Mi-au Furat Alarma?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Mi-au Furat Alarma?

    Am fost recent la o spalatorie auto si cand am ajuns acasa, becul de la alarma nu mai licarea, nu se mai punea alarma, inchiderea centralizata mergea insa nu mai facea nici un zgomot cand inchideam usile. Am cautat acum pe forum unde trebuie sa fie alarma si am gasit o poza care pare sa arate ca alarma ar trebui sa fie in spatele la usita aia din stanga bordului (langa usa soferului). Asa trebuie sa fie??? Ca la mine nu e nici o alarma acolo, sunt doar circuite. Mi-or fi furat aia de la spalatorie alarma?

    Asa arata forumul ca trebuie sa fie alarma: http://www.loganclub.ro/forum/attach...7&d=1280597456

    Scuze pt postul dublu, insa nu ma lasa sa editez pt ca au trecut deja 10 minute.

    Asa arata forumul ca trebuie sa fie alarma:
    Asa arata compartimentul ala la mine:
    Last edited by alex.sotir; 22 April 2011, 10:40. Reason: Automerged Doublepost

  • #2
    Nu cred ca ti-a furat cineva alarma,cel mai probabil s-a rupt firul de la masa si nu mai face contact.Am patit de doua ori aceeasi chestie,se rupsese firul de la masa cand umblasem pe sub bord.Cauta pe cineva care se ocupa cu montaj de alarme sau pe cel care a montat-o si se rezolva repede.
    sigpic
    https://www.facebook.com/ornamentegradinacraiova/
    http://www.loganclub.ro/forum/my_rid...0.html?t=32360

    Comment


    • #3
      Nu este obligatoriu sa fie alarma ta montata acolo! Poate sa fie, de ex:
      -sub bord,
      -sub scaun,
      -in portbagaj, etc...

      Caut-o bine pana o gasesti!

      Daca o iei pe firul ce vine de la LED-ul situat pe bord in colt, vei da de ea.
      Last edited by bubuleanu; 22 April 2011, 11:28.
      fost 1.4 MPI / GPL
      actual 1.0 SCE

      Comment


      • #4
        La ce alarmă te referi ? La aceea care "urlă" ? Poate ai spălat motorul şi a intrat apă pe acolo !
        Nirvana. Kurt Cobain a arătat fanilor că faima nu înseamnă doar strălucirea scenei, adoraţia mulţimilor şi grămezile de bani.
        sigpic

        Comment


        • #5
          sirena treb sa fie normal la motor.,(eu o am in spatele ferului din stanga)iar alarma este sub bord(in spatele tabloului de sigurante cum ai atasat poza)...de furat alarma...nu cred

          farului din stanga.,am gresit mai sus
          Last edited by verginio; 22 April 2011, 15:11. Reason: Automerged Doublepost
          sigpicmasina personala pare cea mai deosebita

          Comment


          • #6
            eh, stai linistit ca n-au ei cum sa-ti fure alarma, ca nu au ce face cu ea fara telecomenzi si fire. Probabil este pe langa UCH, jos la pedale deasupra lor ai o mocheta, dai mocheta jos si gasesti alarma, si poza ce ai gasit-o tu este doar o sugestie unde ai putea monta cutia alarmei, nu este si obligatoriu sa fie acolo.

            Comment


            • #7
              daca ai contact pt. alarma si la capota motor e posibil sa fi intrat apa la el si poate de aceea nu mai functioneaza.
              mie nu mi l-au montat tocmai din cuza asta,venind foarte multe masini cu problema asta(contact capota defect de la apa).

              Comment


              • #8
                Unitatea centrala a alarmei se monteaza de cele mai multe ori in zona uch_ului, cauta bine in zona respectiva. Bafta!

                Comment


                • #9
                  alex.sotir ia vezi poate ai plecat cu alta masina de la spalatorie

                  Comment


                  • #10
                    Eu zic sa terminati cu mistourile.

                    Comment


                    • #11
                      Vezi unul din contactorii de la usi - e defect si UCH-ul / alarma sesizeaza o usa deschisa.
                      GL-22-TOF

                      Comment


                      • #12
                        jelly tu ce ai fura o alarma de care nu te poti folosi sau o masina
                        probabil ca respectivului ia intrat apa in alarma si de aici se intelege ce sa intamplat,ca loganu nu este submarin sa nu intre apa in el

                        Comment


                        • #13
                          Off: Apreciati umorul...poate a plecat cu alta masina )
                          On: cauta bine,poate e chiar cum s-a sugerat,a intrat apa la ea,sau nu mai face masa contact.

                          Comment


                          • #14
                            parerea mea , mergi la un electrician si rezolvi problema
                            sigpic #

                            Comment

                            Working...
                            X
                            Anulare DPF
                            Politica de Securitate Google