Problema Instalatie GPL?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Problema Instalatie GPL?

    Salutare,

    Logan 1.0 cu instalatie Landi renzo are urmatoarea "manifestare":

    Motorul cald pe GPL, la relanti, apas acceleratia a.i. sa se tureze pana la 2500 rpm, iau piciorul de pe acceleratie, rpm scade pana la 1500 rpm rapid(in acelasi timp ca atunci cand functioneaza pe benzina) dar de la 1500 la ~800 (relanti), scade mai intr-un timp mai mare (scaderea in ture este lina, fara oscilatii) decat atunci cand este pe benzina.

    E normala aceasta "manifestare"?

    multumesc,

  • #2
    Hmmm, ciudat. Ca fost proprietar de titiu pe gaz, sincer să fiu, nu prea pare normal ce spui tu acolo.

    Auzisem ca Landi Renzo ar fi printre cele mai... sau chiar cele mai bune. Am avut in trecut Tomasetto, dar care m-a faultat pe final la consum, asta pana să vând mașina...

    Apropos, ai dat mult pe instalație sau așa a venit din fabrică?
    http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

    Comment


    • #3
      am montat-o la dealer-ul de unde am cumparat masina, si a fost 2700 de lei, rezervor toroidal, emulator nivel benzina, scut/protectii conducte GPL.

      Comment


      • #4
        Din ciclul "Știri pe surse", am înțeles că la un motor de 1.0 în 3 pistoane, instalația GPL nu ar trebui să coste mai mult de 1800 lei, dar din păcate suntem obligați s-o montăm tot "la ei", ca să nu pierdem garanția.
        http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

        Comment


        • #5
          Asta e din ciclu "am auzit 2 babe in tramvai"...
          Daca tu crezi ca pe o ragalie cu timpi de injectie sub 2ms poti pune o instalatie pe carburatie te inseli ... nici Cangas, Fratelli sau orice alta varianta ieftina nu ajunge cu pretul asta...
          Ce spui tu nu acopera pretul de achizitie fara transport...
          Munca patriotica a disparut din '89... societatile de binefacere nu cred ca fac montaje...

          De unde puiii mei le scoateti?
          Mai ingrijorator ca multi chiar cred...
          Cautati si voi pe net cam cat va costa (prin alte tari unde e mai ieftin) si vedeti ca numai kitul de fata si rezervorul se duce spre ~400e...fara maruntisuri gen multivalva, gura alimentare, tevi, senzor nivel etc...
          Diagnoza-reparatii-montaj instalatii GPL
          Contact pe site-ul din Profil- infotehnic

          Comment

          Working...
          X
          Anulare DPF
          Politica de Securitate Google