Trage Stanga si dupa realizarea geometriei

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Trage Stanga si dupa realizarea geometriei

    Salut,

    Doar ce am luat un Logan 2008 1.4MPI si am inceput sa o repar. Problema este ca nu am bagat de seama inainte sa o iau daca tragea sau nu stange dar imediat cum am cumparat-o m-am bagat si i-am schimbat ambreiajul, eu cu un prieten.
    Fiind mai incepator si neavand prea multa experienta sau elevator, doar o rampa in curte ne-am cam chinuit si am ajuns si sa dam suruburiile jos de la caseta de directie ca sa ne facem loc.
    Intrebarea mea este:
    Cand am desfacut caseta de directie si am coborat-o de pe cadru si s-a deslipit de masina este posibil sa fi desincronizat ceva sau sa fii dereglat ceva de pe acolo ? Deoarece imediat dupa ambreiaj am trecut la a face geometria si omul de acolo mi-a spus ca mai mult decat atat nu are ce ii face si ca daca trage stanga , dpdv al reglarii geometriei este ok, deci problema ar fii in alta parte, adevarul este ca nici el nu parea foarte convins de ceea ce spunea.

    Ca sa rulez drept cu masina trebuie sa contracarez din volan spre dreapta cum cu o ora, daca mana o am la ora 3 cu volanul drept, ca masina sa mearga dreapta , mana ajunge de la ora 3 la 4 spre 5.

  • #2
    Masina implicata acident grav cap sasiu strimb / rasucit alta esplicatie nu ezista

    Pune pe un stand de verificat indreptat caroseri mai bine vinde o si ia alt logan vechi dar mai bun si verifica bine inainte sa scoti banu.

    Comment


    • #3
      Poate fi si bascula stramba sau amortizor stramb, etc

      Comment

      Working...
      X
      Anulare DPF
      Politica de Securitate Google