deschidere portbagaj cheie cu 3 butoane

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • deschidere portbagaj cheie cu 3 butoane

    Salutare ! Sunt un nou membru in acest grup de pasionati , asa ca m-am gandit sa ma apuc sa modific la masina mea diferite lucruri
    Intr-o seara navigam pe internet si am gasit carcasa de dacia logan cu 3 butoane , si “tring” , oare o fii posibil sa fac si eu asta ? Chiar daca se poate asta cu deschisul portbagajului din cheie la deschiderea de 2 ori din cheie, eu am zis ca daca vreau sa fac si modificarea aceea cu deschisul si inchisul geamurilor electrice tot din cheie, o sa se suprapuna cele doua, ca de ex daca vreau sa deschid geamurile o sa se deschida si portbagajul (din cheie ma refer) si nu as vrea asta , iar daca vreau sa deschid portbagajul o sa se deschida geamurile , si nu e bine
    Acum as vrea sa va intreb , pe placuta originala de logan , daca mai pun un buton exact unde e pe carcasa pentru deschis portbagaj, va merge ? Ce mai trebuie adaugat pe langa actuator , tija si fire?

    La chestia din imagine ma refer )
    Attached Files

  • #2
    Salut si bine ai venit pe forum!
    Aceasta problema am studiat-o si eu insa raspunsul a fost: nu se poate.

    De ce?

    1. UCH de Logan nu stie decat 2 butoane
    2. Chiar si la modelele care au acest buton din fabrica (clio 3) acest buton nu deschide portbagajul propriu zis ci activeaza switchul de pe portbagaj ca sa il poti deschide fara sa descui masina.
    3. UCH nu are iesire pt actuator

    Singurul compromis pe care-l poti face e sa cumperi module care coboara geamurile cand apesi o data pe incuiat si apoi o data pe descuiat si le ridica cand apesi de 2 ori pe incuiat ramanand deschiderea portbagajului pe 2 descuieri.
    Last edited by ciprishor; 27 May 2020, 18:06.
    http://www.imbunatatiri-logan.weebly.com

    Comment


    • #3
      pai si de exemplu daca as lua un modul din acela de incuiere descuiere usi cu deschidere de portbagaj, nu ar merge ? sau nu stiu daca se gaseste un modul care legat la partea de incuiere descuiere usi, sa aiba ceva care sa mearga pe aceeasi frecventa cu telecomanda originala si cand ii dai din butonul de deschidere portbagaj sa iti dea semnal la deschidere portbagaj

      Asta mi-a venit acum pe loc , asta cu modulul acesta

      Comment

      Working...
      X
      Anulare DPF
      Politica de Securitate Google