bataie dreapta fata

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • bataie dreapta fata

    Cand dau in gropi chiar si in denivelari foarte mici se aude o bataie pe partea stanga si cand schimb la viteza mica si iau picioru de pe ambreaj mai repede fara sa accelerez. se aude foarte urat mai ales cand merg incet si sunt gropi aveti idee ce e? stima!
    Last edited by Cristi_Xp; 12 February 2011, 13:21.

  • #2
    probleme de familie sau capat de bara.

    Comment


    • #3
      ms dar ce vrei sa spui cu probleme de familie k nu pricep scz incepator.

      Nu mai scrie mirc.
      Last edited by valeriuciprian; 12 February 2011, 04:30.

      Comment


      • #4
        scuze ca ma bag peste topicul tau, dar si eu am o problema asemanatoare. cand dau in gropi fara sa franez sau chiar sa franez se aude acel sunet de la ABS sau cel putin este asemanator cu al ABS-ului cand pun frana pe gheata sau pietris, iar pe langa asta la viteze de peste 90km/h dupa 2-3 km parcursi (chiar mai putin) mi se aprinde martorul de ABS. aveti idee ce ar putea fii? Cand mi se aprinde ABS-ul si dau in gropi nu se mai aude asa. Si inca o intrebare: daca scot siguranta de la ABS, in afara de faptul ca nu mai intra sistemul in timpul franarii mai pot aparea si alte probleme? Sper ca m-am facut inteles. Multumesc!!!

        Comment


        • #5
          Un raspuns clar degeaba se da deoarece ar trebui sa verifici tot deoarece orice problema duce imediat la aparitia alteia.La un prieten a fost asa si a trebuit sa schimbe bascula.In orice caz verifica si celelalte elemente cum ar fi capetele de bara si bieletele de directie.Cel mai bine te duci la un mecanic BUN sau 2 si vezi ce zic.


          Abs-ul cu siguranta scoasa nu rezolva problema.Chiar daca nu poate sa strice nimic sa stii ca ai o problema la sistemul de frinare si totusi sa mergi sa stii ca nu e tocmai in regula.Asa ca ar trebui sa rezolvi si apoi sa te intorci pe drumurile publice.
          sigpicPasionat de MCV si natura

          Comment


          • #6
            bieleta, bucsa bascula sau pivot la service....
            cu franele nu te ,,juca" aici chiar nu-i de glumit mergi si tu la service

            Comment


            • #7
              Am inteles. o sa ma duc la service cand fac rost de bani :d. Vreau sa ma laud sa va spun ca am fost mai devreme la ploiesti si cand m-am intors am venit cu super consum 4.5 L/100KM cu viteza de 100 kmh constant si cand m-am dus am mers tot cu aceiasi viteza si aveam consum 6.8 probabil din cauza vantului
              Last edited by Cristi_Xp; 12 February 2011, 18:52.

              Comment


              • #8
                citeste te rog regulamentul ,si apoi posteaza pe forum .
                Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                Comment


                • #9
                  inteleg si eu problema si trebuie sa dau o fuga pe la un service. franele tin si cu abs si fara abs dar v-am spus, singura problema e ca "tzacane" prea urat si din orice denivelare, gropita.....multumesc frumos

                  Comment

                  Working...
                  X
                  Anulare DPF
                  Politica de Securitate Google