Centrare Faruri

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Centrare Faruri

    am farul dreapta cazut in carcasa si nici nu se centreaza ca cel din stanga stie cineva ce trebuie facut ?Vreau o solutie ieftina si buna

  • #2
    Trebuie sa desfaci farul si sa prinzi la loc oglinda,cred ca aia a cazut.Ai grija ca se desface foarte greu,ai nevoie de un pistol cu aer cald.Cred ca la farul acela ai mai avut probleme sau a fost inlocuit cu unul turcesc,alea au aceasta problema.
    LOGAN--> <--TOYOTA

    Comment


    • #3
      am avut accident si mi-am schimbat farul dar in orice caz nu e original

      Comment


      • #4
        Cea mai simpla solutie in cazul asta este sa il schimi cu unu mai bun. Alea turcesti toate au problema asta. Si eu am patit la fel, problema inca nu am reusit sa o rezolv.
        GL-22-TOF

        Comment


        • #5
          oricum mersi ,ne mai vedem pe forum

          Comment


          • #6
            Tine aproape, ca ai ce invata !
            LOGAN--> <--TOYOTA

            Comment


            • #7
              Mai am si eu o intrebare cursa la pedala de frana e prea mare e posibil sa aiba aer pe instalatie?

              dar in rest cand pun frana nu fasaie sa ceva de genul
              Last edited by costhica; 10 November 2009, 22:20. Reason: Automerged Doublepost

              Comment


              • #8
                aceeasi problema o am si eu cu farul.am avut accident si mi l-au inlocuit cu unu care nu e original, cred ca de asta turcesc de care spune dan.gutu. vreau sa ma apuc sa-l desfac sa vad ce rezolv. alta solutie inafara de pistol cu aer cald ? eu ma gandeam sa il bag in apa fiarta sau in cuptor.

                Comment


                • #9
                  Pentru faruri mergeti la un centru ITP si faceti un control la faruri, va spun baietii de acolo ce trebuie facut, si pentru o bere regleaza ei ce se poate regla!

                  Comment


                  • #10
                    nu e vorba de reglat. oglinda farului a cazut de pe cele 3 puncte de sustinere si acum trebuie desfacut pt a o putea prinde la loc.

                    Comment


                    • #11
                      Originally posted by LexDeeJay View Post
                      aceeasi problema o am si eu cu farul.am avut accident si mi l-au inlocuit cu unu care nu e original, cred ca de asta turcesc de care spune dan.gutu. vreau sa ma apuc sa-l desfac sa vad ce rezolv. alta solutie inafara de pistol cu aer cald ? eu ma gandeam sa il bag in apa fiarta sau in cuptor.
                      Sfatul meu este sa il arunci si sa cauti la dezmembrari unul de origine,pur si simplu nu ai ce repara,te chinui degeaba.Cat despre apa fiarta si cuptor ma abtin,il poti arunca direct.
                      LOGAN--> <--TOYOTA

                      Comment


                      • #12
                        aceeasi problema o am si eo ...dar insa nu am schimbat farul niciodata este original al masinii ...nu este nici o problema cred dak il las asa ? ... si la cel de pe stanga mi s-a rupt clema de prindere a becului ... asa e cand sa ai ghinion )) ....cred k o sa le inlocuiesc pe amn2
                        Logan TAXI http://www.loganclub.ro/forum/logan_...4.html?t=27374

                        Comment


                        • #13
                          Daca ii cel care se pune pe logan poate fi si din cauza ca, reglajul de faruri sa desprins din suport si atunci trebuie tras si pun la loc...Vorbesc din experienta am patit..
                          LAUREAT 1.5 DCI INTILNIRE LoganClub DUMINICA
                          Enter the Matrix

                          Comment


                          • #14
                            Eu cand am avut un accident micut in care farul meu stang a muscat din curu' unui passat am pastrat tot sistemul de reglaj din far...Acela se scoate prin partea din spate a farului...Si l-am pus la farul turcesc care l-am pus pe masina dupa aceea si nu am avut probleme...Ideea este in felul urmator cu acel far turcesc ca majoritatea nu au turnata piesa de plastic unde intra cablul de reglaj pentru far....Da-ti un ochi pe acolo si verificati scotand mansdonul de cauciuc.

                            Comment

                            Working...
                            X
                            Anulare DPF
                            Politica de Securitate Google