Aeroterma Stricata Logan 1.4

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Aeroterma Stricata Logan 1.4

    Salut,

    Nu mai merge aeroterma pe primele trepte. Baga decat pe ultima treapta dar zbori din masina. Ce poate avea?

    Numai bine,
    Cell1.

  • #2
    rezistenta gmv climatizare defecta, asta are masina dv.

    Comment


    • #3
      Si ca tot e de aeroterme stricate as dori si eu un raspuns. Mie aeroterma mea imi baga debit de aer foarte slab pe toate treptele. De exemplu la 4 e ca si cum ar fi un 1 si jumatate cum ar fi normal... . Caldura baga, frig baga (am A/C), dar debitul de aer este cel care ma nemultumeste, varzaa.

      1. Ce ar putea sa aiba? De foarte mult timp ma enerveaza nu s-a "reparat singura" deloc, nici pe 4 tinut mereu.

      2. Unde o pot repara, un service, un link ceva din Bucuresti?

      Repet, debitul de aer ma enerveaza, temperatura cald/rece baga foarte bine.

      edit: nu am filtru de polen.
      Last edited by aleXpeed; 12 May 2010, 10:22.
      4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

      Comment


      • #4
        Nu am climatizare la ea. Este doar ventilatorul care merge doar pe treapta a 4-a. Caldura baga dar nu ma intereseaza. Nu pot sa dezaburesc geamurile.

        Comment


        • #5
          ii spune rezistenta GMV climatizare , e aprox 180 de lei una noua, se arde cel mai frecvent daca e scoasa din locasul ei si nu se mai raceste in timpul functionarii sau daca gmv-ul merge greu si forteaza circuitul. Cati km ai cu masina?
          Attached Files
          Pain brings out the truth in us all...
          ...how much truth can you stand?

          Comment


          • #6
            Este exact rezistenta de care zice eugen.
            Asa am patit si eu doar ca eu am dat mai mult pe ea.
            sigpic
            !

            Comment


            • #7
              Salut.
              Se poate pune si putina lita pe capatul rezistenteiasa am vazut aici pe forum la cineva
              Sau se schimba aceea rezistenta(costa maxim 1leu)la magazinele de electronice.
              Numai bine.
              Un Logan----YNG-----
              Numai bine.

              Comment


              • #8
                Cu masina am aproximativ 25000km. Unde este locasul acesteia daca o cumpar? Este in tabloul de sigurante? Treapta a 4-a de ventilatie merge fara aceasta rezistenta? Care este logica?

                Comment


                • #9
                  Originally posted by aleXpeed View Post
                  Si ca tot e de aeroterme stricate as dori si eu un raspuns. Mie aeroterma mea imi baga debit de aer foarte slab pe toate treptele. De exemplu la 4 e ca si cum ar fi un 1 si jumatate cum ar fi normal... . Caldura baga, frig baga (am A/C), dar debitul de aer este cel care ma nemultumeste, varzaa.

                  1. Ce ar putea sa aiba? De foarte mult timp ma enerveaza nu s-a "reparat singura" deloc, nici pe 4 tinut mereu.

                  2. Unde o pot repara, un service, un link ceva din Bucuresti?

                  Repet, debitul de aer ma enerveaza, temperatura cald/rece baga foarte bine.

                  edit: nu am filtru de polen.
                  Vezi in ce pozitie este setata directionarea aerului. poate e pus pe dezaburire sau pt directionare catre picioare. (asta o vezi din "maneta" din stanga, cea de sub butonul aerului conditionat). pune pe ultima pozitie de sus (numai sa ai grija, cand e rece se aburesc geamurile si tb pusa in a doua).
                  Ratacit in spatiu...

                  Comment


                  • #10
                    Salut.
                    Se poate continua aici:
                    Probleme tehnice Logan : probleme motor,probleme cutie viteze ,probleme ambreiaj ,probleme frana ,probleme bord

                    Numai bine.
                    Un Logan----YNG-----
                    Numai bine.

                    Comment


                    • #11
                      Originally posted by tzopescu View Post
                      Vezi in ce pozitie este setata directionarea aerului. poate e pus pe dezaburire sau pt directionare catre picioare. (asta o vezi din "maneta" din stanga, cea de sub butonul aerului conditionat). pune pe ultima pozitie de sus (numai sa ai grija, cand e rece se aburesc geamurile si tb pusa in a doua).
                      Am incercat toate fazele, baga aer slab asta e clar, stiu sa folosesc aeroterma, n-am cazut din copac, daca de vreo 2 ani face asa, tata spune ca "lasa ca e bun debitul desi e cam micut", pai cand ma urc in dci-ul lui si dau la 4 abia tin ochii deschisi). Pana la urma cred ca am si eu vreo pala de-aia desfacuta/semidesfacuta, poate mai multe, cand o sa am bani dau jos bordul si vad cine stie sa o faca.

                      Continuam discutia pe celalalt topic daca e...
                      4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                      Comment

                      Working...
                      X
                      Anulare DPF
                      Politica de Securitate Google