Garantie Dacia Logan GPL

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Garantie Dacia Logan GPL

    Sunt curios in ce consta aceasta garantie oferite de dealerii Dacia, pt. Ca indiferent cand te duci sa faci diverse revizii platesti cateva milioane (lei vechi) depinde de nr-ul de km parcursi. Dupa parerea mea nu ar trebui sa platim decat materialele utilizate la schimb (uleiul, filtre GPL, etc.) nu si manopera de lucru.

  • #2
    Revizia e una si garantia e alta. Ele sunt in legatura una cu alta dar nu sunt acelasi lucru.
    Succese!
    sigpicLaureate 2007 GPL

    Comment


    • #3
      Salut! Am si eu o intrebare de bun simt: de ce garantia la vehiculele Dacia Logan cu GPL din fabrica garantia e mai mica decat a celorlalte masini comercializate de fabrica din Mioveni?

      Comment


      • #4
        garantia este la masina mea cu gpl de fabrica de 3 ani sau 120000km.
        anul asta au scos o gaselnita adica 4 ani sau 120000 km care e tot dracu' ala dupa parerea mea.
        AG-73-BAR garib1973@yahoo.com

        Comment


        • #5
          Eu am un Laureate 1.4 gpl din 2007 si am avut garantie 1.5 ani fara limita de km !!!
          Este o chestie de marcheting...... Acum ca se vand prost loganurile, sunt in stare se ne pupe si-n ..... frunte , doar sa le cumparam !!!!!
          Last edited by givali; 22 March 2009, 18:31. Reason: Automerged Doublepost

          Comment


          • #6
            mai scrie odata
            sigpic Alexandria

            Comment


            • #7
              salut givali.Am si eu loganul din dec 2007.Crezi ca are ceva daca nu mai apelez la golanii astia pt revizia de 30000 si ma duc la un mecanic bun??
              ai avut vreo problema pana acum cu masina ta,sa apelezi la garantie??astept un raspuns.

              ms mult.bft

              salut givali.Am si eu loganul din dec 2007.Crezi ca are ceva daca nu mai apelez la golanii astia pt revizia de 30000 si ma duc la un mecanic bun??
              ai avut vreo problema pana acum cu masina ta,sa apelezi la garantie??astept un raspuns.

              ms mult.bft
              Last edited by claudiun; 22 March 2009, 21:08. Reason: Automerged Doublepost

              Comment


              • #8
                Eu am 20.000 km pana acum si nu au fost probleme ( in afara de pierderi de ulei pe la distributie -- remediata pe garantie ) ; o sa merg la ei in service doar pentru schimbat filtre de gpl ( nu le-am schimbat pana acum -- la 30.000 km o sa le schimb ) si eventuale verificari ale caroseriei , care are garantie 6 ani . Schimb ulei , filtru de ulei si aer >> le fac la un mecanic priceput .

                Comment

                Working...
                X
                Anulare DPF
                Politica de Securitate Google