Accident Dacia Logan ( CT 40 DZU ) vs Passat ( Ct 21 AMZ )

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Accident Dacia Logan ( CT 40 DZU ) vs Passat ( Ct 21 AMZ )

    Salut . In primul rand multumesc tuturor celor care mi-au fost si imi sunt alaturi la necazul care l-am avut . Pe data de 26.12.2007 in jurul orei 18:30 am avut un accident . am iesit de pe o strada am intrat pe banda mea si atat tot imi mai aduc aminte ca am vazut niste faruri in fata mea si am tras stanga brusc sa ma feresc . Se pare ca totusi nu a fost indeajuns ... dar oricum am ferit impactul frontal pentru ca cel cu passatul avea 150 km / h pentru ca dupa accident s-au verificat masinile si acul meu este blocat la 20 km /h iar a respectivului sofer de la passat la 150 km / h . Din primele cercetari politia din Constanta m`a scos nevinovat dar acum e treaba urata pentru ca sotia lui s-a aruncat din masina inainte de impact cu tot cu centura si a fost taraita vreo cativa metri nu stiu exact cat dar in momentul impactului cu asfaltul si-a rupt 3 coaste . Oricum din cate stiu pentru coaste rupte nu se da spitalizare . Femeia este super calma si a spus ca nu are pretentii . Acum sotul este mai ambitios are pretentii . Am zis ca maine ma duc sa discut cu el sa rezolv totul pe cale amiabila . Sper sa rezolv toata treaba cat mai repede . Oricum multumesc inca o data tuturor acelora care mi`au fost si sunt alaturi de mine . Raman dator vandut Acum o sa atasez niste poze facut de edy sau sony nu stiu sigur :
    Attached Files
    Alex is My Name .. CT26DZU is my " nickname " )

  • #2
    edi a pozat...

    sigpic

    Comment


    • #3
      sincere pareri de rau...bine ca esti tu intreg....
      0.9 tce SL plus

      Comment


      • #4
        Omule! capul sus ca belele curg. Lasa dracu' fierul ca se repara!. Slava Domnului ca n-ati patit nimic. Probleme juridice se vor rezolva si ele! Daca tu esti nevinovat si celalalt a provocat accidentul si te da in judecata pentru daune, atunci vobeste cu ai tai si i-ati un avocat bun si se va rezolva si asta. Pana atunci... capul sus si mare atentie!!!... la atii!

        Comment


        • #5
          ce sa rezolvi frate daca esti nevinovat???o sa ii faca lui dosar penal pentru vatamare corporala...daca il da in jud nevastasa )
          Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

          Comment


          • #6
            Bine ca ai scapat tu teafar,restul se vor rezolva pe parcurs!
            Am scos masina in ploaie sa se tuneze cand tuna !.......restul e LOGAN

            Comment


            • #7
              nu se stie sigur daca scapa basma curata , cel cu passatul cica a mituit niste martori , cica a mutat masina din pozitia initiala de dupa impact e mai incalcit...
              belea ar trebui sa le zici si reactia celui din passat dupa accident
              PS. belea pun reportaju de la pro tv? mai am niste filme si poze la cateva minute dupa accident facute de baietii din X-team(care veneau tot de la un accident dar ocolo soferu nu a scapat)

              sigpic

              Comment


              • #8
                ma nevastasa a sarit din masina ... inainte de impact mi`a spus mie si la inca un om .. acum sper sa declare si asta la politie ...oricum si eu la randu meu il am la mana pe el pentru ca m-a amenintat ca ma impusca cu pistoul din dotare .. etc am n martori si daca el ma da in judecata il dau si eu la randu meu pentru amenintare si pentru ca m-a luat de gat
                Alex is My Name .. CT26DZU is my " nickname " )

                Comment


                • #9
                  e bine ca ai scapat relativ usor, esti inca in viata fara urmari grave, fierul si spaga se rezlova pe parcurs.
                  azi am primit nasol vestea despre accidentul tau, mi-am dat seama cit de fragila si pretioasa este viata
                  Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

                  Comment


                  • #10
                    bagati ma tot ce aveti sa vad si eu ca sunt curios
                    Alex is My Name .. CT26DZU is my " nickname " )

                    Comment


                    • #11
                      oki belea tu ai vrutoD
                      ps nu luati in seama comentarile de la pro tv tipul care a dat interviu a zis ca a fost martor desi el ajunsese acolo dupa salvare dar asta e caracteru uman...
                      PRO-tv aveti acolo si filmul...
                      ps cei de la pro tv au zis ca pompierii au stins incendiul pompierii din cate stiu nu au venit

                      sigpic

                      Comment


                      • #12
                        Ala cu Passatul ar trebui sa o pateasca rau, mai intai pentru viteza excesiva in oras, dupa care pentru provocarea accidentului (banuiesc ca e vorba de neacordare de prioritate).
                        Cel mai nou proiect auto din România!
                        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                        Comment


                        • #13
                          pai ce spun astia de la pro-tv nu prea are legatura cu ce spune belea....
                          0.9 tce SL plus

                          Comment


                          • #14
                            pozele si filmele de la baietii din X-team
                            da deci cazul e cam confuz oricum propun sa nu ne mai dam cu parerea pana nu mai aflam ceva de la politie , ideea e ca loganul sa comportat binisor... la aces soc si ce sa mai sa lovit cu un vw passat masina pe care uni o slavesc si o cred indestructibila...
                            Attached Files

                            sigpic

                            Comment


                            • #15
                              articolul de pe postul pro tv in format avi
                              Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google