Filtre Gaz La Logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pai, bine, atunci, iti dorim spor la treaba si succes si sa ne tii la curent cu lucrarea.

    Comment


    • Dacă nu se întunecă azi le schimbam. Azi am schimbat alte chestii. Mâine sigur le schimb. Am văzut ca sunt cam aiurea șuruburile de la vasul de expansiune.

      Am reușit sa schimb azi filtrele. M-am chinuit puțin cu cel de la.reductor ca e strâmt locul și membrele mele mari, însă am reușit. A ieșit destul de greu filtrul, dar cu o suribelnita s-a rezolvat. Va mulțumesc pt sfaturi.
      Last edited by L3on_rgby; 4 April 2014, 22:39. Reason: Automerged Doublepost

      Comment


      • Salutare tuturor ! Schimbati filtrele asa cum e scris in cartea tehnica sa nu patiti ca mine. Zgarcenia m-a costat un set de injectoare a 1200 Ron.Filtrele se pot schimba acasa la garaj pentru instalatia Landi Renzo Omegas ,dar la filtrul faza lichida trebuie schimbat si semeringul .E simplu si usor! Riscul e 0. Conditia e sa te ajute mintea!

        Comment


        • Si sa ai maini micute. Eu tot m-am julit

          Comment


          • Ce parere aveti de http://www.gplshop.ro/ ?
            Mie mi se par prea ieftine produsele. A comandat cineva de aici ?
            sigpic
            !

            Comment


            • Sunt ok. Eu am folosit filtre de la ei.
              Logan GPL 1.4

              Comment


              • am cumparat si eu filtre si un vaporizator de la gplshop.sunt originale,iar pretul este mai mult decat rezonabil.

                Comment


                • Eu am cumparat de la ei bujii. Sunt rapizi in livrarea comenzii.
                  sigpic1.6 16v Euro 5 + GPL

                  Comment


                  • foarte seriosi si eu am cumparat de la ei.

                    Comment


                    • Multumesc tuturor de raspunsuri
                      sigpic
                      !

                      Comment


                      • Surub blocat filtru gpl faza lichida

                        Am o problema cu suruburile de la filtru gpl gaza lichida care sunt cu imbus , nu se desfac .
                        Ceva solutii ?

                        Comment


                        • un imbus bun rezolva problema, daca le strici capul pe desfaci cu un papagal bun
                          dupa asta le inlocuiesti cu suruburi cu cap de 10
                          vezi sa nu cumperi filtru stare gazoasa de plastic pentru ca pierde pe la imbinarea cu stuturile, asta am patit eu, trebuie sa cumpar un filtru de aluminiu
                          Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                          Comment


                          • Are ceva daca dau cu wd 40 la suruburi , avand in vedere ca la desfacere iese gaz ?

                            Comment


                            • n-are nimic, dar nu stiu daca ajuta
                              Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                              Comment


                              • Filtrul de stare gazoasa, ala care e pe furtunul dintre vaporizator si injectoare are o sageata pe el. Varful sagetii trebuie sa fie spre injectoare sau spre vaporizator? Eu cred ca al meu e pus invers ca are sageata dpre vaporizator la voi cum e ? Stag200

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google