Recomandare Instalatie GPL

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Salut

    Da, ai dreptate. Ei mi-au recomandat BRC. Insa nu stiu ce sa zic...inclin sa ma duc la cei de pe Toporasi pe principiul ca e aproape. Daca am o problema sa ma duc pana la Buzau e aiurea. Pe Toporasi am vorbit de un Tomassetto. omul ma tot intreba de care, eu am zis ca nu ma intereseaza ca e mai mult sau putin cu 100-200 ron dar sa fie buna. Initial mi-au recomandat Prins, dar pretul e de vreo 1000 euro si nu vreau atat ptr ca sunt prins si cu investitii in cabinet.
    Am Sandero 2 Stepway motorizarea de 0.9.

    Comment


    • ndcg
      eu -care am LR -atunci cand mi-am pus gazul i-am intrebat pe cei de la Vernesti ce fac daca am o problema si mi-au spus si ei ca garantia este oferita peste tot in Romania cu conditia ca cel la care ma duc sa fie agreat de importator si mi-a aratat cartea de garantie unde sunt trecute toate atelierele gpl agreate de importator

      Comment


      • Originally posted by ndcg View Post
        ...inclin sa ma duc la cei de pe Toporasi pe principiul ca e aproape. Daca am o problema sa ma duc pana la Buzau e aiurea.
        Tot pe principiul asta s-au dus si altii "aproape de casa" si s-au saturat de drumuri pe benzina pana la montator, pentru ca acestia din urma habar n-au sa le regleze.
        Asa cum spune si Moog, nu conteaza tipul instalatiei, cat conteaza reglajul montatorului.

        Cand ii mai vad pe cate unii ca vin direct si intreaba ce instalatie sa-si puna, fara sa citeasca nici macar 10 posturi pe sectiunea GPL, ma amuz teribil. Apoi, dupa ce au montat instalatia, se apuca si citesc ca sa-si dea seama de ce nu merge.

        Mi-a luat o luna sa ma documentez inainte sa pun instalatie GPL, dar n-am vazut nici macar o persoana care sa se planga de probleme legate de montaj sau de reglaj prost dupa ce a montat instalatia la Vernesti.
        sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

        Comment


        • Originally posted by vitriol View Post
          Mi-a luat o luna sa ma documentez inainte sa pun instalatie GPL, dar n-am vazut nici macar o persoana care sa se planga de probleme legate de montaj sau de reglaj prost dupa ce a montat instalatia la Vernesti.
          Corect!
          Puneți-vă și cea mai ieftină instalație, dar la Vernești sau, mă rog, la cineva care știe să le regleze.
          Somnul adânc ajută la prevenirea îmbătrânirii, mai ales dacă dormi la volan.
          Nu goni mai tare decât poate îngerul tău să zboare!

          Comment


          • la Vernesti nu cred ca o sa gasesti ieftin
            o sa gasesti bun ,bine reglat si un pret un pic mai mare decat la ceilalti

            Comment


            • acum sunt si posesor de gpl. Am montat pana la urma la vernesti un LR. Service-ul este ok. pentru cei interesati recomand cu incredere. Reglaj super cu 180 ron-gpl am facut 800 de km , in special drum facut pe munte(adica forja tata). Consumul cred ca este de inteles.....
              Mersi celor care au recomandat Vernesti. Iar celor care sunt contra gpl sa se mai gandeasca....

              Comment


              • valy_ionut
                care varianta de landi renzo ai montat la Vernesti ?
                eu unul cred ca am o varianta mai veche pe care am montat-o acum un an jumatate

                Comment


                • Evo One e acum pe val.
                  Somnul adânc ajută la prevenirea îmbătrânirii, mai ales dacă dormi la volan.
                  Nu goni mai tare decât poate îngerul tău să zboare!

                  Comment


                  • ursamajor
                    am ridicat si eu capota astazi la masina si am vazut un calculator de gaz mare de aluminiu ,cred , pe care scrie "ecu omegas plus"
                    banuiesc ca nu este ceea ce este pe val acum
                    ai mai multe informatii despre acest evo one?
                    trebuie sa imi mai pun gaz pe inca o masina si vreau sa stiu care varianta de LR sa o aleg

                    Comment


                    • Probabil că sunt printre montatorii care intră pe aici alții mai bine informați. Eu nu pot să-ți spun că de peste 10.000 km funcționează ireproșabil.
                      Somnul adânc ajută la prevenirea îmbătrânirii, mai ales dacă dormi la volan.
                      Nu goni mai tare decât poate îngerul tău să zboare!

                      Comment


                      • 21.000 facuti din martie...tomasetto stag 4 q box, 16.16 valve. Montata la Andrei GPL.

                        Comment


                        • stiu ca unii dintre voio sa se lege de mine ca nu am postat unde trebuie dar asta este
                          deci intrebarea mea este urmatoarea : am un ww polo(stiu sa am postat pe un forum de dacia) si nu stiu care varianta de lr sa o aleg, cea veche -pe care o am acum pe prima masina -sau cum spunea ursamajor cea care este pe val-evo one?

                          Comment


                          • Pe val, adică nu că ar fi cine știe ce minunăție, ci asta e seria care se comercializează acum, probabil având cel mai bun raport performanță/preț.
                            Cum am mai spus, puneți-vă oricare instalație, cât de ieftină, dar să fie pusă la punct cum trebuie.
                            Somnul adânc ajută la prevenirea îmbătrânirii, mai ales dacă dormi la volan.
                            Nu goni mai tare decât poate îngerul tău să zboare!

                            Comment


                            • @cosmin - Nu se leaga nimeni de tine, sfatul meu e sa dai un telefon la Vernesti si te lamuresc ei cel mai bine. Sau un mail, e mai usor si ramane scris.
                              Dacia Duster 1,6 16V - benzina & Gpl

                              Comment


                              • Am o intrebare legata de consulmul pe GPL. Stiu ca in urma cu zeci de pagini s-a mai vorbit despre asta...
                                Am pus pana la urma o instalatie de care n-am mai auzit pana acuma aci pe forum. Sunt multumit de ea si ma felicit ca am trecut pe gaz. intrebarea e urmatoarea: cum calculez corect consumul pe gaz? Toti kilometri pe care ii fac sunt in oras pe distante scurte (gen 2-5 km). cu 31 L de gaz fac cam 325 km si m-am gandit ca pana aci e simplu => 9.5 l/100km. Faza e ca in bord cam 9.7 l/100 imi indica consumul si am citit prin zecile de pagini anterioare ca la gaz consumul ar fi cam 1.2*consumul afisat. Cat era pe benzina masina cam tot pana in 10 lua. E posibil sa nu fi crescut deloc consumul pe gaz? In pedala nu simt diferenta.

                                PS: acu 1000 de km am pus benzina de 100 ron si arata ca pot face cam 225 km. Acuma arata ca mai pot sa fac doar 158 (deci a consumat si ceva benzina, sa zicem cam 6l...)

                                Per total in 1000 de km am consumat cam 100l gaz si vreo 6-7 l benzina. As avea nevoie de la voi de ceva pareri despre consumul asta va rog.

                                Logan 2006, 1.6 16V

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google