Problema Radiator Caldura Logan Benzina

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Nu stiu ce sa zic unde am putut sa zic ceva am zis dat poate ai si tu pe la vreun servis autorizat Dacia vreun prieten si te poate ajut adaca nu la dezmenbrati

    de la magazin nu prea te as sfatui ,stii ce vreau sa zic
    Last edited by manujupanu; 16 February 2015, 22:39. Reason: Automerged Doublepost

    Comment


    • #32
      siliconu nu tine,am incercat eu la o dacia clasica,si aia nu prea are presiune in instalatie ca loganu,mia curs in masina,bord CN
      asa ca altu nou sau la dezmembrari,cum tio fi norocu
      „Nu ne tragem din maimuță, dar ne îndreptăm cu pași repezi spre asta.” — Arsenie Boca

      Comment


      • #33
        Poate te ajută, macar la nivel de informație, codul radiatorului original e

        colectie radiator
        6001547484
        92,59e+tva
        Marcaj: Valeo
        Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

        Comment


        • #34
          am citit despre diferente...dar treaba asta cu garnitura s-a intamplat numai la mine pentru ca nu am gasit nimic pe forum sau pe google despre panarama aia de garnitura..sunt eu mai ghinionist,cele din dezmembrari nu pot fi la fel de coapte la garnitura?

          Radiator breckner o face caldura?? a pus cineva breckner scrie made in germany...
          Last edited by VIORE_L; 17 February 2015, 23:37. Reason: Automerged Doublepost

          Comment


          • #35
            Valeo 250 sau asam 65 ??sau sh 100 de lei...

            Comment


            • #36
              vb si cu baietii de pe forum care vand piese noi vezi ce preturi au la acel radiator.eu nu m-as risca la unul sh fiindca nu ai garantie si oricum nu stii de pe ce masina este dat jos.cauta si pe autokarma si pe ingaraj poate gasesti ceva mai calitativ.

              Comment


              • #37
                Astazi am cumparat radiatorul de caldura,am luat valeo cu 240 de lei.
                Maine il montez pe masina.multumesc celor care m-au ajutat..

                Comment


                • #38
                  Eu l-am avut infundat, ieri mi-am facut curaj si fiind in vacanta si plictisit, ca de luni la facultate iar, m-am apucat sa scot furtunele alea de la radiator, am pus niste otet, spalat cu jet de apa! Azi am fost pana la bucuresti, se incalzeste super bn, fara aeroterma data drumu doar pe cald data maneta, si era super cald de am stat in tricou! la treapa 2 lesinam de cald , super fericit!

                  Comment


                  • #39
                    L-am schimbat degaja foarte bine caldura si nu curge ..
                    Mai trebuie sa completez maine dimineata nivelul in vas cand este rece motorul.merita toti banii si munca depusa.
                    La service poate imi luau 200 de lei manopera asa l-am pus eu si am dat 240 de lei pe radiator.

                    Comment


                    • #40
                      L-ai montat fara sa dai bordul jos?

                      Comment


                      • #41
                        Da..l-am montat fara sa dau bordul jos.citeste toate paginile.
                        1,6 mpi 8 v 2005

                        Comment

                        Working...
                        X
                        Anulare DPF
                        Politica de Securitate Google