Recomandare Instalatie GPL

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • toate spre final trag spre REMAT.............CEA MAI FALSA IDEE,CU GPLLLLLLL.hai sa ne pastram ideea de economie,dar nici asta nu este.Cata mare dreptate.
    Last edited by leo_negrescu; 10 December 2012, 21:41.
    sigpicDaca nu poti macar incearca,daca incerci inseamna ca poti.

    Comment


    • salut in primul rand!
      - stau si ma amuz cu diverse chesti citite aici.... gazul este bun ca e mai ieftin ca alternativa de a te deplasa,comparativ cu benzina nu se poate pune problema,iar povestile ca vrei sa fuga pe gas sunt egale cu '0''
      ideea este ca ne punem gaz sa mergem mai ieftin si daca dorim sa fuga trecem pe benzina...doar ca loganul nu fuge :P merge pe drum...un simplu clio sport f vechi al face sa ramana in urma pe loganar...am mers cu un mustang pe gaz si pot spune ca trage apox bine ...adica e ok...are ce pune jos...dar cand loganul nu are nici 100 de cp ,vb de fuga...sa fim seriosi...)
      -am optat pt o varianta MILANO si montajus sa al fac in buc ,deoarece cunosc zeci de persoane care au pe loogan si au 800.ooo km si nu au decat probleme uzuale...
      -brc este o strategie de marketing f puternica...cel care monteaza de 15 ani instalatii a inceput sa rada cand a auzit speculatiile aferente...
      http://www.loganclub.ro/forum/polish...-t43640p4.html

      Comment


      • Ai gindit mult ?
        Milano nu e o alegere tocmai fericita...e printre cele mai ieftine si de multe ori combinatia aproape cea mai proasta...
        Problemele uzuale la Milano: senzor MAP, rampa, vaporizator, uneori senzor de temperatura si ECU ...in rest instalatia e ok...
        BRC variantele de sus chiar sint ok...piese fiabile, stabile in timp la un pret relativ rezonabil...argument contra e pretul la reparatii post garantie...
        Diagnoza-reparatii-montaj instalatii GPL
        Contact pe site-ul din Profil- infotehnic

        Comment


        • Daca se compara BRC cu Milano si mai se si afirma ca BRC e doar marketing... Huston,we have a problem!

          Oricum,in final fiecare isi lauda oaia din curte.

          Comment


          • in final totul este egal cu zerooooooooooo sau cu o gramada e bani bagati in reparatii.
            sigpicDaca nu poti macar incearca,daca incerci inseamna ca poti.

            Comment


            • Asta daca ai mentalitatea de meltean care da cu batul in balta si nu a apasat niciodata pedala la o masina cu gaz secventiala.

              De economie nici nu are rost sa vorbim daca luam in considerare placerea de a plati ~ 3lei/l gaz.

              Comment


              • pedale pe gaz am apasat cand asa ceva a aparut in romanica,adica in anii 80.cu secventiala este aceiasi chestie.secventiala a fost pusa si pe berlina veche,asta in caz ca nu stiai,pe aia cu injectia monopunct de la bosch.cum ramane cu scaunele de la supape.
                de ce intervina uzura prematura aici?
                sigpicDaca nu poti macar incearca,daca incerci inseamna ca poti.

                Comment


                • Daca spui ca e aceiasi chestie iti recomand sa mai apesi pedale de gaz din anii in care traim.

                  Spor la alimentat cu benzina!

                  Comment


                  • Originally posted by leo_negrescu View Post
                    cum ramane cu scaunele de la supape.
                    de ce intervina uzura prematura aici?
                    Intervine uzura prematura da este perfect adevarat...dar intervine in 150.000 km.

                    Pana atunci economia facuta echivaleaza cu vreo 30 chiuloase refacute la perfectie.

                    Sa nu mai spun ca se gasesc supape nitrurate si scaune intarite...deci se reface chiuloasa 1 singura data.

                    Si daca ai 16v nu ai probleme...reglajul automat al culbutorilor asigura etansare perfecta intre supapa si scaun astfel gazele incinse nu lovesc scaunul si nu il mai uzeaza.

                    Cat mai faceti voi cu benzina de 50 lei ? 70 80 km ?

                    Originally posted by valy_kpt View Post
                    -am optat pt o varianta MILANO si montajus sa al fac in buc ,deoarece cunosc zeci de persoane care au pe loogan si au 800.ooo km si nu au decat probleme uzuale...
                    -brc este o strategie de marketing f puternica...cel care monteaza de 15 ani instalatii a inceput sa rada cand a auzit speculatiile aferente...
                    Gresesti. E ca si cum ai compara Loganul ( Milano ) cu un Seria 3 E90 . Milano sunt cele mai proaste instalatii de pe piata.

                    Daca vrei sa faci o investitie de care sa fii multumit aloca putin timp de studiu problemei. Vorbeste cu Fof, GMV, CGK u, cu cei care au montat BRC.
                    Este o cu totul alta instalatie, tehnologie, fiabilitate...nu este marketing
                    Last edited by alessandro; 14 December 2012, 10:07.

                    Comment


                    • Originally posted by CataLiNNN View Post
                      Daca se compara BRC cu Milano si mai se si afirma ca BRC e doar marketing... Huston,we have a problem!

                      Oricum,in final fiecare isi lauda oaia din curte.
                      Si cioara daca o intrebi spune ca puiul ei e cel mai frumos.

                      Pai daca 'montatorul' vindea Milano- ce vroiai sa iti raspunda?'Domne Milano sunt mult mai proaste fata de BRC'
                      Saab 9-5 Aero

                      Comment


                      • instalatie gpl prins monteaza careva in zona sibiu,aveti idee?

                        Comment


                        • hai sa spunem ca nu e strategie de mkting...sunt alea mai bune...ideea e ca de ce o gramada de masini cu instal milano merg peste 100 .oookm fara sa faca reglaje i doar revizii la gaz...stiu de ani de zile taximetristi care au milano si merg cu sutele de mii...

                          ce ma deranjeaza pe mine sau poate ca nu am observ eu bine... troncane rampa de injectie la cele care sunt prinse pe panoul frontal principal de sub capota, sau mai exact intra in rezonanta...
                          este la toate instal asa sau doar la milano si tomaseto?
                          Last edited by valy_kpt; 14 December 2012, 18:22. Reason: Automerged Doublepost
                          http://www.loganclub.ro/forum/polish...-t43640p4.html

                          Comment


                          • Originally posted by valy_kpt
                            cunosc zeci de persoane care au pe loogan si au 800.ooo km si nu au decat probleme uzuale...
                            Originally posted by valy_kpt
                            o gramada de masini cu instal milano merg peste 100 .oookm fara sa faca reglaje i doar revizii la gaz
                            Originally posted by valy_kpt
                            ce ma deranjeaza pe mine sau poate ca nu am observ eu bine... troncane rampa de injectie la cele care sunt prinse pe panoul frontal principal de sub capota, sau mai exact intra in rezonanta...
                            este la toate instal asa sau doar la milano si tomaseto?

                            No comment.Aproape genial!

                            Comment


                            • Originally posted by CataLiNNN View Post
                              Asta daca ai mentalitatea de meltean care da cu batul in balta si nu a apasat niciodata pedala la o masina cu gaz secventiala.

                              De economie nici nu are rost sa vorbim daca luam in considerare placerea de a plati ~ 3lei/l gaz.
                              imi place chestia cu melteanul.prietene,este utilajul tau sau al parintilor?bai papagal cu 4 clase,cioban nesimtit.stii bai sa tii ''dinamometrica'' in mana?masina este secventiala sau?

                              Originally posted by leo_negrescu View Post
                              imi place chestia cu melteanul.prietene,este utilajul tau sau al parintilor?bai papagal cu 4 clase,cioban nesimtit.stii bai sa tii ''dinamometrica'' in mana?masina este secventiala sau?
                              nici macar gramatica:
                              Last edited by leo_negrescu; 15 December 2012, 01:12. Reason: Automerged Doublepost
                              sigpicDaca nu poti macar incearca,daca incerci inseamna ca poti.

                              Comment


                              • mda....sincer ma bufneste rasu cand vad ca unii abereaza pe aici!gaz pe masina?????30%uzura mai mare decat pe benzina,cel putin!
                                nu stiu din ce experienta vb unii aici(exemple sunt multe,si vad ca unii o dau in prostie de genu"milano e mai buna decat brc,si brc e mai buna decat milano",in fine , asta e problema fiecaruia, in functie de instalatia pe care o are pe masina)si e normal,cum de altfel unii sustin ca dieselu este cel mai bun.....dar sa zici ca uzura intervine la 150mii km(pe gaz),inseamna sa fii ghicitoare Vanessa sa spui asta!!!de unde stii ca nu intervine dupa 10mii?
                                altu spune ca unii folosesc de 800mii km gaz pe masina.....da'o dreaq de masina si de motor,dar nu cred asa ceva....
                                daca anumite persoane de 21- 22 ani vb de instalatii de gaz pe logan,cand ei saracii nici nu aveau permis,cand altii se plimbau cu logane pe gaz,ramai fara cuvinte!!!
                                nu stiu care dintre voi a desfacut la dezm motoare aduse din afar cu gaz si fara....da va garantez,si sunt multe persoane care pot confirma asta si daca vreti va pot demonstra asta,motoarele pe gaz au o uzura mult mai mare decat cele pe benzina!!
                                Am pierdut multe in viata,dar niciodata nu mi-am pierdut respectul fata de cei care-l merita!!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google