Recomandare Instalatie GPL

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Omegas Evo!Da l-au reglat.Nu este posibil ?

    Comment


    • omegas, evo

      http://plimont.com/softwareLSIOne.pdf pagină 24

      plusmax

      plusmax.jpg

      blue

      blue.jpg

      Comment


      • eu nu am omegas evo
        am ceva cu LSI 10
        se poate configura si la mine senzorul?
        intreb din curiozitate

        Comment


        • Nu stiu.Studiaza,cauta probabil o sa afli !
          Dar cred ca se poate,daca softul este oarecum acelasi !

          Comment


          • Deci degeaba am postat eu, nu a fost suficient, apoi vine colegul eastcowboy cu raspunsuri care sigur trebuiau sa inchida gura oricui, il felicit, eu nu m-am complicat sa dau printuri din programe, dar vad ca nici asta nu e suficient . Deci domnul cosmin trebuie sa promovam anumite cuvinte ? Aveti tema pentru acasa?
            Fiindca daca vi s-a pus un sistem omologat, sigur se regleaza cu unul dintre programele de mai sus, indiferent cum se numeste reductorul. Iar naivitatea dumneavoastra sincera m-a induiosat pana la lacrimi. Deci intrebati de curiozitate, nu ca ar fi nevoie. Dar de brc, milano, lovato, marini, tomassetto achille, prins nu intrebati tot din curiozitate? Ca oricum nu ar fi nevoie.
            Noroc ca a aparut un curios exact dupa ce doi laudatori au fost banati.
            Ar fi interesant de aflat cat de mult vi s-ar reduce activitatea aici daca nu ati mai avea voie sa tastati anumite cuvinte cheie. Daca chiar esti un forumist cinstit, incearca sa ai aceiasi frecventa de cuvinte cheie cu cea pe care o am eu cand imi laud firma proprie. Macar eu as avea un interes direct, e firma mea, daca eu ma abtin, ar trebui sa o faca si altii.
            Cateodata stau si ma intreb cum de nici un utilizator al altei marci nu se apuca a doua zi sa ne povesteasca cat de bine ii merge lui. Si nici curios nu e. Statistic nu se respecta proportia, sunt sigur ca exista clienti cu alte marci mult mai multumiti.
            Sau poate ca tiptil are dreptate?
            Din 13.09.2014 cea mai puternica masina cu sistem GPL BRC (571CP) din Ro este Bentley Continental GT. Asteptam replica concurentei...

            Comment


            • Originally posted by tiptil View Post
              Cei de la Majore, din Bucuresti (importatorii Milano) comercializeaza si Fratelli, o petarda si mai mare...

              De unde stii ca este petarda ? Ai montat instalatia asta pe masina ta ? o compercializezi ? argumenteaza

              Comment


              • Ce atâta agitaţie? O pagină-două în urmă au tot sărit amicii cu Stag s-o laude de numa'. Nu mai are voie omu' să-şi laude LR-ul?
                A, că purtaţi război voi între voi, montatorii, aia e altceva. N-ar fi mai bine să ne mai scutiţi?
                Somnul adânc ajută la prevenirea îmbătrânirii, mai ales dacă dormi la volan.
                Nu goni mai tare decât poate îngerul tău să zboare!

                Comment


                • Doar eu sunt montator, restul sunt de la importatorii sistemelor, iar atata timp cat sunt autorizat pe orice marca in Ro, rezultatul este ca toti se supara pe mine , mai ales ca nu ma feresc sa spun cine sunt. Dovada afirmatiei ca unii exagereaza, este cu membrii banati pe motiv de reclama, daca ai cauta metode de promovare a unei marci pe internet, ai recunoaste si tu reclama.
                  Daca chiar ar merita, cum au meritat pana acum 7 ani, cuvinte de lauda, nu as avea nimic impotriva. Dar mi se pare ca reclama lor seamna foarte tare cu cea de la hartia igienica Elfi. Cred a nu exista hartie igienica mai proasta, iar cum o lauda ei in reclame, cred ca stie toata lumea, nici nu putem respira fara ea... Daca eu ca service pot spune ca injectoarele de pe lr montate pe logan cedeaza obligatoriu in maxim 100000 km, le pot lauda ca-mi aduc profit. Dar clientii nu cred ca sunt asa satisfacuti precum se spune in reclamele neplatite.

                  Salutare bita, sa stii ca nu prea am ce reprosa la fratelii, poate doar ca nu s-au gandit sa pastreze polarizarea in mufa de interfata. In rest, pentru pretul lor, fiindca poti activa si corectia automata prin obd, sunt suficient de bune, sa vedem cum vor rezista in timp daca sunt montate si reglate corect.
                  Iar pentru un bmw 6 cilindri mai vechi, ar fi cam singura solutie mai ieftina decat masina ).
                  Din 13.09.2014 cea mai puternica masina cu sistem GPL BRC (571CP) din Ro este Bentley Continental GT. Asteptam replica concurentei...

                  Comment


                  • Offtopic:
                    "...Iar pentru un bmw 6 cilindri mai vechi, ar fi cam singura solutie mai ieftina decat masina ..."
                    Deci asta a fost maxima...am un amic pe care il stii ...tot ii zic sa-si marite caruta si dupa 2 ani ma asculta
                    Si a lui are numai 4 cilindri
                    Diagnoza-reparatii-montaj instalatii GPL
                    Contact pe site-ul din Profil- infotehnic

                    Comment


                    • N-am cum sa ii spun unui client sa o vanda si sa nu ma mai streseze ca vrea un sistem mai ieftin. Cunosc cativa care au masini de peste 30 000 euro dar mai tin una de "fataiala" cu gpl. Nu pot sa pun la indoiala modul de a judeca al unuia care are si o masina mai scumpa decat a mea. Daca el vrea extreme gen A8 cu Prins si bmw cu fratelli, inseamna ca e o metoda de a economisi bani.Si cam asa sunt toti, cei ce au, d-aia au, ca si un surub daca il cumpara de la mine incearca sa il ia mai ieftin.
                      Pe de alta parte, am destule bmw montate cu mixer pe 6 cilindri, daca apar rateuri, omul stie ca trebuie sa schimbe bujii, bobine. Dar daca acum vine la montaj, majoritatea au probleme pe aprindere, neremediate deorece nu dau rateuri pe benzina. E greu sa il conving ca nu gazul e de vina si are el ceva la motor. Asa ca mai bine cea mai ieftina secventiala si la tevedere. Unele firme concurente pun secventiala si pe cielo non euro. Atunci chiar ca ar fi nevoie de un dyno ), reglajul iese prin incercari, imi ia de 2 ori mai mult timp.
                      Din 13.09.2014 cea mai puternica masina cu sistem GPL BRC (571CP) din Ro este Bentley Continental GT. Asteptam replica concurentei...

                      Comment


                      • merci rac
                        o sa ma mai interesez

                        Comment


                        • Recomandarea mea nu avea nimic cu gplu...Are gpl dar ala merge binisor...
                          Cu masina in sine cu ceva probleme si mecanici la furat...
                          Si nu e genul de care zici tu...ce i se spune schimba...
                          Intr un final ii merge si scapa de ea...
                          Fratelli e ok dar nu pt taxi, distributie etc...dupa cate stiu e ~Milano...
                          Diagnoza-reparatii-montaj instalatii GPL
                          Contact pe site-ul din Profil- infotehnic

                          Comment


                          • Am auzit ca se anunta o noua scumpire a benzinei si sunt din ce in ce mai tentat sa-mi montez gaz pe masina. Putei sa-mi dati un sfat, ce instalatie sa pun pe masina. Pana acum am auzit de BRC, Landi Renzo, etc... Merci, astept o sugestie.

                            Comment


                            • Sfatul meu este sa citesti ultimile 5 pagini, daca pana acum ti-a fost lene s-o faci. Sigur vei gasi raspunsul.
                              sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                              Comment


                              • Eu recomand tomasetto stag 4,fiecare o sa iti recomande instalatia pe care o are el montata pe masina decizia iti apartine 100% parerile sunt impartite.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google