Tacanit In Zona Bordului

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Tacanit In Zona Bordului

    Cand stau cu masina pe loc (in punctul mort) apas cu piciorul pe acceleretie si il ridic imediat, iar cand turometrul coboara se aude un fel de tacanit in zona bordului.
    Mentionez ca acel tacanit se aude si cand merg cu masina si calc ambreiajul sa schimb viteza , atunci cand turometrul coboara.


    P.S. Pentru cei cu mult umor : nu e vorba de tacanitul dintre volan si scaun!

  • #2
    ori ai bordu slabit din surubele ori se aud motorasele din bord de la frig

    Comment


    • #3
      pai nu cred ca ar fi treaba asta dar totusi ... ai intrat vreodata in ""meniul secret" ? adica sa intri cati litri ai in rezervor. atunci cand se misca acele, se aude cum se misca ( cand stau undeva unde e liniste, de exemplu in garaj ) . posibil sa fie chestia asta, desi nu cred :|
      " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

      Comment


      • #4
        trenul reductor de la unul din motorase face figuri pe frig. cateodata se aud si pe caldura, cand iesi din meniul de diagnoza si luatul contactului "prinde" acele la capat de scala. atunci mai suiera cand revin la "zero". nu e o chestie "asa face toate", dar nici de ingrijorat nu e pana nu se blocheaza acele.
        Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

        Comment


        • #5
          Originally posted by Tudor View Post
          pai nu cred ca ar fi treaba asta dar totusi ... ai intrat vreodata in ""meniul secret" ? adica sa intri cati litri ai in rezervor. atunci cand se misca acele, se aude cum se misca ( cand stau undeva unde e liniste, de exemplu in garaj ) . posibil sa fie chestia asta, desi nu cred :|
          Eu am intrat de multe ori in "meniul secret" si cunosc acel sunet insa acesta e diferit dar foarte , foarte asemanator , ai impresia ca parca acul turometrului il scoate cand revine la 0 si pe masura ce ajunge la aceasta valoare e tot mai slab in intensitate(suetul se aude pret de 2 secunde).

          Seba , cred k ai dreptate.
          Last edited by 82ADR; 8 February 2011, 16:53. Reason: Automerged Doublepost

          Comment


          • #6
            Misca de viziera (chestia de plastic sub forma de acoperis pentru ceasurile de bord), daca se misca, o demontesi si pui putina banda adeziva pe cepii de ghidare.

            Comment

            Working...
            X
            Anulare DPF
            Politica de Securitate Google