Problema închidere centralizată Logan 1.4

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Problema închidere centralizată Logan 1.4

    Salut , am achiziționat un Logan 1.4 mpi an 2007 am o problema cu închiderea centralizată merge doar pe fata pe spate ușile rămân închise nici din mașină din buton nu merg nici din telecomanda nici din cheie aveți idee ce as putea face mulțumesc

  • #2
    Eu aveam aceeași problema, doar că era vorba de ușile de pe dreapta fata și spate. Dat fata de ușă jos, pus un pic de spray la acuator și dat din buton. La început nu merge, trebuie un pic ajutat cu mana, dat de multe ori. Acum merge perfect. Daca nu e asta, măsoară daca vine curent la acuator cu un multimetru (se găsesc de la 30 lei in sus) sau un bec de poziție, desfaci sârmuliță și atingi la mufă, vezi de se aprinde sau nu când dai de buton. Daca nici asta nu merge nu știu. Să ai grijă cu masticul acela negru când pui fata de ușă la loc, intra apa daca nu e ok, se poate cumpăra de pe net altul.

    Edit: spray cu ulei, fix sub cauciuc, să intre în mecanismul acela. Unul nou nu e scump, am văzut la 28 lei dar e enervat de scos de acolo.

    Comment


    • #3
      Salutare tuturor, am o problema cu inciderea, de ceva timp nu mai clipesc semnalizariel cand inchid, deschid, in rest merge, stie careva cauza ? Multumesc.

      Comment

      Working...
      X
      Anulare DPF
      Politica de Securitate Google