Recomandare Instalatie GPL

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Daca la BRC trebuie sa schimbi rampa de injectoare in 100 000 km, atunci verifica eticheta, poate scrie altceva pe instalatie. Nu cred ca un atelier autorizat BRC poate sa spuna o astfel de tampenie. Vezi sa nu fie o instalatie veche cu rampa de injectoare Zavoli, desi sunt sigur ca numai cine n-a vrut nu a primit in schimb o rampa noua in garantie fara comentarii din partea importatorului. Oricum le-au retras/inlocuit gratuit iar injectoarele BRC INO3 sunt printre cele mai fiabile, spre exemplu unele pe care le-am vazut defecte erau pe un Mercedes A - Class montat in Germania, 360 000 km - fara inlocuire filtre.
    Din 13.09.2014 cea mai puternica masina cu sistem GPL BRC (571CP) din Ro este Bentley Continental GT. Asteptam replica concurentei...

    Comment


    • Am fost ieri sa discut.

      Cer scuze, cu BRC ma costa 3200 lei...si probabil ca ai dreptate ce spui.

      Ce imi pun la 2300 lei e T-Gas, sau ceva de genu...n-am auzit de asta.

      Comment


      • E un DT-gas. Stiu ca se monteaza in Arad. Cunosc pe cineva din arad care are asa ceva. Daca vrei iti dau detaliile de contact, sa discuti si vezi cum se comporta in functionare, daca e sau nu multumit de DT-GAS.

        PM daca vrei.
        Interfete instalatii GPL

        Comment


        • DT Gas, au o oferta buna pe R115, insa din cate am observat pe site-ul RAR, nu exista nici un atelier autorizat RAR pe asa ceva in Arad. Adica exista un semn de intrebare cu actele, chiar daca ei au omologare internationala (teoretic ar trebui sa o poti omologa oriunde este recunoscut R115).
          Ca exemplu si Gas Tech au R115, dar Verbita au inclus in autorizare "importate de ..."nu le dau numele ca sunt prea tepari.. Iar daca este Gas-Tech, fugi si ia un Tomassetto din Praktiker - acelasi reductor, OK, electronica fiind STAG, mult mai buna si cu un pret mai mic. Ca idee, am vazut GAS TECH-ul adus de tepari, montat cu 2500 lei, am refuzat-o la diagnoza si l-am trimis sa-si ceara banii inapoi. Si ca sa se inteleaga de ce, cautati kituri de GPL pe Polonia, preturi mici, credeti ca atelierele din Romania nu s-ar repezi sa-si cumpere singure la jumatate de pret daca totul ar fi OK?
          Ca recomandare, incearca la Timisoara la Megafruct - nu cred ca este prea mare efortul ca sa ai un sistem montat OK si de catre niste oameni care te vor baga in seama oricand si dupa ce ti-au luat banii, nu doar inainte...
          Din 13.09.2014 cea mai puternica masina cu sistem GPL BRC (571CP) din Ro este Bentley Continental GT. Asteptam replica concurentei...

          Comment


          • salut. vreau sa-mi pun s eu o instalatie de gaz pe masina in bucuresti. ce recomandati?

            Comment


            • Tomasetto stag 200, la ultragaz in rahova, ti-o monteaza fara probleme, ti-o seteaza corespunzator si nu ai nicio problema cu instalatia. Dupa ce am montat la ei, a 2a zi am fost la rar si am omologat-o fara emotii. Eu am fost foarte multumit de serviciile lor.
              Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

              Comment


              • Am montat acum 2 zile, instalatie Landi Renzo, cu rezervor in roata de rezerva. Am fost la un service din Pitesti (PROSPERANTA 2002) si am fost extrem de multumit de cum au lucrat baietii (curat si cu mare atentie) !!!

                Vreau sa va spun ca nu exista nicio diferenta intre benzina si gaz !!! Masina trage la fel de bine, indiferent ca sunt pe gaz sau pe benzina. In drumul de intoarcere spre Craiova, am consumat 6.2l / 100km (de gaz).

                RECOMAND CU CALDURA atat instalatia aceasta, cat si service-ul !!!
                Attached Files
                facebook.com/StefiHD

                Comment


                • salut
                  am si eu logan 1.4 benzina si gpl din fabrica, instalatie landi-renzo.
                  Se simte ca motorul nu trage la fel pe gpl fata de benzina dar pentru uzul de oras este ok...in afara orasului folosesc benzina pt ca daca ai talpa mai tare se simte la rezervor..crete consumul substantial daca esti mai sportiv....
                  ...ma declar multumit de alegerea facuta....

                  Comment


                  • Daca este diferenta intre benzina / gpl deja inseamna ca este o problema pe undeva... (asa mi s-a spus la service) !
                    facebook.com/StefiHD

                    Comment


                    • Asa este ...asta denota un reglaj dupa ureche
                      Diagnoza-reparatii-montaj instalatii GPL
                      Contact pe site-ul din Profil- infotehnic

                      Comment


                      • Totusi...Bogz02, 6,2% consum pe gpl nu e prea putin ? Crezi tu ca doar atat consuma ? 6,2 pe gpl ar fi un echivalent cu 5% pe benzina. Atat iti consuma pe benzina masinuta ?

                        Ce voiam sa subliniez e ca probabil nu ai facut bine calculul. Pentru gpl se face calculul de la gol la gol. Legat de diferenta intre mers pe benzina si pe gpl eu cred ca mereu va fi diferenta doar ca nu o simti momentan. Drumuri bune

                        Comment


                        • Salut.
                          De curand am fost la tara.Si am facut plinul inainte de plecare.Consumul afisat pe cb este de 5,2%+1l/gpl=6,5% cu bataie.........deci este un consum rezonabil.Asta la dus.
                          La intoarcere sa stabilizat la 6% consum afisat pe cb+1l/gpl=7% consum gpl.Iarasi e rezonabil.............tinand cont ca la intoarcere am venit mai repede.Nu am mai mers legal
                          Filmuletul nu merge incarcat
                          Numai bine.
                          Consum gpl,mers legal
                          Attached Files
                          Un Logan----YNG-----
                          Numai bine.

                          Comment


                          • am facut un tutorial cu schimbarea filtrelor de gaz la tomasetto stag 200.pentru cine este interesat http://www.youtube.com/watch?v=qx8ePVVIwKI respectiv http://www.youtube.com/watch?v=k8Mjp...feature=relmfu spor la treaba pentru cine este interesat!

                            Comment


                            • salut
                              eu nu vreau sa contrazic pe nimeni in privinta consumului pe gpl...doar ca eu sunt curios cu ce viteza ai rulat de ti-a dat un consum asa mic?

                              Comment


                              • Salut.
                                Mers normal,50-60 in locaalitate si in general max 80
                                se pot vedea pe filmulet toate datele din cb.
                                Sa resetat ceasul cand am facut plinul la gpl.
                                Numai bine.
                                Un Logan----YNG-----
                                Numai bine.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google