Recomandare Instalatie GPL

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by florin_x2004 View Post
    Asta e.
    Daca ma duc mai tarziu de o luna la trecerea instalatiei gpl in cartea masini si in talon are ceva??

    Ms
    Cand te duci sa treaca gpl-ul in cartea tehnica, ai grija sa scoti becurile led si xenoanele de pe masina, (daca ai), unii din inspectorii de la RAR fac clabuci si te resping daca ai asa ceva, nu toti, dar e bine sa fii precaut; eu unul mi-am luat-o, a trebuit s fac 2 vizite la ei, nu mi-au dat cartea pana nu m-am dus cu luminile ca la carte. Asta la RAR-UL din Grivita.
    Zona geografica dauneaza GRAV sanatatii!
    Pentru sanatatea dv., evitati sarea, zaharul si Romania!

    Comment


    • http://forum.clubgpl.ro/memberlist.p...0bdfa95b870ecd UN FORUM DE GAZ CARE DABIA S-A NASCUT...:p Incercam sa ne bagam/?
      http://www.loganclub.ro/forum/polish...-t43640p4.html

      Comment


      • Eu nu am avut probleme cu BRC-urile!Ii o firma buna.

        Comment


        • salutare
          asta este bine ca nu ai avut probleme pana acum
          dar te-ai intrebat cat o sa te coste atunci cand o sa ai o problema?

          Comment


          • Buna intrebare Cosmine...
            Asa si aia care isi iau BMW la 4000euro, in loc de Opel sau VAG )
            Diagnoza-reparatii-montaj instalatii GPL
            Contact pe site-ul din Profil- infotehnic

            Comment


            • diferenta este ca omul si-a luat BRC nou iar aceia care au dat 4000euro au luat un BMW coaja de nspe mii de ani.

              Comment


              • Fiecare isi pune ce vrea si in functie de cati bani dispune; sau de cat timp vrea sa tina masina. Toate sant bune daca sant noi.
                Zona geografica dauneaza GRAV sanatatii!
                Pentru sanatatea dv., evitati sarea, zaharul si Romania!

                Comment


                • Eu vorbeam de cit costa piesele in caz de probleme...
                  La BRC aproape totul e la pret dublu cel putin...
                  Daca aveam parte de gpl calitativ bun si curat poate ma orientam spre brc...sau prins...
                  Dar in conditiile din ro...
                  Diagnoza-reparatii-montaj instalatii GPL
                  Contact pe site-ul din Profil- infotehnic

                  Comment


                  • bine spus moog
                    din aceasta cauza eu am ales un landi renzo(mai aveam si varianta de tomasatto) si este ok.

                    Comment


                    • Hai sa fim seriosi cu preturile, cei ce au service de GPL, nu fac asta din dragoste pentru natura cum nici clientii nu sunt asa de ecologisti, desi am avut unul putin cam naiv saptamana trecuta care era aproape sigur ca va primi un premiu la RAR daca are noxe mult mai mici decat limita.
                      Legea principala a economiei de piata spune sa-ti maximizezi profitul vanzand cat se poate de putin pentru asta. Si probabil service-urile autorizate BRC nu sunt ca cele de M----o, mai ales ca nu se ghideaza pe "Sa moara capra vecinului (adica a concurentei), eu vand pentru toti la cel mai mic pret".
                      Dar nu va ganditi ca ne imbogatim din piese de schimb pe BRC, eu in 3 ani nu am vandut nici un ECU GPL (am reparat 3 seqvent56 si 1 seqvent24, toate stricate din sigurate mai mari + scurtcircuit) si doar o rampa de injectoare pe care nici macar nu le-am verificat daca au chiar toate probleme. In rest senzori de presiune si nimicuri destul de ieftine.
                      Nu cred ca se vinde pe undeva BRC la pret dublu fata de alte sisteme si logic nici piesele de schimb nu pot fi prea scumpe ca s-ar gasi destepti sa cumpere sisteme si sa le vanda pe bucati daca ar exista cerere si profit.
                      Dar in schimb nimic nu a generat mai mult profit decat Loganul cu GPL din fabrica. Eu sunt copil mic, dar altii au schimbat tone de injectoare si cu originale dar si cu altele compatibile - sunt curios cati taximetristi sunt in Bucuresti cu LR cu rampe schimbate. Si totusi au o imagine buna ).
                      Din 13.09.2014 cea mai puternica masina cu sistem GPL BRC (571CP) din Ro este Bentley Continental GT. Asteptam replica concurentei...

                      Comment


                      • aici ca peste tot, ne laudam marfa si aruncam cu noroi in ceilanti, topic.
                        Nu va puneti domne BRC, piesele sunt foarte scumpe...

                        Comment


                        • Daca tin mai mult ca Landi cred ca merita totusi.
                          Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                          Comment


                          • Eu nu am reprosat asta meseriasilor...poate unora care vand filtre ieftineala ce costa 0.5E cu 40-50RON...
                            In rest astea sint preturile...un senzor de temp Bosch costa binisor peste unul simplu de la Tomasetto...etc...filtre, injectoare etc...
                            Apropo de Logan cu GPL de fabrica ai perfecta dreptate...fraierii de obicei se gandesc ca ce e de fabrica e super bun etc...
                            Nu se gindesc ca dau ca fraierii 7000RON pe o instalatie ce o pot monta dupa aia cu 26-3000RON
                            Bineinteles ca nu se informeaza nici daca sint ok sau nu dpdv al fiabilitatii...
                            Multe pica...dar mai toate din cauza gazului de kkt...am vazut si norocos cu ~300k in bord si inca mergea...dar ala era stres, schimba filtrele la 10-12k, amindoua...pune gaz numai de la 1 statie etc...
                            Diagnoza-reparatii-montaj instalatii GPL
                            Contact pe site-ul din Profil- infotehnic

                            Comment


                            • @moog
                              ai perfecta dreptate cu gazul prost care strica instalatia de fabrica
                              din acest motiv eu unul mi-am montat un landi renzo after market si in plus nu am dat cat pe una de fabrica

                              Comment


                              • Cosmin primesti vreo revizie gratis daca spui in fiecare post de-al tau ce tip de instalatie ti-ai montat?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google