Probleme cu leasingul

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Probleme cu leasingul

    Salutare.am si eu o intrebare:cine si-o luat masina in leasing si a beneficiat de cele 3 rate de leasing gratuit?

    eu am comandat masina in luna august mai precis pe 20,si mi s-a spus ca am beneficiat de promotia de primele 3 rate de leasing gratuite.
    Nu a fost deloc asa ca le-am platit.
    am sunat la leasing la bucuresti si mi-au spus ca nu am beneficiat de aceasta oferta,cu toate ca innainte de a comanda masina m-am uitat pe site-l lor de la dacia si scria :COMANDATI MASINA IN LUNA AUGUST SI BENEFICIATI DE PRIMELE 3 RATE DE LEASING GRATUIT.
    Si cand m-au chemat sa ridic masina am intrebat de oferta si mi-au spus ca beneficiez,dar se pare ca nu a fost asa.
    Ma poate ajuta cineva cu un sfat ceva?
    Last edited by Seba; 22 May 2008, 22:06.

  • #2
    nu i s-a intamplat nimanui problema mea?

    Comment


    • #3
      Eu am alta problema la care astept un ajutor cat mai rapid. Toata povestea apare aici:

      Dacia logan : Cum fac sa ....? Cat costa sa ....? Unde gasesc ....? si alte asemenea intrebari

      Comment


      • #4
        da eu am patit la fel , cum ai rezolvat? am avut oferta din decembrie si m-am trezit cu factura acasa cu ratele masinii , nici decum gratuite! s-a rezolvat?

        Comment


        • #5
          Originally posted by empire_razya View Post
          Salutare.am si eu o intrebare:cine si-o luat masina in leasing si a beneficiat de cele 3 rate de leasing gratuit?

          eu am 3 rate gratuite

          din prima rata am achitat doar asigurarea ca aia nu e gratuita restul 2 rate inca nu mi-a sosit termenul .

          Originally posted by golankiss View Post
          da eu am patit la fel , cum ai rezolvat? am avut oferta din decembrie si m-am trezit cu factura acasa cu ratele masinii , nici decum gratuite! s-a rezolvat?
          lol mah oamenilor ratele alea ce v-au venit nu trebuies achitate in viitoarele facturi va va venii pe minus suma daca ati fost asa de lake si ati platit e vina voastra , e obligatia lor sa emita factura ca asa cere legea dar nu trebuie achitata DD

          cereti-le banii innapoi mah , primele 3 rate nu trebuiesc achitate .
          Last edited by Seba; 22 May 2008, 22:24.
          ''M-am certat si cu Mitica Dragomir, dar fara jigniri. El m-a facut oligofren, eu l-am facut zdreanta, dar nu ne-am insultat''. (Gigi Becali)

          Comment


          • #6
            Norocul meu mah oameni buni ca nu am platit, tocmai ce am vorbit la firma de lesing si mi-au spus sa nu o platesc pentru ca mi-se va emite o factura pe minus cu toate cele trei rate care sunt gratuite si se pare ca mai am in cont la ei aproximativ 200 ron. bani ce provin din diferenta achizitie si din care se paltesc automat urmatoarele 2 facturi de casco si va fi nevoie probabil sa mai dau si eu vreo 25 lei ca sa fie acoperite 100%, asa ca s-a rezolvat in favoarea mea, lucru ce ma uimeste dat fiind faptul ca traim in ...

            Comment


            • #7
              oricum si daca ati platit vii se vor considera plati in avans dupa cele 3 gratis , deci nu fiti ingrijorati exista o explicatie
              ''M-am certat si cu Mitica Dragomir, dar fara jigniri. El m-a facut oligofren, eu l-am facut zdreanta, dar nu ne-am insultat''. (Gigi Becali)

              Comment


              • #8
                eu am dat mail la vocea clientului si le-am spus despre problema mea.am comandat masina pe 20 august 2007 si mi-a venit pe 20 sept 2007.
                Oferta suna cam asa:comandati un autoturism logan pana pe 30 august 2007 si beneficiati de valoare reziduala zero si primele 3 rate gratuite.
                dar nu a fost asa.valoarea reziduala a fost intradevar zero dar primele 3 rate le-am platit.
                A comandat cineva un logan in luna august?sa-mi dea si mie niste informatii.
                va multumesc.

                chit ca m-au sunat cei de la leasing si imi spuneau sa-mi achit rata lunara.eu le_am zis ca am primele 3 rate gratuit dar mi-au zis ca nu am beneficiat de aceasta oferta.
                mai este cineva in situatia mea?

                trebuie cumva specificat in contractul de leasing de primele 3 rate gratuite?
                Last edited by Cristi_Xp; 27 February 2008, 23:49.

                Comment


                • #9
                  nu , nu e specificat niciunde ca primele 3 sunt gratis dar ele chiar sunt gratis , practic factura se emite dar nu trebuie achitata , este obligatia lor sa o emita deoarece nu se poate altfel , intradevar suna ff ciudat toata porcaria asta insa contabila mea mi-a spus ca ei trebuike sa emita factura chiar daca nu vei achita ca va fii trecuta pe minus , draq sa-i ia cu leasingu lor oricum sincer va zic ca daca-mi dadeau tzapa ..... tzapa era a lor inzecit cu asigurarea .... idei sunt destule sa-i . f..i , cat timp sunt cinstiti cu mine am sa fiu si eu , daca nu sincer va zic ca le fac figura la zdrente si eu intr-un fel sau altul tot imi scot parleala , doar ca tre sa fii hotarat daca vrei sa faci o smecherie deasta sa-l iei pe NU in brate si cu el mori si nu au ce-ti face ca sigur te vor suspecta de "smecherii " D
                  ''M-am certat si cu Mitica Dragomir, dar fara jigniri. El m-a facut oligofren, eu l-am facut zdreanta, dar nu ne-am insultat''. (Gigi Becali)

                  Comment


                  • #10
                    Eu aduc aici o alta problema :

                    Firmele de leasing folosite de dacia sunt destul de slabute. Am un prestige 16v luat de curand si se misca foarte greu cei de la leasing (e vorba de firma Midal Leasing din Bucuresti). Am avut accident cu ea (la 2 saptamani dupa ce am luat-o) si a durat mai bine de o saptamana pana s-au miscat sa imi aranjeze delegatia si ce mai trebuia de la ei iar inmatricularea care am platit-o a trebuit sa ma tin de ei si jumatate din drumuri de fapt le-am facut eu.

                    In legatura cu ratele, nu am primit nici o rata gratuita deoarece aceasta oferta este valabila numai prin masinile luate printr-o anumita firma...

                    citez de pe site-ul Dacia : "Oferta realizata prin RCI Leasing Romania IFN!" Io de pilda am prin Midal Leasing, nu am acele rate gratuite.
                    Logan Prestige 1.6 16v 105cp stock - 23000km
                    Honda 2.0 Accord Executive M/T - 21000KM

                    Comment


                    • #11
                      Si eu am niste proble cu leasing dar de alta natura

                      Am 'luat' in lesing o masina de la un dealer dacia prima oara cand am semnat contractu factura proforma era a altei masini(1) cand a trebuit sa trimita factura catre leasing sa poata plati ei au trimis prima factura in lei iar a doua oara tot a altei masini(2) acum cand a trebuit sa trimita cartea masini ca leasingul sa inscrie masina iar au gresit au dat alte acte dupa care invartindu-se domnul manager de vanzari de la dealer in jurul cozii a gresit din nou(3)deci dupa atatea greseli alae dealerului gafeaza firma de leasing si uita sa inscrie masina........................Eu acum cu masina ne inscrisa si cu 2 rate platite la ea ce dracu sa mai fac

                      firmele sunt UNICREDIT LEASING si ADRAS cocktail mortal daca vreti sa luati masina in leasing


                      nu mai postati mirc, nu postati consecutiv. aveti 10 minute de la postare sa editati propriul post cu butonul "edit". si nu dati "quote" la ultimul post la care raspundeti.
                      Last edited by Seba; 22 May 2008, 22:28.
                      sigpic

                      Comment


                      • #12
                        Cei de la RCI Leasing sunt foarte neseriosi !!!!
                        Pe situl oficial Dacia scrie ca in 48 de ore dau raspunsul.
                        Eu am depus actele in urma cu aproape 3 saptamini iar dupa o saptamina pe 26 iunie am modificat cererea pentru ca intre timp a aparu presige pe MCV nu am primit nici pina astazi raspunsul.
                        Domul de la vinzari mi-a spus ca la venitul meu nu este nici un fel de problema mai ales ca dau si un avans de 50% si totusi raspunsul nu a venit.
                        MARI NESERIOSI CEI DE LA rci leasing MAI BINE NU LUCREZI CU EI !!!!!Se comporta de parca ai primi de pomana sau ar face o favoare.
                        Uita ca de fapt ei traiesc pe spinarea noastra!

                        Comment


                        • #13
                          Cei de la leasing nu te intreaba de venit acuma depinde si cu ce firma faci contractu ,eu sunt super multumit de cei de la impusl leasing pana in prezent la fel am dat si eu avans 50%!

                          Comment


                          • #14
                            Originally posted by tedugoromania View Post
                            Cei de la RCI Leasing sunt foarte neseriosi !!!!
                            Pe situl oficial Dacia scrie ca in 48 de ore dau raspunsul.
                            Eu am depus actele in urma cu aproape 3 saptamini iar dupa o saptamina pe 26 iunie am modificat cererea pentru ca intre timp a aparu presige pe MCV nu am primit nici pina astazi raspunsul.
                            Este vina persoanei de la dealer-ul Dacia care face si urmareste dosarele. Cei de la leasing dau raspunsul rapid. Am 4 masini luate in decurs de 3 ani de la ei si stiu toate problemele care apar din cauza reprezentantului Dacia.
                            De exemplu anul trecut am luat in graba o masina pe data de 19 iunie, ca sa nu platesc taxa majorata de prima inmatriculare. Gagica de la dealer a plecat dupa patru zile in concediu si a incuiat actele de la leasing pentru inmatriculare in birou. S-a intors dupa 2 saptamani, adica in luna iulie si am platit 450 Euro taxa...

                            Comment


                            • #15
                              Subscriu ceea ce a spus detail.
                              Deci totul depinde de consilierul de vanzari.
                              Si la mine lucrurile s-au miscat foarte repede.
                              Daca vrei sa te lamuresti mai bine suna maine la RCI Tel.0212.012.000 si le explici ce si cum.

                              detail, intr-o firma care se respecta, functia nu pleaca in concediu ci doar persoana care ocupa functia respectiva. Eu sunt bugetar iar atunci cand plec in concediu, seful meu trebuie sa precizeze neaparat o alta persoana care sa-mi preia atributiile altfel nu pot pleca.
                              Last edited by Cromatic; 8 July 2009, 21:37.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google