Cum Se Numeste?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cum Se Numeste?

    Salut,vreau sa aflu cum se numeste piesa din poza respectiva sa stiu ce trebuie sa cer la magazin,pentru ca am incercat bieleta stabilizatoare,bara anti-rasturnare , si nu ma intelege nimeni la magazin. Vine prinsa in bascula si in caroserie. La mine lipseste
    index.jpg - 0.06MB

  • #2
    cred ca ii spune bara de torsiune!! care vine prinsa in caroserie prin niste bucsi si in basculele de la rotile din fata prin niste bielete antiruliu!! de asta vorbim nu...
    sigpichttp://www.loganclub.ro/forum/newthread.php?do=newthread&f=6

    Comment


    • #3
      bara de torsiune e un pic mai in spate ...
      Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

      Comment


      • #4
        Bara antiruliu.
        Attached Files

        Comment


        • #5
          ai dreptate ... nu imi venea in cap... ce sai faci e tarziu!! multam' :P
          sigpichttp://www.loganclub.ro/forum/newthread.php?do=newthread&f=6

          Comment


          • #6
            Nu prea pare bara antiruliu ce a marcat sorrin, priviti poza cu atentie...

            Comment


            • #7
              Originally posted by madi View Post
              Bara antiruliu.
              Ups , nu am avut rabdare sa deschid fotografia si am spus o prostie . piesa se numeste tirant cadru
              Attached Files
              Last edited by madi; 14 March 2010, 23:44.

              Comment


              • #8
                Aia este (tirant cadru) , multumesc! dar acum o alta intrebare,se gaseste aceasta piesa in magazine? sau este un element caroserie?
                Si ce rol ar avea? Eu am cumparat masina fara aceasta piesa si am o problema la viraj maxim stanga cu volanul in presiune imi bate usor planetara,ar putea avea vreo legatura ca nu este acest tirant prins de bascula,iar bascula se inclina mai mult decat daca ar fii tirantul prins de ea si de caroserie?
                Last edited by sorrin1; 15 March 2010, 02:15.

                Comment


                • #9
                  Se numeste bareta cadru GMP si ajuta la rigidizarea bratului inferior.

                  Comment


                  • #10
                    Si acum vin cu alta problema mai grava,observ ca burduful capatului de bara stanga unde nu este tirantul cadru prins se rupe in partea de sus a inelului unde intra pivotul capului de bara in fuzeta.
                    Capul de bara este nou , abea l-am schimabat si se freaca de bratul fuzetei,ar avea vreo legatura ca nu am tirantul acolo?
                    Mentionez ca punand cricul pe partea stanga sa ridic masina invart mai mult la el decat in partea dreapta.

                    Comment

                    Working...
                    X
                    Anulare DPF
                    Politica de Securitate Google