Explozie In Service Gpl

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Explozie In Service Gpl

    Ce credeti ca s-a intamplat? Montatorul a fost de vina sau?


  • #2
    Nu cred ca era butelia de gaz plina in timp ce o montau. Cred ca se monteaza goala,si se alimenteaza dupa terminarea montajului. Probabil au fost alte cauze ale deflagratiei.

    Sent from my ZP1000 using Tapatalk
    My Ride ! B - 29 - TmT

    Comment


    • #3
      90% din presa romaneasca e formata din cretini care arunca niste cuvinte alaturate doar ca sa fie o stire, orice ca sa atraga atentia...
      la montaj nu exista gpl in butelie,apoi ca sa o calibreze ai 10 litri de gpl in ea, mult prea putin ca sa se intample o bubuitura si un incendiu de o asemenea amploare
      cine stie ce acumulari de gaze si ce lucru manual a avut prostul ala prin atelier...
      Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

      Comment


      • #4
        Montatorul montează instalația apoi alimentează cu gaz pentru a face proba...
        sigpic

        Comment


        • #5
          Instalatia la montaj e goala si dupa ce se termina montajul se umple cu gaz 5- 10 litri depinde de la service la service, unii sunt mai priceputi si o calibreaza mai repede iar altii mai lenti sau mai intampina probleme..... o butelie nu explodeaza asa usor, mai bine spunea ca au fost scurgeri de gaze in incinta serviceului, o fi fost vreun mester cu tigarea si un alt mester golea o instalatie de gpl chiar in interiorul servicelui !.....parerea mea

          Comment


          • #6
            Daca se ocupau de montaj o fi venit si cineva la un reglaj/reparatie si acolo sa se fi intamplat problema. Sau verificau etanseitatea instalatiei dupa umplerea cu gaz (normal era sa faca plinul de GPL, ca sa verifice si limitarea umplerii la 80%).
            Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

            Comment


            • #7
              Da' nu erau supersigure instalatiile astea GPL, cu valve autoblocante.....?
              Cei care au casa si tin masina (cu instalatie GPL) in garaj, sa ia aminte ca nimic pe lumea asta nu e infailibil si sa lase masina afara.

              Comment


              • #8
                A vazut cineva stirea adevarata pe ProTv? Cand a fost stirea la tv, au zis ca este de la fast-food-ul de la parter !

                Comment


                • #9
                  eu zic ca a fost alta cauza....cand am avut pe dacie berlina gpl nu a avut gaz in ea la montaj, nu s-a bagat plinul pentru verificare. la final m-a trimis tot la ei in curte sa bag de 20 de lei ca sa dam o tura

                  Comment


                  • #10
                    Bucură-te de videoclipurile preferate și de muzica preferată, încarcă conținut original și arată videoclipurile tale prietenilor, membrilor familiei și lumii întregi pe YouTube.

                    k-booom...

                    Comment


                    • #11
                      Am vazut-o in urma cu ceva timp. Groaznic...
                      La scaparile astea de gaz ma asteptam sa fie n senzori si supape electrice, care sa se inchida una peste alta imediat.
                      My Ride ! B - 29 - TmT

                      Comment


                      • #12
                        Originally posted by skd_ozenel View Post


                        Nu are nici o legatura cu titlul topicului "Explozie In Service Gpl" .... aia e o statie gpl si se vede clar cum scapa gaz ), desi era in aer deschis volumul a fost prea mare si nici o supapa nu s-a declansat, s-a vazut cum scapa gaz inca de la inceputul filmarii si doar un noroc a facut ca a explodat cand nu erau masini prin preajma, iar pompierii tipic romanesc.!

                        Comment


                        • #13
                          Originally posted by skd_ozenel View Post
                          Sincer ma asteptam la ceva mai spectaculos.

                          Sa nu puneti GPL ca sa ramana pretul mic. E si periculos, se strica motorul, consuma dublu decat pe benzina... e nasol rau, sa nu puneti.
                          4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                          Comment


                          • #14
                            Sincer ma asteptam la ceva mai spectaculos.
                            Daca erai IN statie, aveai alta parere.

                            Comment


                            • #15
                              Pai ma asteptam la ceva in stilul acela in care cei de la stiri enuntau un deznodamant de tipul: "daca benzina de la pompe s-ar fi aprins, ar fi ras cartierul de pe fata pamantului..." . De-asta spun ca mi se pare "mizilic" )) .
                              4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google