Sunet Servodirectie

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Sunet Servodirectie

    am o problema cand invat de volan. am presupus ca e de la servodirectie.
    cand invat de volan...mai mult pe loc se aude un sunet ciudat...parca pleca vaporu nu masina. Aveti idee de la c poate sa fie?

    Meci

  • #2
    O inregistrare ceva sau mai multe detalii. De ex are joc sau nu, scartait metalic sau nu... Primul lucru care l-as face ar fi sa ma uit daca am joc in directie si daca vreun cap de bara are cauciucul ala rupt (capetele de bara mai raman fara ungere si incep sa faca urat...)

    Vaporul poate face in multe feluri... arata ce fel face al tau...

    Comment


    • #3
      daca scartaie cand invati de volan inseamna ca nu ai destul lichid hidraulic in butoias
      eu asa am patit
      sigpichttp://www.loganclub.ro/forum/newthread.php?do=newthread&f=6

      Comment


      • #4
        verifica nivelul de ulei hidraulic zgomot e normal sa percepi deoarece este o pompa hidraulica, mai ales la relanti cand vit. rotorului pompei este redusa. de regula uleiul este aruncat la renault prin sonda de nivel aflata in stanga cum privesti spre motor daca s-a spart membrana sondei mai rau e ca nici nu-ti indica la bord ca ti-a scazut nivelul . pret sunda de solenta 110 lei de renault 360 lei

        Comment


        • #5
          si daca tot te uiti la vasul de expansiune uita-te si la sita din el daca s-a depus ceva pulbere metalica pe acolo, zgomotul nu e degeaba.
          Pain brings out the truth in us all...
          ...how much truth can you stand?

          Comment


          • #6
            posibil bai si de la pompa servo..

            Comment


            • #7
              lipsa lichid sau pompa pe duca. daca turezi si trece sunetul si volanul merge usor -e pompa

              Comment

              Working...
              X
              Anulare DPF
              Politica de Securitate Google