Radio CD

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Radio CD

    Salut!
    As dori sa achizitionez in radio cd si boxe din SUA. Sunt acestea compatibile pe masinile europene? La ce ar trebui sa fiu atent?
    Multumesc mult!

  • #2
    boxele nu cred ca vor fi o problema, atata cat timp intra in locasul lor, cu playerul nu ma pot pronunta. posibil sa aiba ceva diferit...depinde de model etc...
    adica daca ne dai mai multe detalii te putem ajuta...
    ce boxe vrei sa-ti iei, ce player, link-uri....etc..

    Comment


    • #3
      daca playerul are mufa iso, e compatibil. standardul e international, mufa iso e la fel peste tot. daca n-are, trebuie sa cauti schema de echivalare a legaturilor sau sa iei mufa adaptoare (unele au asa ceva chiar in cutie). daca ai din fabrica minunea aia cu comenzi pe volan, atunci aproape sigur nu va fi compatibil, altfel, nu vad de ce n-ar merge.
      Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

      Comment


      • #4
        As dori sa imi cumpar player Clarion CZ501 si boxe Clarion SRQ1331R. Nu sunt fixat pe acestea, accept si alte variante. Aveti vre-o recomandare?

        Comment


        • #5
          Eu as fi interesat daca aveti vre-o recomandare de mp3 Player sau DVD Player care sa se potriveasca cu lumina de fabrica a bordului, ceva cu lumina displayului portocalie si care sa fie ceva mai calitativ decat cel de fabrica. (eu am mp3 BLAUPUNKT 4X25W parca).Trebuie sa fie ceva avand in vedere ca si MBWul tot lumina portocalie are la bord.
          sigpic

          Comment


          • #6
            @Basti: aici gasesti manualul playerului pe care-l vrei, la ultima pagina spune ca intre cd si boxe conexiunea se face printr-o mufa de 16 pini, probabil standard Clarion. Daca am priceput eu corect, ei iti dau o mufa cu 16 fire si trebuie sa le legi tu la firele masinii, iti explica foarte clar acolo in manual cum.
            Boxele alea au un raspuns ciudat in frecventa, intre 50 si 200Hz ai o atenuare de 20dB, adica la aceeasi putere aplicata, basii josi de 50-100Hz se vor auzi de 2 ori mai slab decat basii de 200Hz. Iar raspunsul la frecvente inalte, ce-i peste24Khz e degeaba. As cauta unele cu raspuns cat mai plat in banda 40Hz-22Kz. Basca 200W putere, cand tu le ataci cu 50W (de fapt 19W RMS),ca atat poate cd-ul, nu are sens. unele de 80-120W (vreo 30-50W RMS)ar fi ok.
            Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

            Comment


            • #7
              Am dat email la clarion si mi s-a spus ca nu e compatibil cu eurpa. Exista si varianta europeana a lui dar nu se poate cumpara din SUA. Acum am pus ochiii pe un pioneer 6300UB. De acesta stiti ceva? Difuzoare o sa cumpar din tara ca nu e asa mare diferenta de pret.

              Comment


              • #8
                cum pot afla codul de securitate al unui cd player de pe logan???

                Comment


                • #9
                  daca n-a fost schimbat, mergi la service; sa ai la indemana seria sasiului, daca nu mergi cu masina, ca or sa te intrebe de ea.
                  Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                  Comment


                  • #10
                    salut , va rog cine are de vinzare un radio cu cd pt. duster varianta fara ESP (adica cel cu comanda de la volan mai rotunjita) , astepto oferta de pret . va multumesc

                    Comment


                    • #11
                      Am tot cautat si am gasit MP3ul asta, ce parere aveti de cum ar veni pus pe un Logan?
                      Attached Files
                      sigpic

                      Comment

                      Working...
                      X
                      Anulare DPF
                      Politica de Securitate Google