Cat Valoreaza Un Logan 1.6i 8v Sau 16v Second-hand?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Aici gasesti mai multe, sa dai si la pagina 2. Eu spun ca numarul de kilometri nu au relevanta daca ii inlocuiesti consumabilele dupa ce o achizitionezi. Foarte greu gasesti un 1.6 MPI Ph1 fara aer conditionat, mie mi s-au parut cele mai reusite din prima serie pana la 16v.
    4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

    Comment


    • #17
      Si cu Honda de 200CP o ti doar pentru agatat pitipoance de Mall?Foloseste-o frate,este fier !
      Toţi cei care folosesc strada poartă în memorie imaginea unui accident de drum impresionant.

      Comment


      • #18
        el vrea o masina cu care sa se joace ..intelegi tu.....

        Comment


        • #19
          Originally posted by amg View Post
          Si cu Honda de 200CP o ti doar pentru agatat pitipoance de Mall?Foloseste-o frate,este fier !
          iti garantez eu ca nimeni intreg la minte nu ar"folosi" bijuteria aia de honda cum vrea el sa foloseasca viitoarea achizitie!.

          Comment


          • #20
            Originally posted by Cezar View Post
            Da mai, dar Transalpul n-are legatura cu endurro. E faina de condus, mai ales la drum intins.
            Depinde si de tine ce iti place...eu as merge pe o jucarie mica de husqvarna in 2 timpi.
            Daca vrei ceva mai compact, un ktm. Daca te mananca palma, Husaberg.
            Asa e, Transalpul drum lung insa poate merge si pe un offroad soft (forestiere). M-am simtit bine cu el, foarte fiabil si usor de intretinut.

            Inca nu stiu ce jucarie sa incerc, posibil la primavara sa inchiriez un KTM pentru o iesire la noroaie sau munte si sa vad care e senzatia cu asta mici.


            Originally posted by amg View Post
            Si cu Honda de 200CP o ti doar pentru agatat pitipoance de Mall?Foloseste-o frate,este fier !
            Normal, tu de ce crezi ca mi-am luat Honda. Sa stau cu ea in parcare si sa invit fetele acasa sa o vada. Daca vroiam masina de fite cautam un BMW sau Audi.

            Originally posted by Loganu View Post
            el vrea o masina cu care sa se joace ..intelegi tu.....
            Cam asa ceva, vine vara si vreau sa-mi fac o preocupare insa ceva mai ieftina. Loganul este una din variante, insa daca pretul de achizitie este mare pot deasemenea sa ma orientez spre Honda modele vechi.

            Originally posted by PCH View Post
            iti garantez eu ca nimeni intreg la minte nu ar"folosi" bijuteria aia de honda cum vrea el sa foloseasca viitoarea achizitie!.
            Avantaj Logan - piese si consumabile la tot pasul.
            Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
            Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
            www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

            Comment


            • #21
              in brasov in targ vazusem la un moment dat 1.6 cu ac la 3500 E , dar se vedea clar ca a facut taxi
              Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

              Comment


              • #22
                Daca vrei ceva sa-ti suceasca gatul + motocross - 2 timpi maricel (350 cmc).
                Daca nu si ai mai multe dare de mana, uita-te la o Husaberg.
                Plus de asta ii poti lua 2 roti de supermoto si te poti plimba prin Buc.
                Marele dezavantaj ramane intretinerea: carburatoare pacatoase, piese scumpe de se strica repede ori le rupi repede.

                Comment


                • #23
                  Cam la asta ma uit si eu, un motor de oras (supermoto) si cand e nevoie il bag in offroad (cu kitul aferent).
                  Ai vreun model anume de la Husaberg? Nu vreau sa bag o avere intr-un motor, le consider de sezon asa cum a fost si Honda Transalp cu care mi-am facut damblaua anul trecut. Honda are avantajul de a se vinde foarte bine.
                  Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                  Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                  www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                  Comment


                  • #24
                    Depinde de tine cat ai mers inainte cu mobrele astea.
                    Husabergul de 650 e cam agitat. Dar face toti banutii.
                    Dintre Honde XR650R sau CRF450R...
                    Desi, nu se vind chiar asa de bine.
                    Last edited by Cezar; 26 February 2010, 11:26.

                    Comment


                    • #25
                      Originally posted by Doc View Post
                      Pai n-am de ce sa trec de la Logan pentru deja am Honda de 200CP. Vreau o masina cu care sa ma joc si in care nu investesc initial foarte mult pentru ca banii nu se mai pot recupera. La 4000 euro exista variante, mai vechi ce este drept, care nici nu necesita foarte multe modificari. Exemple am dat mai sus si pentru ca sunt in domeniu cu Honda am dat de acolo variante.
                      Scuze-le mele nam stiut ca nu ai logan. Atunci restul se intelege.

                      Comment


                      • #26
                        am vazut eu la galati cu 3800 varianta cu ac 1,6 8v si cu abs

                        Comment


                        • #27
                          in brasov sub 4000 euro numai coji,la banii astia iei un ambition acceptabil din 2006

                          Comment


                          • #28
                            tu ai honda de 200cai, si zici ca nu ai cu ce sa te joci in vara asta ? mai grav, vrei sa te joci cu un logan ? ) asta e tare

                            fa-ti un kart, buggy...

                            Comment


                            • #29
                              Fiecare cu pasaricile lui.
                              Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                              Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                              www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                              Comment


                              • #30
                                salut

                                Am cumparat cu 5700eur un prestige 1.6 16 v full ,cu 20400 km din 2008 luna 09 .

                                mie nu mi sa parut scump ,arata si merge impecabil .

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google