Navigație Logan PH1

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Navigație Logan PH1

    Bună ziua, am un Logan 1.6 16V din 2007, și mă interesează să-i pun o navigație mai buna de minim 7 inch, cu senzori de parcare și camera de marsalier. Am găsit câteva, dar nu știu cum le pot monta, dacă cumpăr navigația, apoi ma duc la un service cu ea sa o monteze, credeți ca ma vor ajuta, sau mai întâi trebuie sa vorbesc cu ei să-mi recomande una? Cum ar trebui sa procedez corect? Îmi puteți recomanda niște navigații, site-uri, etc? Mulțumesc

  • #2
    am vazut aici pe forum mai demult discutia, cumpara navigatia de la baietii aia care asigura cu montaj inclus trebuie multe adaptari nu te descurci singur trebuie si rama 2 inci si mai multe altfel iese tiganie du-te la cine cunoaste treaba asta
    succes

    Comment


    • #3
      Tocmai asta vreau, sa nu fie țigănie, plătesc montajul, doar ca nu știu ce navigație sa iau, de la cine și etc
      Last edited by 77sky; 15 March 2020, 22:52.

      Comment


      • #4
        Cineva care ma poate ajuta?

        Comment


        • #5
          Uite, azi mi-a aparut adineaori aici pe loganclub aceasta reclama, fiind luata de pe aceasta pagina de forum sper sa nu fie stearsa / acceptata ca si link :

          Poate ai bafta sa te ajute si cu montajul, si ei zic ca e destul de problematic

          https://www.edotec.ro/navigatie-daci...-internet.html
          Last edited by george.sce; 16 March 2020, 13:21.

          Comment


          • #6
            Mulțumesc mult, am cautat foarte mult dar nu am găsit ceva de genul... Nu știu de ce ar fi destul de problematic, dar în orice caz, dacă nu ma ajuta ei cu montajul, o sa ma duc la un service, sau undeva care se ocupa cu chestii de genul
            Last edited by 77sky; 16 March 2020, 19:56.

            Comment


            • #7
              Cauti rama 2DIN Renault/Logan si navigatie 8-core 2 sau 4 GB la aia de ne-au tras-o (Aliepress) si dupa max.2 luni o montezi.
              Exemple :
              -https://www.aliexpress.com/wholesale?catId=0&initiative_id=SB_20200317045045& SearchText=fascia+dacia
              -https://www.aliexpress.com/wholesale?catId=0&initiative_id=SB_20200317045132& SearchText=logan+android+8+core
              Module Electronice (Volt/termo,Interfete Sony/Pioneer/Alpine/Blaupunkt/Kenwood/JVC)

              Comment


              • #8
                Am încercat să pun ”Media Nav” la ”Logan-ul 1” din 2005. M-am dus la o firmă, au zis că vor face totul, că au mai făcut, că o să arate ca din fabrică. Doar că rezultatul final a fost altfel, am fost cam dezamăgit. Au tăiat tot bordul, au decupat din bord ca să pună butonul pentru avarii- l-au pus la genunchi, lângă cheie. Butoanele nu sunt puse prea intuitiv. Rama nu este de cea mai bună calitate, este poroasă. Așa că am decis să strâng bani și să pun bordul de Logan 1 PH2, acolo butoanele sunt ceva mai mici și permit să instalez o navigație (MEDIA NAV). REvin când reușesc să iau bordul. Și, din păcate, când am încercat să scot masca, s-a desprins în bucăți. Cred că este făcută din mai multe bucăți. Partea bună era că se potrivea MEDIA NAV-ul, rama este după forma navigației.
                Attached Files
                Last edited by Danis702000; 15 June 2020, 12:49.

                Comment


                • #9
                  Am testat și cu masca adaptoare care se vinde prin alte părți, la ea nu se potrivește deloc MediaNav-ul, nu intră deloc.
                  Attached Files

                  Comment


                  • #10
                    Felicitări. Cati inch are medianav-ul? Cat ai dat pe el +montaj.

                    Comment


                    • #11
                      dar asta ce are ? este de logan 1 ph2 dar cine doreste se descurca ...


                      sau asta de logan 1ph1


                      cine incearca reuseste ....

                      chinezeasca dar macar e dintr o bucata nu se desmembreaza cind tragi de ea
                      Attached Files
                      Last edited by george.sce; 17 June 2020, 22:40.

                      Comment


                      • #12
                        Problema e simplă:
                        - se doreste instalarea unui Medianav pe un Logan I
                        - s-a mers la firma X care a spus că da, se poate face uite așa.
                        - firma X a efectuat montajul din postul #8.

                        Ce nu contează:
                        - de unde și cât a fost Medianavul
                        - alte rame adaptoare de Logan I ph2 pentru 2DIN
                        - comentarii răutaciose
                        Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                        Comment


                        • #13
                          Am incercat măștile adaptoare care există pentru Logan 1 (2004-2008), nici una nu se potrivește în afară de cea de la firma unde am montat. Am incercat. Nu pot să zic, cei de acolo și-au dat interesul, au lucrat cu pasiune, se vede că voiau să facă o lucrare foarte bună. Este vina mea, nu mă pot obișnui cu așezarea butoanelor, cu butonul de avarii. Mai ales că nu este doar mașina mea.

                          Comment

                          Working...
                          X
                          Anulare DPF
                          Politica de Securitate Google