Recomandare Instalatie GPL

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Taximetristii Martax si Bratax din Brasov au Landi Renzo.
    Si fac sute de mii de km....
    Unii uita si de schimbat filtre...si au peste 200 000 km fiecare.
    Deci Landi Renzo e buna. Eu fac in jur de 2000 km / luna, si am de gand sa schimb filtrele la timp.
    Acum, ca sfat, afla si tu ce instalatii au pe loganuri , taximetristii din zona ta, si daca sunt multumiti de acea instalatie.
    Personal consider folclor sau placebo, faza cu injectoare rosii, injectoare negre etc.
    Bafta!
    Dacia Logan GPL 2005 - 328 copite (remapat de DOC)
    Toyota Prius Hybrid 2002

    Comment


    • Am luat aminte. Multumesc.
      Fac cercetari, fac sapaturi...

      @ Dacus_Malus
      Tu de care ai?
      Last edited by cosstti; 4 February 2016, 12:04. Reason: Automerged Doublepost

      Comment


      • Tomasetto...fiabila,pret bun,piese si revizii ieftine se poate cumpara interfata si poti umbla,schimba setari....soft la liber,rampa gaz buna si ieftina.
        Am montat in 2013.

        Comment


        • Eu am Landi Renzo evo one.
          Rezervor toroidal de 54 litri (incape cam 43 litri in el).
          Consum mediu GPL pe 4500 km = 7,5%.
          Bafta!

          PS: faptul ca la Tomasetto se gaseste usor interfata si poate oricine sa umble la setari, mi se pare un dezavantaj major....practice iti f.uti singur instalatia, si apoi te plangi pe forumuri....
          Dacia Logan GPL 2005 - 328 copite (remapat de DOC)
          Toyota Prius Hybrid 2002

          Comment


          • @Viorel_L
            Sustin in totalitate. Am Tomasetto Stag4 cu injectoare Valtek montata in 2012 si am facut 98.000 km pana acum. Nu am schimbat nimic in afara de filtre si cateva reglaje. Eu sunt multumit vis-a-vis de calitate/pret.

            Comment


            • @nicu001. Spui ca iti schimbi singur consumabilele, frumos si laudabil in acelasi timp.
              Filtrele de la Tomasseto sunt mai scumpe sau mai ieftine decat filtrele de la Landi Renzo?
              Multumesc
              @Dacus_Malus. Cum faci? iti schimbi singur filtrele sau mergi la mester?

              Comment


              • Preturile sunt foarte apropiate. Filtrele le schimb singur.
                Gazmagazin.ro comercializeaza o gama foarte variata de filtre, piese si accesorii pentru instalatii gpl auto, de la toti marii producatori din domeniu. Cumpara rapid si ieftin si primesti puncte bonus!

                Comment


                • Am gasit la o firma care monteaza instalatii GPL din Iasi, instalatie STAG QBOX cu injectoare Valtek-30 la pretul de 2650 lei, cu rezervor toroidal exterior.
                  Deasemenea au si varianta low cost Tomasetto 200- IT01 la 2400.
                  Sunt tentat de prima varianta.
                  Ce parere aveti?

                  Comment


                  • Mai caută
                    Nu cred ca ai sunat la noi și ai primit oferta asta.
                    Diagnoza-reparatii-montaj instalatii GPL
                    Contact pe site-ul din Profil- infotehnic

                    Comment


                    • Ma intereseaza sa montez o instalatie gpl pe un logan 1.4 .... Un servis in buc. sau din apropiere imi recomanda cineva ?

                      Sent from my Lenovo S660 using Tapatalk

                      Comment


                      • Andrei gpl, Agr, Supergaz etc

                        Comment


                        • @ moog. Ce-i drept ...inca nu am sunat la voi.
                          Oferta am gasit-o pe net la o firma care monteaza instalatii gpl.
                          Ce instalatie gpl recomandati dle Moog?

                          Comment


                          • Tacere pe toata linia.
                            Probabil ca asteptati cu nerabdare sa vedeti, cu ce petarda de instalatie o sa ma incalt.
                            Probabil ca dl Moog imi va recomanda Landi Renzo, dar deocamdata ... "tacere".
                            Azi mai dau ceva telefoane la firmele din Iasi.
                            Oricum, astept cu nerabdare sfaturi din partea utilizatorilor si a cunoscatorilor.

                            Comment


                            • Cel mai calduros sfat pe care ti-l pot da este sa citesti toata sectiunea GPL din scoarta in scoarta, sa-ti iei notite, apoi sa tragi singur concluziile. Eu asa am facut.

                              Daca eu iti zic sa montezi Instalatie Prins, tu aia o sa faci? Nu te interesezi si tu sa vezi daca bat campii?

                              Treaba este ca s-a discutat de 100 de ori pe aceasta tema (o sa vezi cand o sa te apuci sa lecturezi) si lumea s-a cam plictisit sa repete acelasi lucru ori de cate ori apare un baiat caruia ii este lene sa citeasca.
                              Last edited by vitriol; 10 February 2016, 09:19.
                              sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                              Comment


                              • De data asta, și nu numai, nu pot sa îl contrazic pe Tovarășul de mai sus
                                S-a inventat telefonul...
                                Dacă fac o ofertă, nu o fac ca la aprozar...
                                Vreți ofertă, consultație MOCA, nici o problemă... Sunați... Chiar dacă după aia montați în altă parte ca era cu 50 RON mai ieftin...
                                Vorba lui Vitriol, m-am saturat de scris... În cele 110 pagini de până acum.
                                Mai ales ca nu sunt nu știu ce complicații, probleme etc.
                                Motorizarile de pe Logan sunt simple... Ca sunt destui amărâți care și asa o dau Gherla e altă chestie...
                                Chiar și prastiile de Fratteellii dacă știi sa o bibilesti merge... Cat timp e altă poveste... 10-30k...
                                Diagnoza-reparatii-montaj instalatii GPL
                                Contact pe site-ul din Profil- infotehnic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google