Versiuni Logan1 ?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Versiuni Logan1 ?

    Salutare tuturor!

  • #2
    Ambiance, Preferance, ABS Plus, Laureate, Laureate Plus, Kiss FM, Ambition, Prestige. Pe baza acestor titulaturi se cauta pe net motorizari si specificatii.

    Comment


    • #3
      Sal! Da le știu și da, le am cautat și nu am găsit broșura cu preturile sau dc cineva mai le știe m am gândit ca aici sunt cei mai în măsură din vechii posesori de Loganuri.

      Comment


      • #4
        Ambiance -6700, Preferance-7200, ABS Plus--, Laureate -8000, Laureate plus-8500, Kis fm-cam 8500 in functie de optionale. Ambition 9000 , Prestige 9500-10000?, Asta pentru 1.4 mpi fara Ambition care avea 1.6mpi baza si Prestige 1.616v. Instalatia de gaz era vreo 900 -1000euro. Motorul diesel parca costa cam 1500 euro in plus.

        Comment


        • #5
          Daca vrei sa faci o estimare aproximativa Laureatul Plus ar cam fi echivalentul Esential al Loganului 3 sce 65 diferenta 2000euro in care ai bagate electronica ,airbaguri, bancheta fractionala.Eu am specificatiile Laureat plus al meu.

          Comment


          • #6
            Nu sunt prea precise dar mersi apreciez. Se pare totuși că m-am înșelat nu mai sunt asa mulți useri activi ca pe vremuri pe forum. Am găsit o broșura detaliata cu versiunile și preturile și specificațiile însă nu sunt chisr ce mă interesează. Este de la Logan1 facelift.
            Mă interesează preturile exacte pe versiuni pt Logan1 prefacelift.
            Știu că Logan Ambiance a fost 6400 euro la lansare nu 6700 , iar Preference ABS plus Dci 8700 pt că-l am eu.
            Nu mă interesează seriile limitate neapărat ca alea au fost temporare. Ci Ambiance, preference, laureate, ambition si prestige. Motorizări si preturi
            Știu că tichetul rabla era atunci aprox 800e și nu era valabil pt seriile limitate
            Attached Files

            Comment


            • #7
              Uite aici ce cautai.http://www.autobook.ro/masini-noi/da...e-tehnice.html, se cauta usor modificand variata si motorizarea , ai si pretul in stanga.E logan i facelift. Si logan 2004 https://www.auto-data.net/ro/dacia-l...6-i-87hp-15893
              Last edited by madi; 11 December 2021, 21:26.

              Comment


              • #8
                La versiunea prefacelift 2004-2008 nu sunt preturile afișate. Și nici versiunile.. n au nici Dci de 70 in fine mersi. Cum ziceam pe net nu sunt informații despre preturile Logan1. Am mai găsit însă tot aici de la posesori ceva informații. Logan1 Ambiance 6400 euro.
                Logan Ambition 70cp cu vopsea met si extragarantie era 10.920 euro. Mă mai interesează versiunea Laureate Dci 70cp și Prestige 1.6 16V și cam asta e
                Ps : ai Sandero3 in poza?

                Comment


                • #9
                  Da, Sandero Comfort , navigatie si climatizare atan in plus.

                  Comment


                  • #10
                    Uite asta chiar cred ca te poate ajuta http://www.masini.ro/dacia/masini-no...86/motorizare/.
                    Last edited by madi; 11 December 2021, 22:39.

                    Comment


                    • #11
                      Originally posted by madi View Post
                      Ambiance, Preferance, ABS Plus, Laureate, Laureate Plus, Kiss FM, Ambition, Prestige. Pe baza acestor titulaturi se cauta pe net motorizari si specificatii.
                      Salut ! Am luat recent un Logan. Cum îmi dau seama de care model anume dețin. E înscris pe undeva (talon, carte de identitate ) ??

                      Comment


                      • #12
                        La ușa dreapta fata, pe lângă încuietoare ara lipit un abțibild cu varianta constructiva. Altfel după dotări alegi ce ai deschizând ultimul link pus de mine.

                        Comment

                        Working...
                        X
                        Anulare DPF
                        Politica de Securitate Google