Noul DUSTER - Brosura

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Noul DUSTER - Brosura

    Dacia DUSTER - o brosurica cu duster.
    Attached Files

  • #2
    au rezolvat romanii problema cu rugia.ce e aia caroserie galvanizata?ceara tata.=)

    - injectare de ceară în cavităţile caroseriei şi portierelor;
    -etanşeizarea prin masticaja îmbinărilor exterioare;
    - folosirea de ceară suplimentară pentru piesele mecanice ale bazei rulante;

    30 kg de ceara cred.nu o lasati in soare ca se topeste.=)
    Welcome to the Club, We Have Jackets !

    Comment


    • #3
      "Înlocuirea filtrelor de aer se va face la 90 000 km/ 4 ani"
      E vreo greseala???

      Comment


      • #4
        Sper sa nu. BTW pe site-ul dacia mai multe detalii si preturi - in caz ca nu stiati.
        Eu as prefera un 4x4 dci 110cp model Laureate. Cand o sa apara modelul facelift cred ca ma arunc la unul.

        Comment


        • #5
          vedeti ca pe pagina dacia deja e configurator pentru duster.bafta la cumparaturi!
          Welcome to the Club, We Have Jackets !

          Comment


          • #6
            Pe siteul Dacia la performante zic ei ca noul cazan/frigider/polizor face 0-100 in 11,5 secunde , acesta fiind cel mai bun timp la motorul de 1.6 16v in varinata 2x4 , sa vedeti acum topicuri SUV vs. sedan , diesel vs. benzina ....oricum pana acum 1.4 mp3 detine suprematia !!!!
            sigpic

            Comment


            • #7
              Originally posted by margelatu View Post
              au rezolvat romanii problema cu rugia.ce e aia caroserie galvanizata?ceara tata.=)

              - injectare de ceară în cavităţile caroseriei şi portierelor;
              -etanşeizarea prin masticaja îmbinărilor exterioare;
              - folosirea de ceară suplimentară pentru piesele mecanice ale bazei rulante;

              30 kg de ceara cred.nu o lasati in soare ca se topeste.=)
              au si aparut "carcotelile"? no offence, margelatu, glumeam doar. acum sa fim realisti, caroseria galvanizata implica si alte costuri... sa ne rugam sa nu mai avem temperaturi mari la vara...
              in alta ordine de idei, da am vazut si eu configuratorul dacia duster, de pe pagina dacia.ro si am observat la sectiunea versiuni la laureate ca are printre altele: Computer de bord cu 6 functii (kilometraj general, kilometraj partial, consum carburant, consum mediu, autonomie previzibila, viteza medie). sa se fi introdus, oare din nou consumul instant? la sandero, logan si logan mcv apare: Computer de bord cu 5 funcţii (kilometraj general, kilometraj parţial, consum mediu, autonomie previzibilă, viteză medie)

              Comment


              • #8
                thread identic

                Comment


                • #9
                  oare n-avem deja topic special de duster? http://www.loganclub.ro/forum/dacia_...ghlight=duster

                  sa vedem in urmatoarea luna cate topicuri de anuntarea noului Duster se vor deschide...

                  Comment

                  Working...
                  X
                  Anulare DPF
                  Politica de Securitate Google