Recomandare Instalatie GPL

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • o sa folosesc masina pentru curierat (cred) si as vrea ceva fiabil

    pe net am vazut asa:

    1. Prins
    2. BRC
    3. Tomasetto
    4. Landi Renzo
    5. Milano

    Mi-a scapat vreuna?

    Nu vreau sa ma grabesc, prefer sa ma documentez foarte bine inainte

    Comment


    • Probabil că pe prima si ultima le poţi elimina. Prima e mai premium şi scumpă, ultima e prea proastă, merge vorba. Alegi din cele 3 rămase. Care te coafează ca şi confort psihologic. Că trebuie să spun că românul mediu cam după asta se ghidează, nu neapărat după funcţionalitate. Eu aş alege după criteriul preţ şi întreţinere postgaranţie. ;)
      Somnul adânc ajută la prevenirea îmbătrânirii, mai ales dacă dormi la volan.
      Nu goni mai tare decât poate îngerul tău să zboare!

      Comment


      • Gpl

        Originally posted by vmarian View Post
        o sa folosesc masina pentru curierat (cred) si as vrea ceva fiabil

        pe net am vazut asa:

        1. Prins
        2. BRC
        3. Tomasetto
        4. Landi Renzo
        5. Milano

        Mi-a scapat vreuna?

        Nu vreau sa ma grabesc, prefer sa ma documentez foarte bine inainte
        De acord cu @ursamajor. Spre deosebire de el, eu am plecat sa pun BRC si am pus BRC. Mi-a fost recomandata pentru fiabilitate. Asa ca decide cum crezi. Oricum ar fi, iti recomand Vernesti, Buzau.
        Dacia Duster 1,6 16V - benzina & Gpl

        Comment


        • am tot citit pe net am sunat si pe la service-uri si am aflat urmatoarele

          1. prins - instalatie olandeza 4000 lei nu vreau sa sustin nivelul de trai ridicat al olandezilor, consider ca nu se justifica pretul

          2. milano - instalatie turceasca cu nume italian

          3. tomasetto - amestecatura intre electronica poloneza si restul de componente din italia, sincer nu prea ma incanta

          4. brc - italiana, ceva mai scumpa ca landi renzo; din ce am vazut in poze are injectoare din inox, landi are din plastic, piesele par bine finisate si de calitate; landi cica tot italiana ar fi; aici trebuie sa mai sap sa aflu mai multe

          cercetarea continua

          Comment


          • Am brc din octombrie trecut, 13.000 km, nicio problema.
            Zona geografica dauneaza GRAV sanatatii!
            Pentru sanatatea dv., evitati sarea, zaharul si Romania!

            Comment


            • Eu am LR Evo One de 3000 km (făcuţi în vreo lună jumate) şi singurul meu regret e că nu consumă mai puţin ca pe benzină, ca pe la alţii.
              Last edited by ursamajor; 5 August 2013, 13:32.
              Somnul adânc ajută la prevenirea îmbătrânirii, mai ales dacă dormi la volan.
              Nu goni mai tare decât poate îngerul tău să zboare!

              Comment


              • Interesant
                Ati facut o carutza de km fara probleme...normal ca recomandati instalatiile
                Voi laudati instalatiile sau montatorii ? Ca au fost destul de inteligenti (sau norocosi , dupa caz) sa monteze/calibreze o instalatie ce a merg fantastica suma de 13.000km ?
                Diagnoza-reparatii-montaj instalatii GPL
                Contact pe site-ul din Profil- infotehnic

                Comment


                • ma nea moog,fara scandal, ca o are montata la mine, da? Asa las ca ma laud eu, am deja 30 000 din martie - cred ca trebuia sa verific filtrele, e brc si merge, m-am conectat doar sa-i mai lungesc timpul de trecere de la 5 la 20 sec, ca sa mai apuc sa vad cum merge si pe benzina. Cat despre al doilea, ma bucur ca am consum mai mic ca el pe GPL si a mea e maxi-taxi totusi.
                  Last edited by alexys; 8 August 2013, 21:26.
                  Din 13.09.2014 cea mai puternica masina cu sistem GPL BRC (571CP) din Ro este Bentley Continental GT. Asteptam replica concurentei...

                  Comment


                  • Domnu' Radu no ofense, dar era o persiflare catre cel de dupa volan
                    Pe Logan merge aproape orice panarama de instalatie montata...o autocalibrare si sigur merge binisor pana la prima revizie de 2 filtre
                    Vorbesc de instalatie noua...una SH reconditionata e caz particular...
                    Tre sa fii prea cazut in cap sa ai probleme la Logan ...e prea tolerant fata de greseli
                    Asta daca masina merge bbine pe benzina...
                    Am prins una zilele trecute care era ciudata rau...dar sant cazuri particulare si foarte rare...

                    Eu nu am ce sa laud...are peste 50.000km si inca se invarte...
                    Faceam "scoala" pe ea in ale GPL-ului, dar am absolvit
                    Acum singura grija e sa-i schimb filtrele din cand in cand...si asta ca sa fiu mai catolic decat producatorul
                    Diagnoza-reparatii-montaj instalatii GPL
                    Contact pe site-ul din Profil- infotehnic

                    Comment


                    • tomaseto stag 200 merge bine pe logan.
                      eu am 1,6 nu prea se simte diferenta fata de benzina.

                      Comment


                      • Maine la 9 am programare la montaj instalatie gpl... Nu sunt hotarat !?!
                        lTomasetto sau Landi Renzo ?! Cred ca nu are rost sa aduc in discutie Fratelli, cred ca nu e mai buna ca cele doua...



                        edit: care dintre cele doua as putea sa o reglez mai usor din soft ?!
                        sigpic

                        Comment


                        • Tomasetto din cate am inteles de la baieti se regleaza mai usor din soft !
                          sigpic

                          Comment


                          • Pe tomasetto ma croisem si eu... La asta raman.
                            Am niste amici cu taxiuri care au tomasetto pe Albea, Aveo, Clio Symbol si Logan-uri, multumiti peste cap de instalatiile lor.


                            edit: Parca nu mai am rabdare pana maine la montaj...
                            sigpic

                            Comment


                            • Tomasetto am si eu instalat pe masina si sunt foarte multumit de ea merita sincer!

                              Comment


                              • Si eu tot Tomasetto am Stag 4. Nu o am de mult timp dar pana acum sunt multumit de cum functioneaza.
                                sigpic1.6 16v Euro 5 + GPL

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google