Logan GPL

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Logan GPL

    Salutare tuturor si scuze pentru topic. M-am decis de curand sa imi cumpar o masina... M-am gandit in primul rand la bugetul meu ( pret masina + costuri intretinere + combustibil ). M-ar tenta sa cumpar noul Logan Preference GPL cu motor de 1.4. Nu am nevoie de o masina de fite, am nevoie de o masina de care sa ma folosesc cu placere si care sa nu ma "lase" la greu.
    Scopul topicului meu este altul : Am auzit f multe pareri despre Logan, unii il catalogau drept o masina proasta iar altii il ridicau in slavi. Am citit o mare parte din topicurile de pe acest forum si pot spune ca mi-am creat o idee destul de buna despre masina.
    Considerati ca as face o alegere buna cu acest model ? Are probleme ?
    Am uitat sa precizez ca ar fi prima mea masina, urmeaza sa "iau permisul" in curand ( pe 1 sept am examen)

    O seara placuta va doresc

    p.S. Daca nu am facut topicul in sectiunea corecta rog un moderator sa il mute acolo unde ii este locul.

  • #2
    Fiecare dupa cum crede stii cum e cu orice lucru ....Cum te porti cu el asa il ai deci poti sa ai si masina de zeci de mii de euro si o strici imediat e buna alegerea dar sa nu te astepti ca 1.4 sa fie racheta ..Dar ii dai scartz si cu a -1a si cu a 2-a
    sigpic

    Comment


    • #3
      Daca doream racheta nu ma indreptam catre o masina cu GPL, un benzinar e mai puternic. Insa nu asta imi doresc de la viitoarea mea masina, vreau o masina pentru familie nu pentru curse.

      Comment


      • #4
        De ce un preferance si nu un laureate??? Oricum e promotie iti da abs gratuit si merita sa ai ac pe masina. Cateva sute de euro nu mai conteaza...
        sigpic

        Comment


        • #5
          Incearca sa-ti iei o masina cu abs si a/c. Face toti banii...
          Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

          Comment


          • #6
            Si airbaguri laterale merita puse pe Preference GPL...
            Cel mai nou proiect auto din România!
            Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

            Comment


            • #7
              Originally posted by csebalyn View Post
              Incearca sa-ti iei o masina cu abs si a/c. Face toti banii...
              Desigur, siguranta inainte de toate. Desi nu sunt fan ac probabil o sa iau. Va multumesc tuturor pentru pareri.

              Question: In afara de optiunile de pe site se mai pot pune alte accesorii ?

              Comment


              • #8
                Tot ce gasesti la sectiunea Accesorii pe site-ul Dacia se poate pune pe masina, dupa cumparare.
                Cel mai nou proiect auto din România!
                Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                Comment


                • #9
                  Nu ai priceput intrebarea... De exemplu eu daca imi iau Preference, imi pot pune AC pe el ?

                  Comment


                  • #10
                    Nu poti pune ac pe preferance.
                    sigpic

                    Comment


                    • #11
                      Originally posted by LosTMinD View Post
                      Nu ai priceput intrebarea... De exemplu eu daca imi iau Preference, imi pot pune AC pe el ?
                      Se poate dar nu se merita.Vezi ca sunt topicuri dedicate.

                      Comment


                      • #12
                        AC pus pe masina daca nu vine cu el din fabrica e foarte scump. La logan stiu ca undeva peste 1000E. Am vazut ca ceva timp in urma ca a pus cineva cu 1500E

                        Comment


                        • #13
                          @LosTMinD: Singurele optionale care se pot monta pe versiunea respectiva sunt cele din configurator, nimic mai mult. Aftermarket poti pune AC daca vrei, cu costuri mult mai mari.
                          Cel mai nou proiect auto din România!
                          Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                          Comment


                          • #14
                            Va multumesc pentru lamuriri. M-am hotarit si pana la urma am sa ma duc dupa 15-20 sept ( cand vin din concediu ) pe la Redac Craiova, cel mai probabil o sa-mi cumpar un Laureat + GPL.

                            Comment


                            • #15
                              Buna alegere.AC ai ABS fc toti bani.
                              Asteptam loganelul la My RIDE
                              sigpic
                              !

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google