuperezi ca prinzi si o mica portiune de autostrada.
          Pentru Bulgaria ar fi bine sa ai si un detector de radar- radarele bulgarilor sunt f vechi si un detector chiar si mai basic le simte de departe. Oricum sunt mai putine radare spre deloc pe varianta cu Makaza vs varianta cu Sofia unde ai si pistoale si tot ce vrei.

          Cum o mai fi starea podului de la Giurgiu- l or termina pana in vara? Asta vara cand m am intors a fost macel, am stat 4 ore la pod incusiv pe el unde simteai cum se misca.
          Daca nu termina podul pana in vara sincer Croatia scrie pe mine- mai precis Dubrovnik. Am luat toti sfintii la rand pe podul ala cat am stat.
          Last edited by eugenmanea; 20 January 2016, 23:08.
          Saab 9-5 Aero

          Comment


          • In luna august inca se mai lucra la pod ,acum nu stiu in ce stadiu se afla.

            Comment


            • Originally posted by eugenmanea View Post
              Da acesta este traseul numai ai grija: la Gurkovo instinctul iti spune sa o iei inainte numai ca tu trebuie sa faci dreapta. E bine sa pui GPS u din aproape in aproape.
              Nu e mare bai daca o iei inainte prin Nova Zagora, numai ca ai vreo 10 km de drum pietruit. In schimb ca si timp recuperezi ca prinzi si o mica portiune de autostrada.
              Pentru Bulgaria ar fi bine sa ai si un detector de radar- radarele bulgarilor sunt f vechi si un detector chiar si mai basic le simte de departe. Oricum sunt mai putine radare spre deloc pe varianta cu Makaza vs varianta cu Sofia unde ai si pistoale si tot ce vrei.

              Cum o mai fi starea podului de la Giurgiu- l or termina pana in vara? Asta vara cand m am intors a fost macel, am stat 4 ore la pod incusiv pe el unde simteai cum se misca.
              Daca nu termina podul pana in vara sincer Croatia scrie pe mine- mai precis Dubrovnik. Am luat toti sfintii la rand pe podul ala cat am stat.
              Eu am fost anul trecut prin Nova Zagora si sincer mi-a placut mai mult decat prin muntii din Stara zagora (acolo unde "faci dreapta"). Marele plus este ca prin Nova Zagora prinzi o bucatica destuld e buna de autostrada si la bulgari ceea ce mi-a placut ce pot zice. Referitor la drumul pietruit nu imi aduc aminte sa fi mers cu viteza de sub 60km/h indiferent ca era localitate sau nu.

              Comment


              • Tot aceste informatii le caut si eu,Grecia - Nei Pori

                Scuze de off topic

                Originally posted by ZFMFLORIN View Post
                Stiu ca este cam devreme, dar deja am facut rezervare la sfarsitul lunii iunie, in Velika. Pana atunci colectez tot felul de informatii.
                Traseul meu, deocamdata ar fi pe ruta cu Sofia si aici as avea o intrebare:
                -ocolesc Sofia pe centura de nord sau pe cea din sud (probabil pe la 8-9 dimineata)? - diferenta de km este fara semnificatie, doar starea drumului ce ar conta.
                Multumesc!
                grecia.de-weekend.ro am gasit si asta poate te ajuta si pe tine!
                Last edited by bobbyred; 3 February 2016, 20:04. Reason: Automerged Doublepost
                Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

                Comment


                • In Sofia ia-o pe sud, cea de nord e criminala. Legat de Nei Pori, vei avea vreo 3-4 taxe de autostrada a cate 1.5-2 Eur pana ajungi acolo, sa ai la tine monede multe. Eu, ca un roman "atent" am setat gpsul pe drumuri fara taxa si am mers paralel cu autostrada, am facut multe drumuri nei pori-salonic, am scutit ceva euro si am mers ok.

                  In rest statiunea e foarte mare, e bine ca ai aproape si platamonasul si mai ai pe unde sa te plimbi. Ai de toate, si restaurante si supermarketuri de unde sa te aprovizionezi.

                  Si eu am facut rezervare in Potos, Thassos pentru inceput de iunie cu 25 eur/noapte si caut detalii despre drumul via Makaza, pe Sofia am fost de vreo 3 ori si as vrea sa-l incerc pe cel mai scurt ...
                  Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                  Comment


                  • tot in potos am si eu rezervare la jumatatea lui August si as avea rugamintea sa-mi dai detalii despre traseul pe care mergi, dupa vacanta...
                    Inteleptul nu spune ce stie, iar prostul nu stie ce spune.

                    Comment


                    • Vreau sa merg pe traseul pe care mi-l da in momentul asta google maps, adica direct pe Makaza.
                      Voi merge cu un gps destul de micut si slab care la configurarea traseului nu-mi da prin makaza ci mai la est, pe langa turci; am luat niste harti din noiembrie 2015 si momentan am pierdut cablul ca sa le trag in gps sa vad daca au imbunatatit ceva pe la bulgari si daca imi configureaza traseul precum google maps.
                      Sa nu uiti sa ai la tine 25 de leva, 10 - vinieta la dus, 10- vinieta la intors, 5 leva podul de intoarcere spre casa.
                      Voi scrie la intoarcere cum a fost traseul, 90% raman pe asta, nu m-as mai duce pe sofia ca e mai lung cu ~300 km per total ...
                      Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                      Comment


                      • Mergeti cu incredere pe Makaza. Drumul liber, politie mai deloc...din Grecia ai autostrada.. nici nu simti drumul. Pe Sofia mi s a parut obositor. Cand voi avea timp voi incarca traseul prin Makaza, e simplu si nu poti sa gresesti. Pe gps nu gasesti Makaza, dati Kardazli si de acolo sunt indicatoare. (Mai sunt 60 km pe un drum nou nout)
                        Pentru configurare traseu www.distanta.com
                        Bucuresti- Thassos.
                        Saab 9-5 Aero

                        Comment


                        • De platit am platit cu cardul in Bulgaria si tot asa o sa fac si anul asta... Anul trecut am fost in Chaniotti si am mers pe Sofia, traversand orasul prin centru... de la Sofia pana la Kulata mi s-a parut o vesnicie si foarte aglomerat drumul prin defileul ala...
                          edit: se pare ca din zona mea tot prin Sofia o sa merg ...
                          edit 2: Kardzali era
                          Last edited by popavlm; 4 February 2016, 11:32.
                          Inteleptul nu spune ce stie, iar prostul nu stie ce spune.

                          Comment


                          • Originally posted by 827sam View Post
                            In Sofia ia-o pe sud, cea de nord e criminala. Legat de Nei Pori, vei avea vreo 3-4 taxe de autostrada a cate 1.5-2 Eur pana ajungi acolo, sa ai la tine monede multe. Eu, ca un roman "atent" am setat gpsul pe drumuri fara taxa si am mers paralel cu autostrada, am facut multe drumuri nei pori-salonic, am scutit ceva euro si am mers ok.

                            In rest statiunea e foarte mare, e bine ca ai aproape si platamonasul si mai ai pe unde sa te plimbi. Ai de toate, si restaurante si supermarketuri de unde sa te aprovizionezi.

                            Si eu am facut rezervare in Potos, Thassos pentru inceput de iunie cu 25 eur/noapte si caut detalii despre drumul via Makaza, pe Sofia am fost de vreo 3 ori si as vrea sa-l incerc pe cel mai scurt ...

                            Ti-am trimis un PM
                            Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

                            Comment


                            • Eu acum vreo 4 ani utima oara cand am luat o pe Sofia ... am lat o pe centura asa cum stiam eu si la un moment dat am dat de un hau. Daramasera un pod si il reconstruiau. Asa ca a trebuit sa ma intorc si sa o iau prin centru. Distractie maxima.
                              Nei Pori e f ok, recomand cazare hotel Manolas- f ieftin curat mic dejun si o gazda f primitoare...unde mai pui ca cred ca e singura grecoaica intr adevar frumoasa pe care am vazut o de cand merg in Grecia .
                              Σε μια μαγευτική τοποθεσία που συνδυάζει την ομορφιά του Ολύμπου με την αύρα της θάλασσας, βρίσκεται το ξενοδοχείο ΜΑΝΩΛΑΣ, στους Νέους Πόρους Πιερίας. Στο cafe-bar του ξενοδοχείου μπορείτε να απολαύσετε το πρωινό, τον καφέ, ή το ποτό σας. Όλα μας τα δωμάτια και διαμερίσματα διαθέτουν κλιματισμό, τηλεόραση, κουζίνα, ψυγείο και τηλέφωνο. Στους Νέους Πόρους θα απολαύσετε την καθαρή θάλασσα, σε μια οργανωμένη, ασφαλή παραλία μεγάλης έκτασης, με δυνατότητα πολλών θαλάσσιων δραστηριοτήτων (jet ski, water ski, κτλ). Σε μικρή απόσταση, μπορείτε να επισκεφθείτε το ιστορικό Κάστρο του Πλαταμώνα, το αρχαίο θέατρο του Δίου, τη γραφική κοιλάδα των Τεμπών, καθώς και τους παραδοσιακούς οικισμούς των Παλαιών Πόρων και του Παλαιού Παντελεήμονα, στα καταπράσινα τοπία του Ολύμπου.


                              Recomand vizita Meteore si o zi in Skiatos.
                              Last edited by eugenmanea; 4 February 2016, 15:38.
                              Saab 9-5 Aero

                              Comment


                              • Ceva noutati despre traseu,stie cineva...?
                                Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google