Recomandare Instalatie GPL

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    am vazut in pliant la practiker pe net ca instalatiile GPL sunt la oferta. 2100 de ron parca e cea cu rezervor toroidal, sper sa imi pun si eu luna asta-luna viitoare

    Comment


    • #77
      Originally posted by AR-18-MOS View Post
      Depinde, desi nu cred. Dar si cele ce sunt montate de service-uri autorizate, beneficiaza de garantie si nu afecteaza garantia masinii.
      Gresit ca nu afecteaza garantia masinii...

      Comment


      • #78
        Eu am Milano, si sunt multumit de ea ! Am 72.500km cu GPL
        Schimbat filtre la 60.000 , preturi multumitoare, revizie din 20.000 in 20.000 km sau cand e cazul !

        Comment


        • #79
          Eu am instalatie InterGaz si ma costa revizia 60 RON odata la 30.000 km., aceasta fiind doar un simplu filtru de GPL.
          4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

          Comment


          • #80
            daca am garantie pot sa montez GPL fara sa o pierd ? la service mi s a spus ca au mai montat Gpl pe logan in garantie si nu au avut probleme fiindca au fost montate intr un service autorizat.
            la vocea clientului la dacia mi au spus ca nu exista asa ceva. adica se pierde garantia.

            Comment


            • #81
              este o intelegere pe plan local, cel putin asa este la noi in Buzau .Asa ca cei de la reprezentanta nu fac figuri in caz de ceva dar daca nu esti la tine in oras nu stiu ce se poate intimpla si mai ales in caz de ceva grav pote se fac ca uita ca tu nu ai nici o baza legala sa la zici ceva.Eu am zis ca astept sa treaca garantia ca am luat la oferta si am 4 ani garantie sau 120 mii km.DECI INTELEGEREA ESTE INTRE FIRMA CARE MONTEAZA GPL-UL si reprezentanta locala, cei din urma se fac ca nu baga de seama in caz ca instalatia este pusa la firma respectiva

              Comment


              • #82
                si daca sunt din bucuresti si vin la buzau sa pun gpl ? am garantie la reprezentanta respectiva ?
                in conditiile actuale am la orice reprezentanta din tara

                Comment


                • #83
                  omu si eu ma interesai si este o intelegere aici pe plan local firma respectiva face reclama la asta de citiva an, eu la ei a pus o instalatia pe vechea masina .Deci pe plan local nu sunt probleme dar mai departe nu stiu daca vrei ma uit de un numar de telefon si poti sa dai telefon daca vrei.Seful de acolo mi sa parut un tip de treaba si nu am avut probleme cu instalatia si in orice problema am avut cu masina a fost serviabil si amabil (probleme altele decit instalatia ).Eu am zis ca mai astept pina trece garantia.DACA VREI MA UIT DE UN NUMAR DE TELEFON IA LEGATURA CU MINE DACA ESTI INTERESAT

                  sa dai si tu de stire ce a spus omu asta cu instalatia si ce hotarire ai luat noroc
                  Last edited by ronard; 18 May 2010, 09:01. Reason: Automerged Doublepost

                  Comment


                  • #84
                    cam care ar fi cel mai bun service unde pot sa imi pun instalatia ? la buzau am gasit o firma unde par profesionisti baietii. au si instalatii euro 5 BRC

                    Comment


                    • #85
                      pana in Bacau n-ar rost sa vii . gandeste-te ca oricand ai vre-o problema (sau la revizii) te duci la cei care ti-au montat instalatia , deci cauta in B mai bine. cu siguranta sunt profesionisti si pe acolo...
                      o/____\o
                      (i)
                      .........

                      Comment


                      • #86
                        ma bulverseaza niste chestii. cica loganurile di fabrica au o chiuloasa facuta dintr un material special pentru functionarea cu GPL.
                        cica se uzeaza supapele si segmentii.
                        altii zic ca gpl e benefic pentru motor. cica benzina spala uleiul de pe pistoane si segmenti si cilindrii si distruge propruietatile uleuilui.

                        nu mai stiu ce sa cred.

                        am vorbit si cu taximetristi care zic ca li sa facut praf motorul si am vorbit cu altii care au 200.000 pe gaz si e tzipla

                        Comment


                        • #87
                          marx pune gaz , iar din diferenta de bani pe doi ani , cati km poti face 50.000 , iei un motor nou din magazin si mai faci km si daca faci un calcul tot iesi in profit . nu am mai cumparat benzina din data de 3 martie si am 3000 km facuti si tot doua liniute pe bord la benzina . daca las doar specific doar 10 lei diferenta de pret benzina - gaz la 100 km pana acum am un profit de 300 ron . sa spunem ca la 150.000-200.000 km se f--te motoru dar pana atunci se duc si placute de frana , capete de bara , discuri , curele ..... mai vrei enunturi . ideea este ca in tot acest timp de 2-3 ani eu o sa merg cu 22 ron /100 km adica 10 litri iar tu cu 7.5-8 litri de benzina /100 km (7.5*4.53 =34 lei ) ma refer strict la consumul de oras dar nu obligatoriu poate sa fie mai mic de ambele parti dar tot la banii aia iesi .

                          Comment


                          • #88
                            Salutare! Am fost la o firma care monteaza GPL in Pitesti langa Brancoveanu. I-am intrebat care e cea mai buna instalatie si mi-au recomandat un OMV la 2250RON. Ce parere aveti.
                            Am in 2 ani 65000 Km.
                            Stiti prin Pitesti cine mai monteaza si la ce preturi GPL pt. logan?
                            Voii ce-mi recomandati?

                            Comment


                            • #89
                              Salut.
                              Cu rezervor toroidal?
                              Nici eu nu mai stiu,sunt in dubii,sa o trec pe Gpl-u -sa nu o trec.
                              Sunt in continuare in asteptare
                              Numai bine.
                              Un Logan----YNG-----
                              Numai bine.

                              Comment


                              • #90
                                stiu ca nu e pus in locul rotii de rezerva. e pe de-a latu

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google