Recomandare Instalatie GPL

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by crocodilul77 View Post
    Salut. Azi am fost, la R.A.R., sa imi trec in carte instalatia gpl Tomasetto stag 300. Reprezentantul de la R.A.R., a ramas surprins cat de bine merge motorul, atat pe gpl, cat si benzina. Cost omologare:145 lei.
    Tot azi am fost si la politie sa imi treaca in certificat instalatia. Cost: 37 lei(taxa schimbare certificat)+ 19 lei(fisa inmatriculare)+1.5 lei (copii xerox carte si buletin).
    In cat timp de la instalare esti obligat sa faci aceste plati ?!Merci.
    Nu-l mai suport sub nicio forma pe Garcea!! M-am saturat de toti cocalarii parveniti care se cred "organe" ale statului!!

    Comment


    • Nu stiu sigur. Cei de la Autogaz Romania au zis ca in 3 luni, dar cei de la firma unde am instalat, cat si un prieten (care cica a intrebat la R.A.R.) au zis o luna.Eu m-am dus la doua saptamani de cand m instalat gpl-ul.
      Last edited by crocodilul77; 2 November 2010, 00:00.

      Comment


      • declaratie de conformitate la mine. firma bucuresti. rezervor - aerostar, supapa multipla - marini, carcasa etansa - marini, dispozitiv de alimentare - tomasetto, reductor vaporizator - landi renzo, modul de comunicare electronic - landi renzo, electrovalva gpl - med tecnica, filtru gpl - med tecnica, racord flexibil - itr autogas, rampa carburant - rail, injector - rail.
        no comment
        Ce noroc nemaipomenit ca roata a fost inventata inaintea automobilului ; in caz contrar , iti dai seama ce scartaituri am fi avut de suportat.

        Comment


        • [QUOTE=snc;750402]am inteles acum
          scuze am interpretat eu gresit
          am o problema cu loganelul meu cand calc frana se aprinde martorul de la becul de ceata dar nu se aprinde foarte tare abia daca il sesizezi, eu l-am observat noapte
          poate are cineva idee ce ar putea fi[/QUOTE
          trebuie sa desfaci stopurile si sa cureti mufele.

          Comment


          • da cautare si ai sa gasesti cum se rezolva situatia. o sa gasesti asta la how to...
            Ce noroc nemaipomenit ca roata a fost inventata inaintea automobilului ; in caz contrar , iti dai seama ce scartaituri am fi avut de suportat.

            Comment


            • stie cineva cat costa in bucuresti Tomasetto stag 300 cu rezervor toroidal?si unde se face un montaj ok ?

              Comment


              • Originally posted by danny_xstyle View Post
                stie cineva cat costa in bucuresti Tomasetto stag 300 cu rezervor toroidal?si unde se face un montaj ok ?
                Salut
                Agrom Str Toporas pune tomasseto cu stag 200 dar cred ca pune si stag 300
                Eu am montat acum 2 luni la ei si mi-a placut cum au lucrat .De comandat poti sa o comanzi si la Praktiker si te programeaza pentru montaj .
                Avantajul prin comanda de la Praktiker e faptul ca poti platii cu card avantaj si ai 12 luni fara dobanda .
                Singuru lucru care m-a deranjat e ca la garantie trebuie sa te prezinti din 6 in 6 luni sau 15000 Km .Deci faci nu faci 15000 la 6 luni te duci sa schimbi filtrele pentru a continua garantia

                Comment


                • Maine am programare la G&G Autoservice SRL din prelungirea ghencea a mai montat cineva la ei ? Am optat pentru Stag 300 cu rez toroidal = 2400 ron

                  Comment


                  • gpl masina in garantie

                    salut,

                    exista vreo solutie sa montez inst gpl fara sa pierd garantia masinii?

                    multumesc

                    Comment


                    • Salut. Azi am primit si certificatul de inmatriculare, prin posta. S-au miscat foarte repede cei de la politie, spre surprinderea mea (o saptamana).

                      Comment


                      • Mi-am montat si eu ieri o instalatie stag 300 si cei de la service mi-au spus ca trebuie sa ma duc la RAR cu putin innainte sa imi expire ITP-ul,asta inseamna 1 an de zile in cazul meu .este corect asa?

                        Comment


                        • salut, imi poate spune si mie cineva ce inseamna stag 200/300 si care e dif intre ele.....am un logan 1.4 50.000km si as vrea sa imi montez GPL din motive de criza evident
                          imi poate spune cineva exact cat l-a costat o instalatie Tomasetto in bucuresti, unde si exact ce cheltuieli ar mai fi in afara de achizitionarea si montarea instalatiei......
                          multumesc anticipat

                          Comment


                          • Si pe mine ma intereseaza care-i diferenta, saptamana asta ma programez la service si au numai stag 200 si ma lamureau ca nu-i diferenta intre ele...
                            Nu-l mai suport sub nicio forma pe Garcea!! M-am saturat de toti cocalarii parveniti care se cred "organe" ale statului!!

                            Comment


                            • din cate stiu eu calculatorul de injectie de gaz stag 300 e superior pt ca permite cateva reglaje in plus. pe logan am inteles ca nu e diferenta intre 300 si 200. la unele motoare cu mai multe pistoane/injectoare de gaz ar fi necesar stag 300...

                              daca ma poate completa cineva ...
                              o/____\o
                              (i)
                              .........

                              Comment


                              • Atunci au avut dreptate, spuneau ca eu nu simt diferenta intre ele, sunt diferente la reglajele lor...apropo stie careva (am mai intrebat), mai ales ca costa cam 2300 lei, si raman fara bani, cat pot circula dupa montaj fara sa merg la ITP si sa-mi schimb talonul la politie??? Mai imi expira si RCA-ul si rovinieta luna asta!!
                                Nu-l mai suport sub nicio forma pe Garcea!! M-am saturat de toti cocalarii parveniti care se cred "organe" ale statului!!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google